Invest in Albania - Albania Travel & Tourism

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Invest in Albania

· 1 · 830

Invest in Albania

· 1 · 830

 • Postime: 27109
 • Karma: +11/-5
 • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  ne: 29-02-2008, 09:52:52
  10 Reasons why you should invest in Albania

  1. Our domestic economy & exports are expanding
  2. Low inflation rate
  3. Established trading with the EU
  4. Gateway to the Balkans Free Trade Area
  5. Site availability from production facilities to high quality office space
  6. Total labor costs are lower than comparable countries
  7. Adaptable and flexible skilled labor force
  8. Extensive language skills
  9. Administrative & business regulations are being simplified
  10. Investment opportunities through privatization

  Temat e fundit