Image Slideshow interactiv....NDIHME!!!!!!!!! - AlbDEVs

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Image Slideshow interactiv....NDIHME!!!!!!!!!

Image Slideshow interactiv....NDIHME!!!!!!!!!

· 7 · 1356

 • Postime: 3
 • Karma: +0/-0

ne: 24-02-2009, 23:40:08
Dua te bej nje image slideshow sic e ka www.level3.com ose www.nokiausa.com ne faqen e pare!
Jam munduar shume here po pa sukses....kam kerkuar shume programe po skam gjetur nje te tile qe eshte apostafat per kete gje...
Problemin kryesor e kam me ato numrat ne cep te djathte...
mund te me ndihmoj ndonjeri?

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 25-02-2009, 00:47:52
Me sa shoh une ato jane thjeshte punime ne flash. Ke perdorur programe qe mundesojne te besh gjera ne flash?

 • Postime: 3
 • Karma: +0/-0

#2 ne: 25-02-2009, 01:45:54
Njohurit ne Flash nuk i kam shume te forta....por po mendoja te perdorja nje gallery qe i jep effekting fade fotove....dhe ne cdo foto do shkruaj tekstin sic e ka level3.com.
Desha te beja dicka identike ti nokiausa.com kur fotot behen play dhe ne cdo foto mund te fus tekstin tim. DHe siper ne krahe te djathte te kete numrat e fotove si tip menuje....
E di qe keto faqe e kane shume te komplikuar por desha nje te thjeshte fare per vetem foto dhe jo video brenda ne flash sic e ka nokiausa.com

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 25-02-2009, 02:18:48
Shiko se mbase te mbaron pune ky ketu http://www.slideroll.com/

 • Postime: 92
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 26-02-2009, 07:54:52
Keto perdorin flash por ekzistojne efekte shume te ngjashme te JavaScript. Mund ti kerkosh slideshow effect ne google

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#5 ne: 26-02-2009, 11:46:11
http://www.google.com/search?q=slideshow+effect&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:en-GB:official&client=firefox-a

 • Postime: 3
 • Karma: +0/-0

#6 ne: 26-02-2009, 18:22:40
Flm per pergjigjet....por e zgjidha problemin....perdor a nje dhtml slideshow.....e ben punen ....megjithese nuk eshte njesoj si kjo slideshow qe ka level3.com ose nokiausa.com:)....

Temat e fundit