Vendoset shembja e Piramidës - Tema Aktuale

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Vendoset shembja e Piramidës

Vendoset shembja e Piramidës

· 5 · 718

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 13-07-2011, 09:01:48
 

Vendoset shembja e Piramidës, buxheti shkurtohet 18.4 miliardë lekë

Sot në Komisionin Parlamentar të Ekonomisë deputetët e mazhorancës votuan shkurtimin e shpenzimeve të buxhetit me 18.4 miliardë lekë, shkurtim ky që do të prekë fondet për investimet publike, rritjen e pagave, pensioneve madje dhe mbrojtjen sociale.

Në të njëjtën kohë deputetët e mazhorancës votuan pro ndërtimit të një ndërtese qeveritare që do kushtojë 110 milionë euro ose 15 miliardë lekë. Kjo kosto është sa 90 për qind e shkurtimeve që qeveria po i bën buxhetit sot.

Sipas deklaratave të mazhorancës fondet për ndërtimin e parlamentit janë marrë nga vendet arabe. Sot në të njëjtën kohë qeveria miratoi dhe dy ligje të tjera – njërin shkurtimin e fondeve për të varfrit dhe një tjetër krijoi fondin për ndërtimin e godinës së parlamentit të ri, që do të kushtojë 110 milionë euro. /shekulli
« Editimi i fundit: 10-09-2020, 23:16:56 nga InfoZ »

  • Postime: 570
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 29-01-2013, 18:59:16
Kush do ta shembe, si, Kush do i marre materialet, si. E shef pra qe s'perputhen faktet.

#2 ne: 29-01-2013, 21:50:53
O ciaro ku do me dal ti plako?

  • Postime: 12285
  • Karma: +336/-221
  • Gjinia: Femer

#3 ne: 29-01-2013, 21:57:30
shembja do sherbeje me konsolidu nje nick persmari per ciarlin

#4 ne: 29-01-2013, 22:07:29
shembja do sherbeje me konsolidu nje nick persmari per ciarlin

:)

Kam pershtypjen se ky ciarli eshte nga ata qe nuk duhet ti shofesh punen por gunen.

Temat e fundit