Qytetarët e Tiranës, homazhe për policin Enver Zymberi - Tema Aktuale

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Qytetarët e Tiranës, homazhe për policin Enver Zymberi

Qytetarët e Tiranës, homazhe për policin Enver Zymberi

· 1 · 449

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 28-07-2011, 23:42:59
Grupimi i Tifozëve Kuqezi sëbashku me dhjetëra qytetarë të Tiranës zhvilluan pasditen e sotme homazhe në nderim të Enver Zymberit. Ceremonia e cila nisi pranë Piramidës dhe që përfundoi në sheshin “Nënë Tereza”, kishte si qëllim respektimin e figurës heroike të policit kosovar i cili humbi jetën dy ditë më parë.

Enver Zymberi u qëllua në kokë nga një snajper serb në Mitrovicën së Veriut gjatë operacionit për marrjen nën kontroll të pikës doganore.

Personalitetet më të larta të qeverisë Kosovare morën pjesë në ceremoninë mortore të Zymberit dhe e dekoruan atë me titullin “Hero i Kosovës” nën motivacionin e ruajtjes së sovranitetit të Republikës dhe shtrirjen e ligjit në të gjithë territorin. /Shekulli

Temat e fundit