U.S. helps Albania fight cyber-security attacks - Albania Today

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

U.S. helps Albania fight cyber-security attacks

U.S. helps Albania fight cyber-security attacks

· 1 · 179

  • Postime: 1136
  • Karma: +0/-0

ne: 15-06-2011, 06:50:05
U.S. helps Albania fight cyber-security attacks
     


<p>A United States agency started on Monday a one-year program to boost Albania's government capacity to deal with cyber-security threats ranging from hackers to more serious threats, Albanian and U.S. officials said.</p>
     

http://www.topix.com/world/albania/2011/06/u-s-helps-albania-fight-cyber-security-attacks?fromrss=1
     

Temat e fundit