Post reply

×

Post reply

Emri:
Email:

Verifikimi:
Flamuri yne ka ngjyre?:

Permbledhje

Postuar nga: Gjumashi
« ne: 15-03-2020, 08:45:59 »

Lajmi i fundit ne Maqedonin e Veriut.

Mbyllen baret, restorantet, dyqanet dhe kazinotë, hapur vetëm ushqimoret dhe farmacitë

Citim
Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe gjatë komunikimit për mediat mbi gjendjen e koronavirusit në vend foli edhe për masat mbrojtëse që janë ndërmarrë orët e fundit. Ai bëri të ditur se do të mbyllen të gjitha dyqanet e qendrave tregtare, kazinotë, bastoret, baret, restorantet, ndërsa këta të fundit mund të punojnë vetëm nëpërmjet porosive. Mbeten të hapura me oraret e mëparshme vetëm super maketet, dyqanet ushqimore dhe farmacitë. Ndër të tjera ai tha se brenda 48 orëve të ardhshme do të mbyllet edhe Aeroporti i Ohrit.
Postuar nga: erlehta
« ne: 14-03-2020, 22:38:49 »

 


Foton e ka bere nje shoqe sot pasdite
Postuar nga: M A X
« ne: 14-03-2020, 15:00:59 »

Realiteti
 

Filmi
 

Postuar nga: Gjumashi
« ne: 14-03-2020, 14:04:15 »

Une, kete karantinen e shikoje me sy pozitive, se ne fillim te dhjetori,, deri nga fundi janarit do kete shume lindje ne gjithe boten, se kur ske cte besh gjithe diten.
Postuar nga: Charlie
« ne: 14-03-2020, 10:38:12 »

Postuar nga: Charlie
« ne: 14-03-2020, 10:27:50 »

@Gjumashi ne ne Kosove e kemi perjetuar kete situate para 20 viteve, andaj, nuk na duket edhe aq interesante sepse jemi mesuar me keso situatash te stilit te luftrave. :D

Duhet te shqetesohemi per me te vjeterit tane sepse ne mund ta perballojme.
Postuar nga: erlehta
« ne: 13-03-2020, 14:06:26 »

Një shoqe me mer ne mëngjes në tel,,,,kam frikë të madhe tha, po përjetoj kohën e luftës.
Ah i thashë, nuk ka të krahasuar.
Shkurt, njerëzit po i mer masa
Postuar nga: Gjumashi
« ne: 13-03-2020, 08:58:56 »

M A X, kjo situat ne Struge, e mbaj mend ne 2001, ne konfliktin e brendshem qe kishim ne, po ashtu dhe ne 1997 :D ne Shqiperi.

Te theme une eshte gjeja me e frikshme e mundeshme.
Postuar nga: M A X
« ne: 13-03-2020, 08:00:38 »

Situate si kjo nuk mbahet mend ne histori. Kane qene luftrat, por ato jane dicka tjeter. Qytetet po duken si te The Walking Dead, vec Zombit mungojne 😀
Postuar nga: Gjumashi
« ne: 12-03-2020, 19:50:42 »

Kjo video eshte bere para 1 ore ne Struge, video eshte shume tragjike. :S

Me vendimin e ri, qe lokalet te punojn deri ne ora 18:00, Struga, duket si Chernobyl. :S

https://www.facebook.com/strugaekspres/videos/152100755958048/