Prishet " Zogu i Zi " - Tema Aktuale

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Prishet " Zogu i Zi "

Prishet " Zogu i Zi "

· 42 · 3335

 • Postime: 165
 • Karma: +0/-0

ne: 06-07-2006, 10:07:22
(Bravo Berisha!)
___________________ ___________


Odiseja e gjatë prej disa muajsh, mes Bashkisë së Tiranës dhe Qeverisë për prishjen apo mosprishjen e mbikalimit të Zogut të Zi, tashmë ka marrë fund.
Vendimi i KKRRT-së, i mbështetur nga Qeveria, e më pas nga disa vendime dhe ankimime të njëpasnjëshme në gjykatë i kanë dhënë të drejtë Ekzekutivit.
Vendimi
Mbikalimi shembet. Burime të Policisë Ndërtimore bëjnë me dije se për ta shkatërruar këtë ndërtesë do të duhen tri ditë. Aksioni për prishjen do të vazhdojë gjatë gjithë natës. Urdhri i Ndërtimorëve është që nata e parë e aksionit do të shoqërohet me polici në të gjitha kryqëzimet e kryeqytetit, që të çojnë te mbikalimi. Postblloqet e policisë kanë ndërprerë të gjitha lëvizjet, madje edhe autobusët urbanë. Qytetarët shprehen të shqetësuar, pasi janë detyruar që të zbresin në gjysmë të rrugës. Të tjerë shprehen të shqetësuar, pasi do të kishin dashur të ishin lajmëruar. Nga sa mësohet, urdhri për ekzekutimin e shembjes ishte dhënë që në orët e para të mëngjesit, ku policia ka vëzhguar situatën. Gjithçka është mbajtur sekret, në mënyrë që fillimi të bëhej në orën nëntë dhe të mos i linin asnjë hapësirë banorëve për krijimin e ndonjë situate të papritur.
« Editimi i fundit: 06-07-2006, 19:19:33 nga Berni »

 • Postime: 118
 • Karma: +0/-0

#1 ne: 06-07-2006, 10:24:22
Mos u beni merak fare se do ti vije fatura ke shpia dhe Berishes dhe kamata do te jete aq e larte sa nuk do tia dali dot gjithe farerefisi sales bashke ta paguje!!!!!!!!!!!!

 • Postime: 165
 • Karma: +0/-0

#2 ne: 06-07-2006, 10:29:42
Mos u bëni merak fare se do ti vijë fatura ke shpia dhe Berishës dhe kamata do të jetë aq e lartë sa nuk do tia dali dot gjithë farerefisi sales bashke ta paguje!!!!!!!!!!!!

Cfare doni te thoni me kete? Jini me konkret ju lutem.

Me duhet te largohem per momentin por shpresoj te gjej nje pergjigje rreth se ciles mund te krijohet nje debat i kulturuar kur ti rikthehem ksaj teme.

Ju pershendes.  :)

 • Postime: 27109
 • Karma: +11/-5
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 06-07-2006, 10:36:18
Mos u bëni merak fare se do ti vijë fatura ke shpia dhe Berishës dhe kamata do të jetë aq e lartë sa nuk do tia dali dot gjithë farerefisi sales bashke ta paguje!!!!!!!!!!!!

O X nje gje te dish ti se Berisha nuk len njeri te tallen me Shqiptaret dhe bravo i qofte per keto qe ka bere deri tani,se nuk do rri shqiperia ne dore te disa mafiozeve qe dihet se kush jane.

 • Postime: 11
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 06-07-2006, 10:49:25
Lajmi mbi prishjen e mbikalimit tek zogu i zi na shtoi akoma me shume besimin se kjo qeveri ka vendosur seriozisht per te bamun shtet  ligjor. Une jeoj ne nje nga qytetet me te medha te Europes  dhe ketu jane ndertuar mbikalime, por ato jane  jo me pak 10 km larg qendres se qytetit.  Ndertimi i atij masivi betoni vetem 2 km larg qendres  eshte jo vetem i kritikushem ,por specialisteve qe kane projektuar ate projekt u duhet hequr e drejta e ushtrimit te prefesionit. Tek zogu i zi eshte me se i mjaftushem nje " raundabout" ( rreth unazor) sic eshte ne gjitha vendet me infrastrukture te zhvilluar. Perse duhet shpenzuar gjithe ato para te taksapaguseve te varfer te Tiranes, per nje dukje absurde te Edi Ramages,per te mashtruar votuesit e paditur, per te mbetur ne pushtet edhe 4 vjet te tjera. I lutem zotit qe ky popull te zgjohet nga ai gjume i thelle i indeferences dhe te kuptoje mire se ku ishte duke e ncuar shqiperine ky klan skrupuloz,i pangopur dhe antikombetar. :engjell: :engjell: :P :D ^o) :-[ :-[

 • Postime: 305
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#5 ne: 06-07-2006, 11:00:54
o X po i perendon koha muhabeteve kur neper rruge degjoje ( KY ESHTE FILANI DHE KY ESHTE FISTEKU )  ka ikur koha  evjedhjes vella
iku koha e dukeve e kokeve dhe e nanove se shpejti dhe edi rames , ta harrojne vjedhjen te gjithe se vetem burgu i pret , sala pati ber nje premtim dhe e mbajti , me saktesisht e ka permendur oermbi 20 here ( BARONET E DROGES DHE TE KONTRABANDES SI DHE HAJDUTET QE I PINE GJAKUN  KETIJ POPULLI PER GATI DY DEKADA VETEM BURGU I PRET ) pastaj po te kishte vjedhur sala , ata qe ishin ne pushtet per tete vjet do te kishin nxjerre naj gjo sepse smund te them qe ne kohe te sales nuk ka pasur korrupsion , por mesa duket nuk e kan pasur mendjen tek puna por tek ruletat ku linin miliardat brenda nates dhe tek vjedhjet e tyre pirateske .......

 • Postime: 118
 • Karma: +0/-0

#6 ne: 06-07-2006, 11:12:55
Te punosh per shqiperine nuk do te thote te heqesh nga puna njerezit  dhe te fusesh niperit e tu, te hapesh zyre paralele per sherbime doganore per gocen e kryeministrit te shembesh nje objekt per te treguar se ketu udheheq une.
Ne cdo vend te botes nje objekt i tille ne qofte se ka mungesa dokumentacioni verifikohet dhe kundrejt gjobes behet pijisja me dokumentacinonin e rregullt te tij.

 • Postime: 305
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#7 ne: 06-07-2006, 11:34:33
une di qe ata dy nipat e vet edhe pse prokuroria leshoi nje urdher qe te mos ndiqen sepse kane rregulluar cdo gje me ate qe bene llafe , ishte kryeministri ai qe kerkoi qe hetimet te vazhdojne , kurse per vajzen e tij po ta them me siguri te plote se eshte jasht shtetit dhe vjen shume rralle ne tirane, por mos u mer me thashetheme bolshevikesh por po ke ndonje fakt per vjedhje ose shkelje te te drejtave drejtohu ne organet perkatese dhe ta dish qe ata qe te kane cenuar ose te kane kanosur ose te kane kerkuar rryshfet do te perfundojne ne pranga edhe vellai sales te jete  , ligji eshte njelloj per te gjithe......

 • Postime: 305
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#8 ne: 06-07-2006, 11:36:33
une po e mbyll ketu kete debat sepse merzitet veshtruesja , hap ndonje teme me ndonje ide qe te kesh dhe do te me kesh gati te debatojme , por jo me perrallat e loni sustes...

 • Postime: 653
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#9 ne: 06-07-2006, 11:58:21
Bravo Berisha

Trim i Xha Jahos!

Djal i Partise.Po uje i ke dhene Gomarit... ?

 • Postime: 305
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#10 ne: 06-07-2006, 12:06:40
ti king dukesh me prespektiv
edhe fjalet i ke shkruar stiv
qenke me te vertete nje djal partie
por ne sfond dukesh si berber dhie
por a mundesh me me thon
gjith keto mend ku i ke von
apo ke punuar ne bashki
dhe je betuar per ideal e per parti
partia jote eshte heroike
plot me aktore retorike
beji te fala edi rames
gjyshit enver dhe nexhmije nanes...

 • Postime: 118
 • Karma: +0/-0

#11 ne: 06-07-2006, 12:09:01
Degjo zotni Marolsi!!!!!!
Te ankohem te ti qe punon ne ministri se me kane bere ndonje gje??????
Ksaj i thone me shku qingji me u qa te cakalli se ujku po shqyn kopene!!!!!!!
Shko mer t'keqen merr dhe nja 2 diploma tjera dhe bo vaksinen kunder terbimit se ndryshe nuk ke shpetim as ti dhe as shok e tuj me para sy se ju ka shilu sala te gjithve dhe po ju con n'gremine.
Po per t'kap i keni kap t'gjithe edhe ca dhe populli shkret kur mos t'kete car me honger shkoje n'burg e t'haje ato qe ka kap sala.

 • Postime: 305
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#12 ne: 06-07-2006, 12:14:54
nuk jam avokat dhe sjam polic
nuk punoj as ne ministri te drejtesis
por crendesi ka kjo per ty
sepse ti se shikon te verteten ne sy
shko ankohu ke partia nene
atje ku besen keni dhene
tjua zgjidhi shoku gramoz
qe eshte si gjarpri nen rrogoz
mos u merzit do te thot
se keshtu e ka kjo bot
ose shko ke shoqja valentina
te tregon nga bie rrogozhina
ku ecen treni mbi makina
shko injektohu se te mungon vaksina
nese ti ke ankesa te tjera
ankimoji tek partia jote me vlera
 hmmmmm: :D :D :D :D :D :D

 • Postime: 118
 • Karma: +0/-0

#13 ne: 06-07-2006, 12:23:31
Duhet me u qa te baca mer t'keqen se per fatin tim te keq eshte ai kryetari partise "nene".
Ta ka thone nei here njeri se:
poet si ty nuk ka Tirona
po shko nga liqeni se po......
meqe je poet kaq i mire dhe nga tirona gjeje ti rimen.
Hajta pra laco me t'mira.

 • Postime: 305
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#14 ne: 06-07-2006, 12:28:42
meqe paske dhe kete niknejm
prejardhjen tende duhet ta gjejm
sepse eshte me te vertete enigmatike
duhet ta kesh marre x nga ndonje banjo ........
mos ndoshta te punonte ndonje i aferm aty
dhe ndoshta te kishin zene ty?
meqe dhe ti je djale me rime
duhet ta kuptosh se ,,,,,,,,,,

 • Postime: 118
 • Karma: +0/-0

#15 ne: 06-07-2006, 12:34:48
Komplimente kjo eshte dirigjenca shqiptare i ka zgjedh baca si vetja. Hajt mos u merzit edhe i cik se do t'bin dhe ty puplat mas zogut t'zi.
t'fala brrakes.

 • Postime: 305
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#16 ne: 06-07-2006, 12:36:54
kush je ti mer se spo te njoh , njihemi gje?
nese po atehere te kerkoj te falur per cfare permenda me lart por ti vete fillove dhe une duhet te pergjigjesha.....

 • Postime: 305
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#17 ne: 06-07-2006, 12:46:22
po ku ike ku u fute
apo prej vjershave ti u tute
hajde mos ik zotnia iks
sepse mua me rrin sahati fiks

#18 ne: 06-07-2006, 12:52:52
Komplimente kjo është dirigjenca shqiptare i ka zgjedh baca si vetja. Hajt mos u mërzit edhe i çik se do t'bin dhe ty puplat mas zogut t'zi.
t'fala brrakes.

....shiko ti "X" për veten tënde mos i qaj hallin marolsit..se si zogu i zi do perfundoni..me radhe.. dhe gjithe gjerat e zeza qe keni bere do marrin pergjigjen e duhur mos u be merakhmmmmm:

 • Postime: 1578
 • Karma: +1/-1
 • Gjinia: Mashkull

#19 ne: 06-07-2006, 12:56:30
http://nl.wikipedia.org/wiki/Afbeelding:Rotonderichting.gif

Për hyrjen e Zogut te Zi, qe nuk mund te quhet hyrja ne Tiranë, do të mjaftonte një zgjidhje e tillë dhe nuk kishte nevojë te futeshin ne gjithë atë qorrsokak për te harxhuar ne tym miliona €.
Rama me dashje është bërë pjesë e lojes se ndyre te mafies se ndërtimit.
Ashtu siç i ftoi francezet për te ravijezuar qendren e re te Tiranës, te njëjtën gjë duhet te bënte dhe për studimin e nyjeve te tilla rrugore.
Nenkalimi ose mbikalimi nuk janë te vetmet zgjidhje për trafikun qe nuk kontrollohet dot nga policia apo nga shofere e qytetare qe nuk njohin dhe respektojne rregullat e qarkullimit rrugor.
Tirana eshte kthyer ne nje qytet te bunkerizuar dhe pa frymemarrje dhe nuk kishte nevoje dhe per nje megabunker te tille qe vetem se do t'ja shtonte shemtimin.
Tirana ka nevoje per hapesira, per rregull ne trafik, per sinjalistike moderne, per polici rrugore moderne dhe per shofere dhe qytetare qe i respektojne rregullat e trafikut.
Shihni vetem ndertimet e viteve te fundit dhe do te bindeni se aty luhet me fatin e qytetit, ku prane e prane gjendet nje shumekatesh me nje banese perdhese.
Tirana ne vend se te shtrihej horizontalisht dhe ti jipte frymemarrje qytetit dhe te krijoheshin qendra te reja pervec sheshit Skenderbej, ajo po ngrihet vertikalisht drejt qiellit.
Mbingarkimi me ndertime te tilla ka cuar ne rritjen galopante te cmimit te truallit dhe te kostos se ndertimit.
Nje m2 banese apo zyre sot kushton ne qender gati sa ne kryeqytetet europiane, kur fuqia blerese, zhvillimi ekonomik dhe niveli i taksave jane ku e ku te ndryshme.
Mafia e ndertimit nuk pyet per gjera te tilla, perderisa ekzistojne bleres qe nga kontrabandat e ndryshme, arrijne te blejne me cdo cmim dhe keshtu te diktojne dhe tregun.
Tregu i ndertimeve diktohet nga dy pale, ajo qe porosit (shtresa mafioze) dhe ajo qe nderton pa pyetur shume se si e qysh apo per perspektiven.
Mjafton vetem te hidhet beton dhe hekur, mjafton vetem te shiten materialet e ndertimit, mjafton vetem te lahen parate e pista!

 • Postime: 5949
 • Karma: +9/-0

#20 ne: 06-07-2006, 13:55:20
http://nl.wikipedia.org/wiki/Afbeelding:Rotonderichting.gif

Për hyrjen e Zogut te Zi, qe nuk mund te quhet hyrja ne Tiranë, do të mjaftonte një zgjidhje e tillë dhe nuk kishte nevojë te futeshin ne gjithë atë qorrsokak për te harxhuar ne tym miliona €.

Tirana ka nevojë për hapësira, për rregull ne trafik, për sinjalistike moderne, për polici rrugore moderne dhe për shofere dhe qytetare qe i respektojne rregullat e trafikut. :)

Shihni vetëm ndertimet e viteve te fundit dhe do të bindeni se aty luhet me fatin e qytetit, ku pranë e pranë gjendet një shumekatesh me një banese perdhese.

Mbingarkimi me ndertime te tilla ka çuar ne rritjen galopante te cmimit te truallit dhe te kostos se ndërtimit. Një m2 banese apo zyre sot kushton ne qendër gati sa ne kryeqytetet europiane, kur fuqia blerese, zhvillimi ekonomik dhe niveli i taksave janë ku e ku të ndryshme.(shumë e vërtetë!)

Scard,

Me pëlqeu gjithçka sa kishe shkruajtur, ke mjaft te drejtë (mendimi im) :)

Dhe unë bashkohem me ju, ata thjesht kanë nevojë te ndërtohet një -roundabout- i tillë, sikurse gjenden te ndertuara ne të gjitha kryeqytetet (qytetet e mëdha), pikërisht ne ato pjesë te zones ku ka qarkullim te perhershem (-busy roads). Nuk e shikoj mbikalimin si zgjidhje, do të me prishte syrin... por dhe imazhin e gjithë qendres përreth (?)

                 

Vetëm se, nëse me te vërtetë dëshirojmë ndërtimin e një "roundabout-i" te tillë, duhet dhe te sigurohemi qe rregullat e kalimit te automjeteve por dhe kembesorve nëpër -traffic lights (apo zebra crossing)- duhet te respektohen e ndiqen me rregullsi te plotë nga të gjitha palet. Dhe kjo është e gjithë druajtja ime... ata andej akoma nuk e kanë këtë kulturë (secili i jep për hesap te vet :S).

 • Postime: 199
 • Karma: +0/-0

#21 ne: 06-07-2006, 22:02:19
Marlosi me ke knaq plako,je njeshi

 • Postime: 305
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#22 ne: 07-07-2006, 11:20:11
do te marrin pergjigjen e merituar
ata qe per shqiperi kurre skane punuar
kohe te reja kane ardhur
dhe agimi europes per shqiperine sapo ka zbardhur
nuk ka shpetim per ju qe prishni endrrat feminore
ju qe heronjte i late pa permendore
ju qe hapet nje lufte 1997 krahinore
ju jeni njerez pa shanse perendimore
ju do tju krahasoja me nje nev.......

 • Postime: 305
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#23 ne: 07-07-2006, 11:22:44
por sikurse ti me njihke i nderuar iks ta dish se une skam armiq dhe nuk dua te bej armiq por faktet me te mira jane argumentet dhe meqe me njihke mire , ditke se dhe ku banoj , atehere perse nuk me tregon kush je ?

 • Postime: 305
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#24 ne: 08-07-2006, 11:58:27
a e ka pare ndonjeri iksin (X) ketj rrotull , apo meqe eshte pa pune ka shkuar te punoje ne prishjen e zogut te zi , paguajne mire atje apo jo??????? hmmmmm:

Temat e fundit