IMF Urges Albania to Raise Taxes - Albania Today

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

IMF Urges Albania to Raise Taxes

IMF Urges Albania to Raise Taxes

· 1 · 210

  • Postime: 1136
  • Karma: +0/-0

ne: 24-06-2011, 14:50:06
IMF Urges Albania to Raise Taxes
     


<p>"The flat tax can be raised to 12-15 per cent, [from the current 10 per cent] as a way to cut the deficit and the stock of public debt," IMF representative Gerwin Bell said on Thursday in a joint press conference with Albania's Minister of Finance Ridvan Bode and the Governor of Albania's Central Bank, Ardian Fullani.</p>
     

http://www.topix.com/world/albania/2011/06/imf-urges-albania-to-raise-taxes?fromrss=1
     

Temat e fundit