Kerkes: si te editojm flash template - AlbDEVs

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Kerkes: si te editojm flash template

Kerkes: si te editojm flash template

· 4 · 949

 • Postime: 328
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

ne: 10-03-2009, 19:05:58
Kam nje kerkes per ata qe din dhe nuk ngurojn te na japen shpjegime se si te editojm nje dizajn flash me pas te kryjojm edhe ne pse jo megjithate fillimisht duhet hapat e par me pas gjdo gje vjen me kohen.

Nuk duhet qe ju te jeni personi i aty tutoriali e keni gjet nje mesim posto cek burimin qe mos tua humbim vullnetin atyre qe bejn tutoriale dhe kan koh te mesojn amatoret keshtu qe le te fillojm dhe te shohem ku do arin suksesi jon.

 • Postime: 238
 • Karma: +1/-1
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 11-03-2009, 11:47:31
template flash editohen me programin perkates.

Programi eshte Adobe Flash Cs4 ose CS3 (ky nuk punon me vista)
Me ane te ketij programi mund te formatosh cdo template flash e cilat duhedt te jet ne forumatin .fl e jo ne formatin .swf sepse nese eshte e tille ateher nuk e formaton dot.

QE te mesosh Flashin duhet te kerkosh ne google edhe gjen tutoriale plot, megjithese nuk don ndonje shkenc te madhe me u mesuar, e vetmja gje qe do te hapi icik pune eshte Action Script qe perdoret ne Flash per ti lidhur flashit edhe funksione te ndryshme. Nese sgabohem Action Script ka arritur ne versioni 3 tani :)

Kerko ne Google edhe gjen gjithcka, megjithese te them eshte mire qe te kesh asistenc nga dikush sepse nuk eshte e aq e thjeshte Flashi ta mesosh me 2-3 tutoriale ose me te thena....

 • Postime: 328
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 11-03-2009, 22:08:11
Falemenderit shum Romeo per korektesin dhe gjitha ato shpjegime me rendsi eshte gjithsesi qe na tregove qe duhet te kemi nje asistus apo nje mesus te themi qe do na tregoj se si te punojm me flash :).


gjithsesi hahhaa se pari provova te editoj nje flash template me pas hapa temen se e pash qe diqka nuk ishte ne rregull hahahah FLM edhe njeher:)

 • Postime: 982
 • Karma: +3/-3
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 12-03-2009, 09:49:30
Brenda cdo fla  ke te gjitha mundesite e editimit duke filluar nga foto deri tek texti i shkrimit te saj . Mjafton te klikosh ne zonen qe do te editosh disa here , pasi ta kesh hapur me Cs4 kuptohet.

E redesishme eshte te editosh dhe action scriptin qe ka brenda .

Temat e fundit