Shqiperia (dhe bota) ne karantine - Aktualiteti

×
Hyrja
Profili

Shqiperia (dhe bota) ne karantine

Shqiperia (dhe bota) ne karantine

· 54 · 938

 • Postime: 26707
 • Gjinia: Mashkull

ne: 17-03-2020, 23:49:25
 

 • Postime: 26707
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 19-03-2020, 10:28:30
Të enjten bëhet testimi i dytë i pacientit 54-vjeçar, që po shkon drejt shërimit nga Covid-19. Babai i të riut që erdhi nga Italia dhe që deri më sot njihet si personi i parë i prekur nga koronavirusi në Shqipëri, do të lejohet të largohet nga spitali nëse edhe në testimin e dytë rezulton negativ. Gjithsesi ai do të duhet të vetizolohet për 14 ditë në banesë, sepse edhe gjatë kësaj periudhe ekziston mundësia e rikthimit të virusit.

A2 CNN raporton se stafi i mjekëve po përballen me rezistencë dhe kundërshtime nga ana e dy pacientëve të parë të prekur me Covid-19. Veçanërisht 54-vjeçari, i cili në testin e parë rezultoi negativ, këmbëngul që të rikthehet në banesë.

Pavarësisht debateve, mjekët theksojnë se po ndiqen të gjitha protokollet e mjekimit. Askush, sipas tyre, nuk do të dalë nga spitali pa rezultuar negativ në test, ndërkohë që vetizolimi është një proces po aq i rëndësishëm për të ndjekur ecurinë e virusit.

Në spitalin infektiv janë shtruar 30 persona, nga 59 të konfirmuar si të prekur nga koronavirusi. Në kryeqytet janë 42 raste dhe një pjesë e mirë e të prekurve janë infektuar pikërisht nga dy rastet e para, djali 28-vjeçar dhe babai i tij, 54 vjeç.

 • Postime: 7066
 • Gjinia: Femer

#2 ne: 21-03-2020, 07:38:39
Ndergjegja njerezore eshte ilac me vete.

 • Postime: 3258
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 21-03-2020, 08:11:40
Qe e kemi icik te veshtire, ne te gjithe shtresat. Ja e shikoje situaten ne Struge, e kane marre aq me talle, qe mos ndodhe dicka e madhe, duhet futur gjithe Struga ne karantine.

 • Postime: 26707
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 21-03-2020, 14:08:38
Njerezit nuk jane ne terezi.
 


 

 • Postime: 3258
 • Gjinia: Mashkull

#5 ne: 21-03-2020, 20:19:39
Sot ne Strugë e marre nga nje faqe ne Facebook.  :S

 

 • Postime: 7066
 • Gjinia: Femer

#6 ne: 21-03-2020, 20:35:34
Oiiiii  oiiiii thuaj

 • Postime: 2173

#7 ne: 22-03-2020, 23:30:10
Pjesa e ngelur e jetes do na kaloje brenda mureve te shtepise :engjell:

 • Postime: 3258
 • Gjinia: Mashkull

#8 ne: 23-03-2020, 15:43:52
New Yorkut Foto e bere para disa minutash nga nje mike qe jeton atje.


 

 

 • Postime: 3258
 • Gjinia: Mashkull

#9 ne: 23-03-2020, 21:51:49
Hamburgu sot ne mengjes.

 • Postime: 7066
 • Gjinia: Femer

#10 ne: 24-03-2020, 19:17:23
Qofshi mire te gjithe  :perqafim

 • Postime: 4261

#11 ne: 24-03-2020, 23:46:01
Prishtina sonte  :(
 

 

 

 

 

 

 • Postime: 7066
 • Gjinia: Femer

#12 ne: 25-03-2020, 02:54:05
Boreeeee❄️❄️⛄

 • Postime: 3258
 • Gjinia: Mashkull

#13 ne: 25-03-2020, 08:28:25
@erlehta dhe ne Struge, po ashtu dhe ne disa qytete te MV ka rene bore. :D

 • Postime: 7066
 • Gjinia: Femer

#14 ne: 25-03-2020, 14:57:56
Bora, ftohti i ndihmon me shume njerëzit të rrinë brenda 😁

 • Postime: 3258
 • Gjinia: Mashkull

#15 ne: 28-03-2020, 18:25:06
 :) Struga, 28.03.2020 ora 17:15

 

 


 

 • Postime: 12347
 • Gjinia: Femer

#16 ne: 31-03-2020, 22:13:01
Dhe sa do zgjase kjo se u cmendem.

Uroj te jeni mire :)

 • Postime: 7470
 • Gjinia: Mashkull

#17 ne: 01-04-2020, 15:46:47
Deri me qershor pastaj do bjere fluksi per te rifilluar prap ne shtator dhe uroni te dale vaksina deri atehere.

 • Postime: 7066
 • Gjinia: Femer

#18 ne: 01-04-2020, 15:51:13
Zoti na ruajt dhe pershpejtofte daljen e vaksines se kudo po bëhet nami.
Këtu në Austri ne dalim lirisht xhiro e nuk ka orare por rregulla distancë dhe së fundmi përdorimi maskave.
Hapja e shkollave është gjëja e fundit që mendohet.

 • Postime: 12347
 • Gjinia: Femer

#19 ne: 01-04-2020, 16:16:19
Ne knej edhe prillin mbyll neper shpia do e kalojme.

 • Postime: 26707
 • Gjinia: Mashkull

#20 ne: 01-04-2020, 17:04:59
Ne knej edhe prillin mbyll neper shpia do e kalojme.
Te jete vetem prilli do ishte mire, por kam frike se ka per te zgjat me shume  :S

 • Postime: 12347
 • Gjinia: Femer

#21 ne: 01-04-2020, 17:06:50
ishalla jo majin siguro qe do rikthehet jeta normale

max si je te pershendes

 • Postime: 26707
 • Gjinia: Mashkull

#22 ne: 02-04-2020, 13:12:08
ishalla jo majin siguro qe do rikthehet jeta normale

max si je te pershendes

 :perqafim
Une pervete po e kenaq kete kohe. Gati zero stres :D Chilling gjith kohen.

 • Postime: 7470
 • Gjinia: Mashkull

#23 ne: 02-04-2020, 13:50:44
E paska marre ne menyren me pozitive te mundshme Max kete periudhe..:) bravo

 • Postime: 26707
 • Gjinia: Mashkull

#24 ne: 02-04-2020, 18:02:18
Stresi te ul imunitetin. Me imunitetin e ulet te ben gang-bang korona :D Kshu qe...

Temat e fundit