AlbDEVs - 3

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

echo "Zeri i Programuesve shqiptare!"


M A X
26-09-2009, 20:17:05

Gjuhë programuese nga Google

Gjuhë programuese nga GoogleKompania Google është duke zhvilluar një gjuhë programuese të bazuar në Java e cila do të duhej të bëj bashkë të gjitha karakteristikat e mira të gjuhëve të vjetra dhe atyre të reja programuese.Google ka zhvilluar gjuhën e re programuese, të emëruar N...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
15-09-2009, 00:25:14

Photoshop shpjeguar Shqip

[html]

Kyeshte nje tutorial per tunjohur me panelin e veglave (Tools) tephotoshop me nje pershkrim per cdo funksion...

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
09-09-2009, 11:31:50

Simply FAQ Script

Nje skript i vogel dhe i thjeshte qe mundeson krijimin e nje FAQ (shpjegime te rendesishme per funksionim e faqes) per faqen tuaj.[code]<center><!-- Start Bravenet.com Affiliate Code --><script language="JavaScript" src="

M A X
09-09-2009, 11:27:54

Rrotullues bannerash [PHP]

Nje skript i vogel i shkruar ne php qe mundeson rretullimin e rastesishem te disa bannerave ne faqen tuaj.[code]<?php/* banner.phtml Banner rotation script for PHP3 by Anton Olsen (aolsen@graphweb.com) Please feel free to do with this script what you want, all I ask is tha...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
31-08-2009, 02:09:56

IE dhe faqja juaj

Pothuajse te gjithe webmasterat perforin Moxilla Firefox dhe design te faqeve te tyre e testojne me browser qe perdorin. Fatkeqesisht jo te gjithe browserat interpretojne ne te njejten menyre kodin html apo css.Kjo ben qe nje faqe te duket paster me Moxilla por jo me IE. Ky eshte nje problem mja...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Freedom Overdose
28-07-2009, 13:56:17

Email Backup Automatik te databazave MySQL

Pershendetje :)Dua te ndaj me ju nje script qe e kam perdorur per nje kohe te gjate. Scripti ben backup automatikisht te te gjitha databazave MySQL ne server, i zipon ato dhe ruan nje kopje...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
21-07-2009, 16:44:32

Dokumentet 404 400 401 403 410 500

Artikulli më poshtë ju tregon si të krijoni mesazhe të personalizura në faqet 404 e të ngjashme.Protokolli HTTP ka një sërë mesazhesh errori që gjeneron sipas kërkesës dhe përgjigjes që jep serveri.Në një situatë normale, kur faqja që kërkohet nga vizitori gjendet nga serveri (psh: index.php), s...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


Pergjigje nga: Macho, OnlineBP, Kli$$i

Ndihmë më Theme

*
Macho
18-04-2009, 20:40:17
faliminderit OnlineBP
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
12-04-2009, 16:00:39

JavaScript-e te nevojshme

Disaktivizoni butonin e djathte te mausit[code]<script language="Javascript1.1"><!-- Beginfunction right(e) {if (navigator.appName == \'Netscape\' &&(e.which == 3 || e.w...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

sh2dow
04-04-2009, 15:24:18

Flash banner editor

Shockwave Flash Object (Banner) me duhet nje ndim e provova me nje program e editoj por aj nuk e ruan ne Shockwave Flash Object por ne SWF keshtu qe nuk gjej dot convertor qe te konvertoj pastaj ne Shockwave Flash Object gjithsesi puna qe ju duhet te beni aty eshte te largoni nje fotografi dhe t...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe