Basha Declared Winner of Contested Tirana Poll - Albania Today

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Basha Declared Winner of Contested Tirana Poll

Basha Declared Winner of Contested Tirana Poll

· 1 · 222

  • Postime: 1136
  • Karma: +0/-0

ne: 27-06-2011, 14:50:06
Basha Declared Winner of Contested Tirana Poll
     


<p>With four votes in favour and two against, the commission declared Lulzim Basha the winner of the May 8 race for the capital's mayoralty with a 93 vote advantage out of a quarter-million. "I want to thank all the citizens who made their voices heard and waited patiently for the process to end," the former interior minister said after the result was ...</p>
     

http://www.topix.com/world/albania/2011/06/basha-declared-winner-of-contested-tirana-poll?fromrss=1
     

Temat e fundit