Albania's 'second greatest living writer' was a hoax, but does it really matter? | Ian Jack - Albania Today

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Albania's 'second greatest living writer' was a hoax, but does it really matter? | Ian Jack

Albania's 'second greatest living writer' was a hoax, but does it really matter? | Ian Jack

· 1 · 194

  • Postime: 1136
  • Karma: +0/-0

ne: 18-06-2011, 06:50:03
Albania's 'second greatest living writer' was a hoax, but does it really matter? | Ian Jack
     


<p>The author of Winter in Tirane, Jiri Kajane, turned out to be fictional himself.</p>
     

http://www.topix.com/world/albania/2011/06/albanias-second-greatest-living-writer-was-a-hoax-but-does-it-really-matter-ian-jack?fromrss=1
     

Temat e fundit