Per nostalgjiket e Enverit - Tema Aktuale

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

 Per nostalgjiket e Enverit

   Per nostalgjiket e Enverit

  · 1 · 2411

  • Postime: 28647
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

  ne: 19-03-2021, 13:11:55
   

  Per nostalgjiket e Enverit kjo foto.
  Koha kur u be shtet, u ndertuan uzina e fabrika, u zhduk malarja, analfabetizmi. Ku haej bio, kanceri e diabeti ishin aq te rralla si semundje sa sot nuk do besohej.
  Nuk egzistonte droga, brenga e emigrimit e as nenat qe vuanin se nuk kishin femijen aty per cdo rast. Nuk egzistonte as pangopja si sot apo prostitucioni. Koha kur ishin te gjithe njelloj e per nje sebep merrnin rroba borxh, madje dhe artistet.
  Lumturia dhe  begatia ndihej ne cdo cep.
  Pastaj erdhi demokracia... dhe kuptuam qe nuk ishim aq te lumtur sa e dinim dhe as u be me mire.
  Kuptuam se bota me gjithe ato te keqija qe ne si kishim, kishte ecur shume para nesh ne po te njejtat vite.

  Burimi:
  Kodi: [Zgjidh]
  https://m.facebook.com/groups/1362125690559306/permalink/3521360704635783/

  Temat e fundit