What do Dua Lipa, Rita Ora and Ava Max have in common? - Albanian Forums

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

What do Dua Lipa, Rita Ora and Ava Max have in common?

What do Dua Lipa, Rita Ora and Ava Max have in common?

· 1 · 982

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 03-12-2020, 12:14:11
   

Pop stars with Albanian roots conquer the world. Until recently the most famous ethnic Albanians were Mother Teresa (a nun who cared for orphans and lepers in India) and Enver Hoxha (a homicidal communist despot). Now to the saint and the sinner must be added the singers.
More here: https://www.economist.com/europe/2020/10/03/what-do-dua-lipa-rita-ora-and-ava-max-have-in-common

Temat e fundit