AlbDEVs - 4

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

echo "Zeri i Programuesve shqiptare!"

Pergjigje nga: Syrgjyn, olti, OXODesign

Portal me wordpress

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
16-01-2009, 23:50:44

Top 10 Wordpress themes te vitit 2008

Pasi eshte rritur komuniteti i blogerave shqiptare e pashe te arsyeshme te krijoj nje top 10 te wordpress te dizajneve me te mira pasi wordpress eshte skripti me i perdorur nga blogerat neper bote.Wordpresseshte nje aplikacion publikimi open source per blogera, ai eshte nje pasardhes is b2\caf...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: ETusha, albi2, Nostalgjia

Ndihme ne Google Analytics

*
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
14-01-2009, 14:43:08

VirtualMin GPL vs. Plesk vs. cPanel/WHM

Ka ndonje qe shpjegon dot ndryshimet mes VirtualMin GPL, Plesk cPanel/WHM.Cilat jane perperise apo mangesite e ketyre qe jane me pagese kundrejt VirtualMin GPL? (pervec pageses sigurisht)Cfare ka dhe cfare nuk ka VirtualMin ne krahasim me Cpanel apo Plesk?!PS: Nderkohe une gjeta...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Syrgjyn, GoOn!, Art Ramadani

Testfaqe - Fytyre per uebfaqe

Syrgjyn
14-01-2009, 12:26:34
Rritni kontrastin.
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
13-01-2009, 11:53:00

Tre sherbime per gjenerim kodesh CSS

1. Shërbimi i parë është CSS Type Set

Pergjigje nga: UrL, Syrgjyn, Art Ramadani

EIM Service - Projekti im i ri

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

[Joni]
13-11-2008, 18:14:26

[Sfide programimi] - Makine llogaritese binare

Dje po mesoja veprimet me numrat binare dhe sot me lindi mendimi për te krijuar një makine llogaritese qe te kryeje veprimet +,-,/,* (ose te paktën 1 veprim :) ) , për te mësuar me shumë se...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Smiba
19-10-2008, 00:30:52

Problem me regjistrimin ne joomla...

Kam nje problem me regjistrimin e personave ne sit te ndertuar me joomla Version 1.5.7Pasi ploteson formularin me jep nje faqe te bardhe domeni.com/index.php?option=com_user dhe shkruan 'Invalid Token' Scripti eshte i sapo instaluar dhe i kam vendosur vetem Fire Board asnje modifikim tjeter, hos...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Aldo89
15-09-2008, 22:59:42

Free Templates

Ketu mund te postoni cdo link qe ka te bej me free templates.Keto jan burimet e mia per template falas:http://www.templateworld.com/free_templates.html

M A X
24-08-2008, 23:17:31

Program per llogaritjen e tatimit ne te ardhura

Programi llogarit tatimet ne te ardhura prej 0-100 euro….2% prej 100-200euro…5% mbi 200…………….10% [code]#include <stdio.h>   int main() { float teArdhurat; printf ("Te ardhurat: "); scanf ("%f", &teArdhurat);   if (teArdhurat < 101) printf
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

[Joni]
24-08-2008, 19:00:17

[smf] funksion ssi_registerMember

krijova nje funksion per regjistrimin e anetareve duke perdorur SSI.php , funksioni duhet te shtohet ne SSI.php dmth. dhe mund te perdorni forma te personalizuara per regjistrimin e antareve , eshte e mire per integrimet...Funksioni :[code]function ssi_registerMember($username,$...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

[Joni]
05-08-2008, 16:25:46

Mesim praktik HTML

[code]<!-Si te punojme me HTML...Ky eshte nje mesim i shkurter per te sqaruar disa nga gjerat kryesore qe kane te bejne me gjuhen HTML ,kodet me te shpeshta qe perdoren dhe se si perdoren ata ne nje dokument HTML....-><!- Rrjeshtat te shkruar ne kete menyre jane komente -><html> <!-Kjo tregon qe...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
03-08-2008, 13:07:07

Konkurs Fotografik

Forumi dhe Ditaret Kendveshtrim organizon konkursin e parë fotografik, me tematikë verore. Tre çmime do të shpërndahen për pjesëmarrësit fitues.Vendi i parë = 100€Vendi i...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe