Shqiptaret nga Maqedonia kamikaze ne SHBA - Tema Aktuale

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Shqiptaret nga Maqedonia kamikaze ne SHBA

Shqiptaret nga Maqedonia kamikaze ne SHBA

· 128 · 7793

 • Postime: 1826
 • Karma: +3/-3
 • Gjinia: Mashkull

ne: 10-05-2007, 06:19:06
Turp t'ju vijë këtyre injoranteve te pabese dhe bukeshkale qe kishin ndërmend te hidhnin ne ere pikërisht atë baze qe priti qindra patriote të tyre ne vitin 1999 dhe qe ndodhet ne atë shtet qe ka mbajtur peshën kryesore ne pavarësinë e Kosovës.


Shqiptaret e Maqedonise sebashku me një jordanez dhe një turk u arrestuan teksa po blinin armë automatike nga një person i infliltruar i FBI, por komploti i tyre u zbulua një vit më pare

Të gjashtë personat e arrestuar një ditë më parë për komplot ne bazën ushtarake amerikane Fort Diks kanë dalë para gjykatës. Kosovarët Dritan Duka, Elvir Duka, Shahin Duka dhe Agron Abdullahu, jordanezi Muhamed Shnever e turku Serdar Tatar janë paraqitur para gjyqtarit Xhuëll Shnaider, i cili u lexoi akuzat dhe u sqaroi të drejtat e tyre. Nuk u diskutua asnjë detyrim pagimi për lirim me kusht, pasi pala e akuzës kërkoi që ata të mbeten në burg. Shqiptaret sebashku me një jordanez dhe një turk u arrestuan teksa po blinin armë automatike nga një person i infliltruar i FBI, por komploti i tyre u zbulua një vit më pare

Të gjashtë personat e arrestuar një ditë më parë për komplot ne bazën ushtarake amerikane Fort Diks kanë dalë para gjykatës. Shqiptaret Dritan Duka, Elvir Duka, Shahin Duka dhe Agron Abdullahu, jordanezi Muhamed Shnever e turku Serdar Tatar janë paraqitur para gjyqtarit Xhuëll Shnaider, i cili u lexoi akuzat dhe u sqaroi të drejtat e tyre. Nuk u diskutua asnjë detyrim pagimi për lirim me kusht, pasi pala e akuzës kërkoi që ata të mbeten në burg.

Menjëherë pas përfundimit të seancës gjyqësore ndaj të arrestuarve, prokurori i Nju Xhersit Kristofer Kristi doli në një konferencë për shtyp para gazetarëve. Ai tha se vecanërisht jordanezi Shenver i kishte bërë të qarta qëllimet e tij në videon e zbuluar, ku thoshte se donte që të vriste sa shumë ushtarë amerikane që të mundej, t’u vinte flakën makinave me ushtarë.
Por sipas prokurorit Kristi, grupi nuk kishte lidhje me Al Kaedan apo me ndonjë organizatë tjetër terroriste. Por videokaseta që ata kishin përgatitur, tregonte se ata besonin te Xhihadi. Ai kujtoi se sulmet terroriste nuk janë gjithnjë te një shkalle sa 11 shtatori, por mjafton qe ato mbjellin terror, dhe grupi ne fjale kërcënonte jetën e amerikanëve të pafajshëm.


 • Postime: 229
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 10-05-2007, 06:29:39
SirioS,
Dibra, nuk është në Vilajetin e Kosovës. Me sa e di unë ishte në Vilajetin e Manastirit.
Po ti a je nga Vilajeti Shqiptar i Çamërisë apo...?

 • Postime: 1826
 • Karma: +3/-3
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 10-05-2007, 07:15:43
Une jam nga Kryeqyteti i republikes se Shqiperise, a e di ti cili eshte?

 • Postime: 229
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 10-05-2007, 08:47:11
Unë jam pjestarë i Kombit shqiptar dhe jam krenar që jam Shqiptar.
...Po ti, cilit komb i takon SirioS?

 • Postime: 229
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 10-05-2007, 09:19:14
Citim
Dibra, nuk është në Vilajetin e Kosovës. Me sa e di unë ishte në Vilajetin e Manastirit.
Dibra ishte në Vilajetin e Kosovës (përmirësim gabimi) :-[

 • Postime: 2287
 • Karma: +2/-1

#5 ne: 10-05-2007, 14:54:19
Ngjarja nuk eshte sic e pershkruan Sirio.
Por patjeter qe ky eshte nje show i gezueshem per serbet dhe greket te cilet une mandoje se kane paguar per kete tani para shpalljes se Pavarsise se Kosoves.

Le te shohim si do te jete e verteta sepse Qeveria Amerikane nuk e beri shume te madhe.
Ne se vertet shqiptaret jane implikuar kundra Amerikes une jam qe ata te denohen me maksimumin e mundshem.
Feja e shqiptarit eshte shqiptarija dhe jo Krishti dhe Muhameti.

 • Postime: 1826
 • Karma: +3/-3
 • Gjinia: Mashkull

#6 ne: 11-05-2007, 07:00:11
Une ngjarjen e kam marre nga nje media. Nqs eshte ndryshe kerkoj ndjese dhe ju lutem me ndihmoni qe ta korrigjoj.

 • Postime: 104
 • Karma: +0/-0

#7 ne: 11-05-2007, 17:58:43
Feja e shqiptarit është shqiptaria. Kjo është A-ja.
« Editimi i fundit: 11-05-2007, 20:43:02 nga PetritKola »

 • Postime: 2287
 • Karma: +2/-1

#8 ne: 11-05-2007, 20:34:57
Sirio,
Ata nuk jane kapur me arme sepse nuk kishin. U kerkua burgim deri ne 10 vjete c'ka do te thote se injoranca e tyre ( ne se eshte e vertet) nuk i ka rrenjet shume te thella. Megjithate une mendoje se eshte turp per ne shqiptaret.
Mendimi im eshte qe te marrin denimin maksimal te mundshem.

 • Postime: 2287
 • Karma: +2/-1

#9 ne: 12-05-2007, 07:48:34

Ju lutem lexojnei dhe firmoseni.

http://www.petitiononline.com/Albanian/

 • Postime: 104
 • Karma: +0/-0

#10 ne: 12-05-2007, 13:33:59
Nëse ky forum është vend i fjalës së lir atëher si sju vjen turp qe t fshihet postimi im edhe t vendoset shkrimi         - Feja e shqiptarit është shqiptaria. Kjo është A-ja.   -

U ndiva sikur jam me ata hipokritat Shqiptarët  n kohën e Komunizmit,   e jo me Shqiptarët e moderrnizum qe e rrespektojn fjalën e lir edhe orjentimin fetar apo politik t nji individi.

Siq duket nuk është vetëm shteti juaj qe ka  probleme me rrespektimin e fjalës po jeni edhe ju.

E di qe ose do të ma bllokoni accundin tim n kit forum apo do t më përjashtoni përkosisht     po unë smundem t them diçka qe se dëshiroj apo qe nuk e ndjej.

Unë dua qe postimi im t rikthehet sepse është nji medim i jemi,   edhe un e thom atë qe e mendoj unë     e jo atë qe e mendoni ju.


I nderuar!
Ky është një forum shqiptar dhe jo fetar. Ne si popull kemi mbijetuar fale tolerances fetare dhe gjene e pare kemi pas është rraca e shqiptarit. Ne se postimi bie ndesh me interesat shqiptare do të fshihet.
Unë nuk desha te debatoja për këtë teme (te fesë esktreme ku një kinez quhet vëlla sepse është mysliman dhe një shqiptar nuk quhet i tillë sepse nuk është mysliman) sepse kjo nuk është qëllimi i kësaj teme.
Juve jeni i lutur te me shpjegoni mua ne mesazh privat pse një kinez mysliman është vëlla me ty dhe jo unë qe jam shqiptar? Pas saj munde te hapni një teme për shqetesimin tuaj.
Juve nuk do t'ju largoje ndokush nga forumi kam përshtypjen se do të largohesh vet sepse motoja e këtij forumi është FEJA E SHQIPTARIT ESHTE SHQIPTARIA dhe nuk do ta ndjesh veten si ne shtepine tuaj.


I nderuar!
Juve jeni imi vella sepse jeni shqiptar (rraca) dhe jo se jeni mysliman.

Petriti
« Editimi i fundit: 13-05-2007, 06:24:33 nga PetritKola »

 • Postime: 3003
 • Karma: +5/-1
 • Gjinia: Mashkull

#11 ne: 12-05-2007, 15:11:38
IZ, nese e mban mend se cfare ke shkruajtur te postimi yt, ma dergo me mesazh qe ta rikthej perseri.

Dhe mos u brengos, sepse cdo gje do te rregullohet.

 • Postime: 1826
 • Karma: +3/-3
 • Gjinia: Mashkull

#12 ne: 14-05-2007, 00:13:02
Turpi eshte per ata qe e bejne jo per gjithe shqiptaret.

#13 ne: 14-05-2007, 02:16:16
Turpi është për ata qe e bëjnë jo për gjithë shqiptarët.

Sirio00 e mbeshtes 100 % mendimim tuaj,sepse ne fare mirë mund ti denojme me mendimet apo nënshkrimin e një petiocioni,po atëherë i binte qe populli arab te fshihej para botës nga veprimet e Bin Ladenin  p.sh...ndërkohë nuk mund te fajesosh një popull për ca kokrra.

Ajo  s'ka rëndësi cili shqiptar ishte i Maqedonisë i Shqipërisë i Kosovës sepse në fund te fundit jemi shqiptar,nëse bota na gjykon keq mendoj se çdo kush atje ku është me veprimet apo sjelljet e tij mund te lere një imazh të ri..

Ngaqe jemi komb i vogël dhe kur bëjmë diçka ne do biem  menjehere ne sy...prandaj mendoj se na gjykojne keq.

 • Postime: 776
 • Karma: +8/-0
 • Gjinia: Mashkull

#14 ne: 14-05-2007, 04:21:04
o popull ca ka ktu me e be kaq te madhe spo e marr vesh. cduhet ti denojme ne atyre kur ata kane vepruar me trunin e vet dhe jo duke perfaqesuar ne si kombe??

kus jeni kaq te gatshem per peticione pse nuk ngriheni qe te terheqim ato 20 trupa qe kemi ne irake por na lini ne turp kombin si me qene bashkpunetore te Hitlerit????
e kam then prape, nese te kjo tema me eshte fshire postimi sme kujtohet, nejse, qe derisa bota po rri urte mos i fusni grenxat ne krevat.
sa shqiptare keqtrajtohen cdo dite ne greqi keni ber ndonje peticion???
sa shqiptare vjedhin e plackitin cdo dite ne greqi, itali, e evropen mbare keni bere peticion???

akoma se keni kuptu qe ju ka mbyt propaganda ???

#15 ne: 14-05-2007, 04:48:31
O D"Alber o patriot po behet fjale per Ameriken ne kete rast,endrren e cdo shqiptari mbeshtetsja jone aleatja ne te mire e ne te keq..mgjs mendoj si nisme per nenshkrimin e nje peticioni nga shqiptaret e amerikes(kane me shume mundesi ne krahasim me shqiptaret qe jetojne ne Greqi apo Itali)eshte dicka e mire.Te pakten mos te heshtim i denojme dhe ne keto sulme jo i gjithe populli ka nje karakter...

Sa per mbytje te propaganedes ke te drejte..po cte besh ?

 • Postime: 3003
 • Karma: +5/-1
 • Gjinia: Mashkull

#16 ne: 14-05-2007, 09:10:43
Une si musliman ndihem i fyer nga ky veprim i tyre.

I ofenduar si nga aspekti kombetar ashtu edhe ne ate fetar.

 • Postime: 776
 • Karma: +8/-0
 • Gjinia: Mashkull

#17 ne: 14-05-2007, 09:15:27
O D"Alber o patriot po bëhet fjale për Ameriken ne këtë rast,endrren e çdo shqiptari mbeshtetsja jonë aleatja ne te mirë e ne te keq..mgjs mendoj si nismë për nënshkrimin e një peticioni nga shqiptarët e amerikes(kanë me shumë mundësi ne krahasim me shqiptarët qe jetojne ne Greqi apo Itali)është diçka e mirë.Të paktën mos të heshim i denojme dhe ne këto sulme jo i gjithë populli ka një karakter...

Sa për mbytje te propaganedes ke te drejtë..po ç'të besh ?

Capkene, kur ske ca ben nuk cpohet gjarpri nga b.ytha, dhe uroni qe se kane marre greket e serbet me te madhe se do i kishe pare rezultatet

 • Postime: 2287
 • Karma: +2/-1

#18 ne: 14-05-2007, 21:43:09
Dalber,
Serbet, ruset, greket... ne Uashington kishin kohe qe bënin këtë propogande, se shqiptarët janë terrorista islamik ndaj mos ja jipni Pavarsine Kosovës.

Veprimi me dashje, pa dashje , nga budallaleku etj... ka çuar ujë tek propoganda serbe dhe na ka demtuar. Koha ne te cilin kjo gjë doli është për mua shumë e kalkuluar qe te pengohet Pavarsia e Kosovës.
Ne pa Ameriken jemi pothuaj te mbaruar. Jo vetëm nga interesi por sepse tentativa e tyre (ne se është evertet) është e denueshme, e pajustifikueshme ne se e shikojme nga çdo pikpamje.
Cili munde te jetë motivi qe ata kanë tentuar te bejen atë gjë? Mos e kanë bërë për hirë te shqiptarise qe ti ndihmojne çështjes shqiptare? Ne se jo kush munde te jape përgjigje, e kërkoje nga ata qe përpiqen te justifikojne veprimin e tyre.

Sa i përket trajtimit cnjerezor te shqiptareve ne Greqi te gjithë i kemi denuar, përveç qeverive tonë qe janë vegla te grekut dhe serbit. Po ashtu kemi mbrojtur shqiptarët mysliman. Juve munde te futeni tek faqaja ime http://VERTET.blogspot.com dhe do të shikoni se sa fortë i kam mbrojtur unë shqiptarët mysliman. Unë e kam bërë këtë se janë shqiptar dhe jo se janë mysliman. Të njëjtën gjë do të bëja ne se do të goditeshin shqiptarët kristian apo shqiptarët ateista.
Shqiptari i çdo feje qoftë, veprimet e tija duhet ti peshoje ne baze te interesit kombëtar. Vetëm se kemi aplikuar këtë filozofi ne sot flasim shqip, ndryshe do të ishim zhdukur.

 • Postime: 776
 • Karma: +8/-0
 • Gjinia: Mashkull

#19 ne: 15-05-2007, 06:19:21
Petrit, ke te drejte, pasi as un nuk po e gjykoj rastin nga syte e nje muslumani, edhe pse jame i tille.
ashtu si e dime te gjithe propaganden anti shqipetare qe bejne `miqte` tane komshij ashtu di edhe `gabimet` qe ben medja nderkombetare ndaj islamit, por, nuk dua ta kthej kete teme ne nje debat fetar pasi nuk e meriton se kemi nje ceshtje kombetare qe po debatojme dhe si e tille meriton te gjykohet me laicizem.
ka shume mundesi qe kjo te jete dicka e pergatitur nga tejeterkush qe sja do te miren popullit shqiptar, kete kam menduar qysh ne fillim, por prape nyk kam pare reagim te hapur nga askush, te pakten der tani.
kjo mund te jete si pasoje e debateve te politikes boterore si psh tentataviat e Amerikes per te dominuar burimet e energjise boterore, dhe rusise qe po kerkon te riformoje nje perandori te re boterore. prandaj, meqense amerikes i intereson nje rusi pa shume dominime ne ballkan, dhe greqia si aleate e perhershme, langaraqe do qe me e duhur me thene, e amerikes nuk do i interesoje qe te dale ne kete moment kunder shqiptareve edhe per faktin se ka probleme me maqedonine dhe nuk do nje perzierje te serbeve.
si duket serbeve u ka ik rasti nga duart ose nuk kane arritur ate qe deshen ose dicka nuk funksionoi si e planifikuan.

te kthehemi ca mbrapa ne histori.
gjate vizites se tij te pare ne vjen ne rang mbreti, zogut i realizua nje atentat. vienezet e kapen atentatorin dhe filluan hetimet, gjate te cilave u hodhen shume ide si psh i organizuar nga noli, nga hasan prishtina etj, por faktet vertetuan qe shqiptari qe gjuajti mbi mbretin dhe la te vdekur nje gjeneral shqipetar sponsorizohej nga selia mbreterore jugosllave e vjenes.
ne deshperim zogu akuzoi beogradin. ne pamje te pare asnje problem se kjo ishte e verteta por mbrapa ishte italia qe perfitoi nga gjendja e krijuar me jugosllavet. ky qe dhe fundi i shqiperise se pavarur.

prandaj disa gjera duhen lene ne harrese, per te perfituar.
keshtu gjykoj un per kete ceshtje, ju mund te keni mendime te ndryshme por un personalisht mendoj se me nenshkrimin e atij peticioni me shume demtojme veten tone.

respekte

Ermiri

#20 ne: 15-05-2007, 06:30:27
Oj druq Ermir sa mire i analizon gjerat..teke teke ti jap faktet cuni !

 • Postime: 223
 • Karma: +0/-0

#21 ne: 15-05-2007, 12:56:18
Kesaj pune i epni rendesi!!! Futja bre..........keto jane lojna te Amerikes..Njeri i FBI i infiltruar para nji viti!!! haha dhe pas nji viti kur i dihet administrates ...eh shqiptare e shqiptare -Peticion...

 • Postime: 2287
 • Karma: +2/-1

#22 ne: 16-05-2007, 13:30:04
Bota po luan vollejboll dhe jo futboll. Ne duhet t'ja kthejme me te njeten menyre.
Ata na akuzojne, ne distancohemi nga akti si hap i pare (ne se ka ndodhur) dhe si hap i dyte provojme qe ajo pune nuk eshte aq serioze ose aspak e vertet.

 • Postime: 104
 • Karma: +0/-0

#23 ne: 24-05-2007, 09:46:19
Ky ishte postimi im i cili u fshi dhe n vend të ti u vendos      "Feja e shqiptarit është shqiptaria. Kjo është A-ja.
LA ILAHE IL-LALL-LLAH

LA ILAHE IL-LALL-LLAH

LA ILAHE IL-LALL-LLAH

LA ILAHE IL-LALL-LLAH

LA ILAHE IL-LALL-LLAH

LA ILAHE IL-LALL-LLAH

LA ILAHE IL-LALL-LLAH

Falenderimi i takon vetëm ALLAHUT ZOTIT të botëve, Vetëm Atë e adhurojm dhe vetëm prej Ti falje dhe ndihmë kërkojmë.

ALLAHU i shpërbleft 6 vllëzërit ton Musliman n mesin e të cilëve 4 ishin Shqiptar,     të cilët e bën që 4 anët e ksaj bote ta kuptojn se Shqiptarët jan Musliman dhe se ne dim të bëjm XHIHADU FISEBILILAH.

INSHALLAH ALLAHU ua pranon njehtin për XHIHAD 6 vllëzërve tan Musliman edhe pse  at mision t lartsum nuk mundën ta qojn deri në fund.

Le ta dimë se Amerika nuk na ka ndihmu për shkak se jemi Shqiptar,  apo për shkak se osht ushtru dhunë dhe terror ndaj neve,   po Amerika na ka ndihmu për shkak pozicionit gjeografik,  strategjik qe e ka Kosova,  po edhe për shkak posedimit sa më shum të vendeve nëpër Botë. 
Përfundimisht Amerika i ka ndihmu vetës dhe jo neve.

Dijeni qe lufta kundër Amerikës osht lufta kundër Idhujtaris  dhe gjanav tjera të pa moralshem dhe jo njerzore si prostitucioni,homoseksualiteti,droga,alkoholi.     Përfundimisht pas asnji dyshim lufta kundër Amerikës osht lufta kundër Shejtanit t mallkum.

Pra duhet të gjithë njerzit që kan logjik dhe din të mendojn   kudo qofshin ata pa asnji dallim kombi race apo gjuhe qe flasin, le  ti bashkohemi flamurit t XHIHADIT dhe ti mposhtim vendet e pabesimtarve dhe një her e përgjithmonë ta vendosim monoteizmin e pastër në kit Botë i cili monoteizëm quhet ISLAM.

Nuk mundemi ta ndryshojm fatin.

Osht Vullneti i ZOTIT

Osht Vullneti i ZOTIT

Osht Vullneti i ZOTIT

 • Postime: 776
 • Karma: +8/-0
 • Gjinia: Mashkull

#24 ne: 24-05-2007, 13:42:03
Ky ishte postimi im i cili u fshi dhe n vend të ti u vendos      "Feja e shqiptarit është shqiptaria. Kjo është A-ja.
LA ILAHE IL-LALL-LLAH

LA ILAHE IL-LALL-LLAH

LA ILAHE IL-LALL-LLAH

LA ILAHE IL-LALL-LLAH

LA ILAHE IL-LALL-LLAH

LA ILAHE IL-LALL-LLAH

LA ILAHE IL-LALL-LLAH

Falenderimi i takon vetëm ALLAHUT ZOTIT të botëve, Vetëm Atë e adhurojm dhe vetëm prej Ti falje dhe ndihmë kërkojmë.

ALLAHU i shpërbleft 6 vllëzërit ton Musliman n mesin e të cilëve 4 ishin Shqiptar,     të cilët e bën që 4 anët e ksaj botë ta kuptojn se Shqiptarët jan Musliman dhe se ne dim të bëjm XHIHADU FISEBILILAH.

INSHALLAH ALLAHU ua pranon njehtin për XHIHAD 6 vllëzërve tan Musliman edhe pse  at mision t lartsum nuk mundën ta qojn deri në fund.

Le ta dimë se Amerika nuk na ka ndihmu për shkak se jemi Shqiptar,  apo për shkak se është ushtru dhunë dhe terror ndaj neve,   po Amerika na ka ndihmu për shkak pozicionit gjeografik,  strategjik qe e ka Kosova,  po edhe për shkak posedimit sa më shum të vendeve nëpër Botë. 
Përfundimisht Amerika i ka ndihmu vetës dhe jo neve.

Dijeni qe lufta kundër Amerikës është lufta kundër Idhujtaris  dhe gjanav tjera të pa moralshem dhe jo njerzore si prostitucioni,homoseksualiteti,droga,alkoholi.     Përfundimisht pas asnji dyshim lufta kundër Amerikës është lufta kundër Shejtanit t mallkum.

Pra duhet të gjithë njerzit që kan logjik dhe din të mendojn   kudo qofshin ata pa asnji dallim kombi race apo gjuhe qe flasin, le  ti bashkohemi flamurit t XHIHADIT dhe ti mposhtim vendet e pabesimtarve dhe një her e përgjithmonë ta vendosim monoteizmin e pastër në kit Botë i cili monoteizëm quhet ISLAM.

Nuk mundemi ta ndryshojm fatin.

Osht Vullneti i ZOTIT

Osht Vullneti i ZOTIT

Osht Vullneti i ZOTITshoku IZ,

nuk e di sa vjec je etj etj po mesa shof qeke akoma i papjek, dhe me then te drejten hemendesoj se je akoma adoleshent, ose koha te ka lene te tille.
edhe un jam musluman, por te jesh i tille nuk te ben superjor, e as te jep te drejten te sulmosh tjetrin, deri kur ti kesh faktet mbi tavolin. me vepru ne at menyre ateher je i njejte me ate qe po te ben zullum ty, dhe ske ber tjeter vec e ke perkeqesu gjendjen, ke ndihmu ate qe ti e quan armik qe te te shtypi me shume e per faj tendin eshte derdhur gjak i pafajshem. ndaj mos u ndizni si bizhdilat rreth zjarrit, por mendojini ato qe po beni dhe thoni.
ska dyshim se per muslumanet Arshi i takon Allahut dhe ai eshte i Gjithpushteshmi, RRahman dhe RRahim. me sa di un nga arabishtja keto dy fjale perkethehen, me rrahmet (meshire e drejtesi) per ket bot e tjeteren. ndaj ti ske asnje te drejte me ofendu haptazi ata qe nuk jane te nje besimi me ty se ateher ti nuk e di se per cka te ka urdheru feja jote e jo me me vene drejtesi per ata qe nuk i njeh fare.

ke te drejten tende te me kundershtosh, por do te sugjeroja te rriteshe edhe pak, se as jeta ne kete bot dhe as ajo qe ti kerkon te fitosh ne tjetren, nuk jane kaq te thjeshta e ti sja paske akoma idene se ceshte islami respekti e bashkejetesa.

Pergezimet e mia personlae qe je musluman, por merri gjerat me ngadal se do kesh plot kohe.

Ermiri...

Temat e fundit