Qytetaret kunder Edi Rames: Tani ik nga politika - Tema Aktuale

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

 Qytetaret kunder Edi Rames: Tani ik nga politika

   Qytetaret kunder Edi Rames: Tani ik nga politika

  · 1 · 544

  • Postime: 27098
  • Karma: +11/-5
  • Gjinia: Mashkull

  ne: 24-06-2010, 09:59:08
  Te pyetur, ne Tirane, Elbasan, Durres, Shkoder, Fier, shume qytetare shprehen se lobingu i kryesocialistit kunder integrimit eshte i pafalshem Rezoluta e Parlamentit Evropian qe i dha perkrahje procesit te integrimit te Shqiperise dhe liberalizimit te vizave, konsiderohet nga shume qytetare ne vend si akt qe i afron me shume me Evropen. Por qytetaret konsiderojne si te papranueshem faktin qe PS dhe mbeshtetes te saj ne Parlamentin Evropian lobuan hapur kunder miratimit te kesaj rezolute ne mbledhjen e djeshme. Nje qytetar ne Tirane vleresonte dje i pyetur nga Tv Klan se “te leviznin lirisht eshte e mira jone dhe Rama ne kete rast eshte budallai me i madh”. Kurse nje tjeter, po ne Tirane, shprehet: “Parlamenti Evropian veproi shume mire dhe shqiptaret jane shume te kenaqur, sepse gjeja me e mire eshte qe te takojme femijet. Sepse per pune e kemi degjuar se nuk jane vizat, por te levizim lirisht te takojme njerezit”. Ndersa nje banor i Elbasanit, thote: “Ata qe kane synime kunder, te dalin ne prapaskene, sepse populli ka nevoje per levizje te lire. Ne duam te ecim para dhe kerkojme hyrjen ne Evrope, kurse Edi Rama jo”. Nga ana tjeter, nje qytetar Durres: Ai ka qejf te vjedhe per vete, do te shtype popullin me keq. Rama do t’i mbylle deren Shqiperise, jo t’ia hape ate. Ne duam te levizim lirisht, te takojme njerezit tane. Boll ndenjem me kete gjendje, te hyjme ne Evrope te shohim boten”. Ne Shkoder, nje tjeter banor shprehet: “Boll me cadra e ha e pi, se paret tona ishin dhe ato. Ku i gjeti Edi Rama me parate tona ngriti cadren duke ngrene e duke pire. Rama na ka penguar deri me sot per liberalizimin dhe ai e ka gabim”. Kurse nje tjeter qytetar, ne Fier, sugjeron: “Edi Rama t’i lere dallaveret dhe te lere menjane politikat e tij te gabuara se jeta e shqiptareve eshte mbi te gjitha interesat partiake”.

  TV KLAN

  Temat e fundit