Sa është numri real i popullsisë që jeton sot në Shqipëri? - Tema Aktuale

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Sa është numri real i popullsisë që jeton sot në Shqipëri?

  Sa është numri real i popullsisë që jeton sot në Shqipëri?

  · 1 · 839

  • Postime: 454
  • Karma: +0/-0

  ne: 13-02-2023, 09:49:19
  Ka të dhëna indirekte llogjike dhe të besueshme se popullsia që jeton në Shqipëri është diku te 2.1 milionë banorë.‼️

  Në censusin e 2011 numëroheshin 2.8 milionë banorë.

  Ndërkohë shtetas shqiptarë të regjistruar në gjendjen civile janë gati 4.4 milionë banorë.

  Dmth, në Shqipërinë e sotme jetojnë pak më pak se gysma e popullsisë.‼️‼️‼️

  Ky është alarm kombëtar.❗️

  Shpopullim kaq i tmerrshëm i territorit si ky nuk ka njohur asnjë komb apo shtet.☹️

  Ç'kuptim ka shteti, territori i të cilit braktiset në shumicë nga banorët e tij?!

  Të gjithë ikin ndërkohë politika shpopulluese çimentohet. Shqiptarët ikin nga politika në vendin e tyre. Pavarësisht definicioneve legale, ata janë emigrantë politikë, sepse politika është arsyeja e largimit.

  Dmth, nga ato 1 milionë shuplakat e 2013-ës ,700 000 kanë ikur nga vendi.

  Ja ky është fakti flagrant që shqiptarët ikin nga politika e vendit të tyre. ☹️

  Në këtë realitet shkombëtarizues të krenohesh se ke bërë reforma, do të thotë ose je psikopat, ose i ligë.

  Ky quhet literalisht shtetshkatërrim dhe, pa asnjë lidhje me shtetformimin.

  Në asnjë rast ky realitet nuk quhet sukses qeverisës. As sukses politik.

  Ylli Manjani
  Emri:

  Email:
  Verifikimi:
  Flamuri yne ka ngjyre?: