AlbDEVs - 2

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

echo "Zeri i Programuesve shqiptare!"

Pergjigje nga: KosArt, olti

Kush mund te me ndihmoje te ndryshoj pak kete logon?

KosArt.com
25-01-2011, 00:58:44
Nuk sillje dot dhe a vetem linkun e youtube? :P Tutorial Photoshop by: Radeci
Ketu nuk vi shpesh dhe nese ju keni nevoj me shum informacione apo mesime mund te kerkoni tek tema e hapur ne designer.al prandaj te of
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
10-01-2011, 00:24:54

Perdorimi i MySQL (Komandat SQL)

Nuk jane komandat has te MySQL por jane komanda SQL.(http://www.mysql.com)1- Perdorimi i komandes CREATE TABLE qe perdoret per te krijuar nje table te re.CREATE TABLE antaret(emri VARCHAR(30),mbiemri VA...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
20-12-2010, 01:29:01

HBase vs MySQL

Sot rastesisht gjeta kete artikull, qe flet per Facebook, i cili ka zgjedhur te perdore

Pergjigje nga: TiRoNci_MiZeRje, Syrgjyn

Si me nxjerr "Favicon"?

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Hollow
06-12-2010, 20:00:15

Logo Design - Krijimi dhe procesi nga koncepti ne perfundim

Me poshte po paraqes ne format te shkurter se si dizajnerat e identitetit (logo) mendojne, cfare procesi ndjekin dhe se si arrijne rezultatet perfundimatare.1. Intro mbi logo design2. Backgroud dhe research3. Vizatimi i skices4. Pushime5. Ndryshimi dhe vleresimi midis Klientit dhe Dizajnerit.6. ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
03-12-2010, 00:10:22

Kodi në PHP për të zbuluar shfletuesin e Internetit

Kodin mëposht mund ta përdorni në projektet tuaja për të zbulluar çfarë shfletuesi është duke përdor vizitori faqes tuaj. Ky kodë mund gjej nëse shfletuesi është Internet Explorer (IE), Firefox, Opera ose Safari.[code]<?php$useragent = $_SERVER[‘HTTP_USER_AGENT’]);if (preg_match(‘|MSIE ([0-9].[0...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
14-11-2010, 10:06:54

“Cookies” dhe “Sessions” në PHP

Webi është një mjedis ku nuk ruhet gjendja dhe ky është problem në pjesën më të madhe të aplikacioneve që krijojmë. Por gjithmonë ka një zgjidhje. Në këtë guidë do ju tregoj si të përdorni Cookies dhe Sessions në avantazhin tuaj.Si ç’mund ta dini apo imagjinoni, webi është një mjedis pa gjendje....
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
28-09-2010, 11:00:21

XML dhe shërbimet web

Përdorimi gjithnjë e më i madh i XML në botën digjitale ka bërë që XML të marrë shumë jehonë dhe të bëhet temë e diskutimeve të shumta lidhur me atë se çfarë mund të arrihet me të. Prezantimi i të dhënave në atë formë siç e bënë XML duke qenë të lexueshme e thënë kushtimisht nga makina por edhe ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
27-08-2010, 00:46:44

Photoshop Online - Adobe® Photoshop® Express online apps

Adobe mundeson tashme qe te perdoresh disa nga funksionet kryesore te photoshop direkt online dhe cdo gje falas. Vetem nje regjistrim i shkurter mjafton per aplikacionet online, madje per Photoshop Express Editor as ai nuk nevojitet. Per me shume:

*
AlbCoder
07-08-2010, 18:39:36

Qendrimi i Faqes ne CSS

Nese jeni gati per te bere nje web site dhe deshironi qe ta vendosni ne qender, eshte shume e thjeshte ta shikojme me disa shembuj te lehte. Si fillim duhemi te zgjedhim nje kryesor.Nese thoni cfare eshte kryesori, 
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: LuLiKraS, AlbCoder

Rënditja e DIV në HTML.

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: LuLiKraS, AlbCoder

Susta dhe Nensusta Vertikal CSS

php
29-07-2010, 15:18:34
Shembulli i parë: ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
21-07-2010, 01:07:26

Vektorët në PHP

Vektorët janë ndër elementët kryesorë të një gjuhe programimi dhe PHP nuk është përjashtim. Në këtë guidë do ju tregoj çfarë janë vektorët dhe si përdoren ato në PHP, si ti shfletoni, printoni, rendisni e shumë të tjera. Programues me eksperiencë apo fillestarë absolut, ju siguroj që do të gjeni...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
21-07-2010, 01:06:06

Rregullat e shkurtuara në CSS

Kodimi në CSS është një pune manuale dhe që konsumon goxha kohë, prandaj çdo shkurtim që mund të përftojmë është një plus i madh për produktivetitin. Në këtë artikull-referencë do ju tregoj mënyrën e shkurtuar të rregullave që përdorni çdo e ditë e që ndoshta nuk e dinit që mund të shkruhen edhe...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: epoxi, sh2dow, LuLiKraS

Web Psd Template

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
24-05-2010, 01:01:39

PHP, MySQL dhe Protoype – AJAX në 10 minuta

Si ç’mund ta kuptoni nga titulli, kjo është një guidë që përfshin PHP, MySQL dhe PrototypeJS (Framework për JS) për të prekur bazat e interaksionit me AJAX. Gjatë progresit do të zhvillojmë një website minimalist që përdor AJAX për të marrë informacione nga një databazë MySQL përmes PHP dhe të d...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

php
10-05-2010, 02:18:25

background-image: url(reklama.jpg); FireFox nuk shfaq imazhin ?

Pershendetje te gjithve si shpesh her FireFox ne Webmasterave na sjell probleme te mos shfaqjes se punes sone aty ku duam ne apo aty ku jemi mesuar nga shfletuesi yne nternet ExplorerTani kam nje Problem ne Internet Explorer pranon komanden ne Cascading Style Sheet (css), kurse Mozilla Firefox n...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
28-04-2010, 01:59:05

Lidhjet në një Faqe Web

Lidhjet janë mënyra e vetme që vizitorët e faqes tuaj arrijnë të gjejnë informacionet që po kërkojnë. Dështoni në prezantimin e mirë të tyre dhe do përfundoni me informacion të pagjetshëm. Në këtë guidë do ju mësoj si ti shfaqni lidhjet në mënyrën më të mirë të mundshme përmes teorisë, kodeve dh...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
28-04-2010, 01:56:39

Si ta detektojmë iPad përmes PHP apo JavaScript

Pad është produkti më i ri i sjellur në treg nga kompania Apple. Gjatë ditëve të para të tij pati një dyndje të madhe për ta blerë edhe shumë persona lundrojnë në internet përmes kësaj pajisjeje. Ne këtu do ju tregojmë si të detektoni përdoruesit e këtij produkti.Shumica prej nesh që merremi me ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
26-04-2010, 15:14:44

Shtëpia e Bardhë gjithmonë e më shumë opensource

Mbas vendimit për të përdorur CMS opensource Drupal si plataformë Web të Shtëpisë së Bardhë, Obama personalisht ka lejuar lëshimin dhe publikimin e pjesës më të madhe të kodit burues të përdorur në të.Kodi është në dispozicion për të gjithë ata që dëshirojnë ta shfletojnë, përdorin apo ndryshojn...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe