AlbDEVs

Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

echo "Zeri i Programuesve shqiptare!"

Shef.me
21-04-2013, 10:45:54

Veshtiresia programimit; object-oriented; C++ Vs. Java; mund te krijoj X;

Veshtiresia programimit; object-oriented; C++ Vs. Java; mund te krijoj X; literatura?Dikush me ka bere disa pyetje ne privat rreth programimit. Une gjykoj se do jene te vyeshme edhe per dike pasardhes. Gjithashtu, besoj se ka programues te tjere ne kete forum, qe jan ndoshta edh...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
27-11-2011, 01:23:33

Mësojani vetes programimin

Kemi hyrë në verë, që është kohë shumë e mirë për të përmirësuar veten; ju mund të shkoni të notoni, ose të vraponi, ose ju do të mund të shkoni të mësoni ndonjë gjuhë të re të huaj, ose madje do të mund të mësoni të programoni. Vetëmësimi nuk tingëllon edhe aq i vështirë dhe është shumë më i le...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
02-02-2020, 20:36:24

Klasifikimi i lajmeve (Shqip) duke përdorur Machine Learning

Një nga produktet e para të Gjirafa.com janë lajmet. Në këtë produkt, Gjirafa bën mbledhjen e të gjitha lajmeve ditore që publikohen në të gjitha portalet shqiptare. Këto lajme analizohen nga sistemi jonë dhe paraqiten në një vend ku ju si vizitorë të Gjirafa.com mund të gjeni lajmet kryesore te...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


flat file cms photo - Edited.jpg
Pergjigje nga: sFTP, A$H Da Master

PHP vs. PYTHON per Programim ne Web

Qytetari ri
21-01-2020, 23:47:01
Natyrisht Python
0__Tc8a2lHRSbsyzhI.jpg
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

html master
09-01-2020, 23:49:39

Ikona Falas per Web + App Design

Ikonat e Material Design nga Google janë simbole të lezetshme, të krijuara bukur për veprime dhe sende të zakonshme. Shkarkoni në desktop për t'i përdorur ato në produktet tuaja dixhitale për Android, iOS dhe web.

AlbEno
09-07-2013, 19:21:59

Image Hosting Script Me PPV(System)

Pershendetje,Me nevoitet nje script per ihs me ppv system, pak a shume si http://www.imageporter.com/ ose ...

Kmjeksore
24-11-2012, 14:46:36

A mund te me ndihmoni ?

Pershendetjewww.keshillamjeksore.com portal i cili ne total eshte kriju ne baza humaniteti, pra nga hostimi, domeni, e shkrimet qe behen, kam nevoj per nje dizajn te mire a kish mund kush nga...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: albgenius, immortal.boy, Dr0mAs

NDIHME- Me duhet nje kod per Kembim Valutor

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Charlie
22-01-2012, 17:56:28

Nje ndihme te vogel rreth XML

Shpresoj qe ta lexoj ndonje webprogramus kete dhe te me ndihmoj icik ...sepse po nuk me ndihmoj u dogja fare :D pytja eshte kshtu:Mund te me ndihmoj dikush qe duke perdore XSLT me shkru nj...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
27-11-2011, 01:22:21

Mësojeni gjuhën Java

Kur mësohet gjuha e parë programuese ajo mund të jetë e vështirë për t’u parë se si rreshtat e kodit përkthehen në elemente virtualë. Aplikacioni edukativ pa pagesë në ueb, Greenfoot, ofron një kuti të strukturuar ku studentët e programimit krijojnë “aktorët” që jetojnë në “botërat” për të ndërt...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
17-08-2011, 15:53:45

Adobe Muse, ndërtim më të thjeshtë të ueb faqeve

Adobe është duke punuar që të lehtësojë edhe më tej punën për dizajner, duke iu mundësuar atyre thjeshtësim të punëve në krijimin e ueb faqeve të tyre.Një aplikacion i ri nga Adobe, i koduar me emrin Muse, i lejon dizajnerët të krijojnë dhe publikojnë ueb faqe funksionale në një mënyrë të ngjash...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
22-07-2011, 15:35:32

Banner Maker Pro

Banner Maker Pro do t’u mundësojë që në mënyrë të lehtë të krijoni çfarëdo baneri. I tërë veprimi ka të bëjë me shfrytëzimin e magjistarit (wizard), derisa rezultati përfundimtar do të mund të matet me cilindo baner që e keni parë deri më tani në internet. Programi ka një numër të madh të opsion...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
09-07-2011, 11:04:06

Në shtator për herë të parë në Kosovë, konferencë për dizajner

Dizajni grafik është një industri në vete që ka përjetuar një zhvillim të hovshëm gjatë viteve të fundit në Kosovë, dhe veçanërisht në aspektin e “outsourcing” është duke u treguar si mjaft e suksesshme.Edhe pse jemi dëshmitar të asaj se numri i kompanive dhe individëve që merren me dizajn grafi...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
04-07-2011, 11:49:58

Google Web Fonts

Citim
The idea of Google Web Fonts is one of those things that makes you say “of course!” once you hear about it. Google Web Fonts are stored remotely and loaded via HTTP for use on your web pa...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
03-07-2011, 10:47:08

Swiffy - Konverton kartelat Flash (SWF) ne HTML5

Swiffy eshte nje vegel nga Google Labs, qe mundeson konvertimin e cdo kartele flash ne HTML5.
Citim
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
30-06-2011, 01:28:49

Faqe te optimizuara per celulare me ane te Google Sites

Google sapo ka lëshuar një vegël për ndërtim të uebfaqeve nga celulari, duke mos pasur nevojë që të bëhet ndonjë pagesë, vegël kjo e cila paraqet një shtojcë në shërbimin e vet të quajtur Google Sites.Derisa çdokush është i ftuar që ta provojë këtë shërbim të ri, kjo vegël paraqet një hedhje tek...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

UrL
19-04-2011, 12:48:52

2 foto ne te njejten kohe....

Me nevojitet per nje faqe qe me ane te thickbox effect ose te lightbox effectte hapen njikohesisht dy foto. Dmth ne galerine fotografike , vizitori te kete mundesine te hap me teper se nje foto ne menyre qe te bej krahasimin midis tyre. Duke klikuar tek nje foto ajo te hapet ne nje madhesi te ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
08-03-2011, 13:01:18

AddyOsmani.Com

Rastesisht gjeta kete blog http://addyosmani.com/blog/ i cili ka plot informacione per webdizajner e webprogramues. Nga emri duket se ky djali duhet te jete shqiptar, edhe se konfirmim nuk munda ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe