Shqiperia (dhe bota) ne karantine - Tema Aktuale

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

 Shqiperia (dhe bota) ne karantine

   Shqiperia (dhe bota) ne karantine

  · 56 · 5258

  • Postime: 28630
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

  ne: 17-03-2020, 23:49:25
   

  • Postime: 28630
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

  #1 ne: 19-03-2020, 10:28:30
  Të enjten bëhet testimi i dytë i pacientit 54-vjeçar, që po shkon drejt shërimit nga Covid-19. Babai i të riut që erdhi nga Italia dhe që deri më sot njihet si personi i parë i prekur nga koronavirusi në Shqipëri, do të lejohet të largohet nga spitali nëse edhe në testimin e dytë rezulton negativ. Gjithsesi ai do të duhet të vetizolohet për 14 ditë në banesë, sepse edhe gjatë kësaj periudhe ekziston mundësia e rikthimit të virusit.

  A2 CNN raporton se stafi i mjekëve po përballen me rezistencë dhe kundërshtime nga ana e dy pacientëve të parë të prekur me Covid-19. Veçanërisht 54-vjeçari, i cili në testin e parë rezultoi negativ, këmbëngul që të rikthehet në banesë.

  Pavarësisht debateve, mjekët theksojnë se po ndiqen të gjitha protokollet e mjekimit. Askush, sipas tyre, nuk do të dalë nga spitali pa rezultuar negativ në test, ndërkohë që vetizolimi është një proces po aq i rëndësishëm për të ndjekur ecurinë e virusit.

  Në spitalin infektiv janë shtruar 30 persona, nga 59 të konfirmuar si të prekur nga koronavirusi. Në kryeqytet janë 42 raste dhe një pjesë e mirë e të prekurve janë infektuar pikërisht nga dy rastet e para, djali 28-vjeçar dhe babai i tij, 54 vjeç.

  • Postime: 7093
  • Karma: +35/-6
  • Gjinia: Femer

  #2 ne: 21-03-2020, 07:38:39
  Ndergjegja njerezore eshte ilac me vete.

  • Postime: 3226
  • Karma: +12/-1
  • Gjinia: Mashkull

  #3 ne: 21-03-2020, 08:11:40
  Qe e kemi icik te veshtire, ne te gjithe shtresat. Ja e shikoje situaten ne Struge, e kane marre aq me talle, qe mos ndodhe dicka e madhe, duhet futur gjithe Struga ne karantine.

  • Postime: 28630
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

  #4 ne: 21-03-2020, 14:08:38
  Njerezit nuk jane ne terezi.
   


   

  • Postime: 3226
  • Karma: +12/-1
  • Gjinia: Mashkull

  #5 ne: 21-03-2020, 20:19:39
  Sot ne Strugë e marre nga nje faqe ne Facebook.  :S

   

  • Postime: 7093
  • Karma: +35/-6
  • Gjinia: Femer

  #6 ne: 21-03-2020, 20:35:34
  Oiiiii  oiiiii thuaj

  • Postime: 2187
  • Karma: +44/-30

  #7 ne: 22-03-2020, 23:30:10
  Pjesa e ngelur e jetes do na kaloje brenda mureve te shtepise :engjell:

  • Postime: 3226
  • Karma: +12/-1
  • Gjinia: Mashkull

  #8 ne: 23-03-2020, 15:43:52
  New Yorkut Foto e bere para disa minutash nga nje mike qe jeton atje.


   

   

  • Postime: 3226
  • Karma: +12/-1
  • Gjinia: Mashkull

  #9 ne: 23-03-2020, 21:51:49
  Hamburgu sot ne mengjes.

  • Postime: 7093
  • Karma: +35/-6
  • Gjinia: Femer

  #10 ne: 24-03-2020, 19:17:23
  Qofshi mire te gjithe  :perqafim

  • Postime: 4266
  • Karma: +73/-57

  #11 ne: 24-03-2020, 23:46:01
  Prishtina sonte  :(
   

   

   

   

   

   

  • Postime: 7093
  • Karma: +35/-6
  • Gjinia: Femer

  #12 ne: 25-03-2020, 02:54:05
  Boreeeee❄️❄️⛄

  • Postime: 3226
  • Karma: +12/-1
  • Gjinia: Mashkull

  #13 ne: 25-03-2020, 08:28:25
  @erlehta dhe ne Struge, po ashtu dhe ne disa qytete te MV ka rene bore. :D

  • Postime: 7093
  • Karma: +35/-6
  • Gjinia: Femer

  #14 ne: 25-03-2020, 14:57:56
  Bora, ftohti i ndihmon me shume njerëzit të rrinë brenda 😁

  • Postime: 3226
  • Karma: +12/-1
  • Gjinia: Mashkull

  #15 ne: 28-03-2020, 18:25:06
   :) Struga, 28.03.2020 ora 17:15

   

   


   

  • Postime: 12144
  • Karma: +336/-221
  • Gjinia: Femer

  #16 ne: 31-03-2020, 22:13:01
  Dhe sa do zgjase kjo se u cmendem.

  Uroj te jeni mire :)

  • Postime: 7521
  • Karma: +88/-62
  • Gjinia: Mashkull

  #17 ne: 01-04-2020, 15:46:47
  Deri me qershor pastaj do bjere fluksi per te rifilluar prap ne shtator dhe uroni te dale vaksina deri atehere.

  • Postime: 7093
  • Karma: +35/-6
  • Gjinia: Femer

  #18 ne: 01-04-2020, 15:51:13
  Zoti na ruajt dhe pershpejtofte daljen e vaksines se kudo po bëhet nami.
  Këtu në Austri ne dalim lirisht xhiro e nuk ka orare por rregulla distancë dhe së fundmi përdorimi maskave.
  Hapja e shkollave është gjëja e fundit që mendohet.

  • Postime: 12144
  • Karma: +336/-221
  • Gjinia: Femer

  #19 ne: 01-04-2020, 16:16:19
  Ne knej edhe prillin mbyll neper shpia do e kalojme.

  • Postime: 28630
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

  #20 ne: 01-04-2020, 17:04:59

  Ne knej edhe prillin mbyll neper shpia do e kalojme.

  Te jete vetem prilli do ishte mire, por kam frike se ka per te zgjat me shume  :S

  • Postime: 12144
  • Karma: +336/-221
  • Gjinia: Femer

  #21 ne: 01-04-2020, 17:06:50
  ishalla jo majin siguro qe do rikthehet jeta normale

  max si je te pershendes

  • Postime: 28630
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

  #22 ne: 02-04-2020, 13:12:08

  ishalla jo majin siguro qe do rikthehet jeta normale

  max si je te pershendes


   :perqafim
  Une pervete po e kenaq kete kohe. Gati zero stres :D Chilling gjith kohen.

  • Postime: 7521
  • Karma: +88/-62
  • Gjinia: Mashkull

  #23 ne: 02-04-2020, 13:50:44
  E paska marre ne menyren me pozitive te mundshme Max kete periudhe..:) bravo

  • Postime: 28630
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

  #24 ne: 02-04-2020, 18:02:18
  Stresi te ul imunitetin. Me imunitetin e ulet te ben gang-bang korona :D Kshu qe...

  Temat e fundit