Nje ndihme te vogel rreth XML - AlbDEVs

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Nje ndihme te vogel rreth XML

Nje ndihme te vogel rreth XML

· 1 · 789

  • Postime: 4264
  • Karma: +73/-57

ne: 22-01-2012, 17:56:28
Shpresoj qe ta lexoj ndonje webprogramus kete dhe te me ndihmoj icik ...sepse po nuk me ndihmoj u dogja fare :D

pytja eshte kshtu:

Mund te me ndihmoj dikush qe duke perdore XSLT me shkru nje kod i cili konverton apo transformon nje CSV dokument perafersisht me 10 kolona ne nje XML dokument.E di ndoshta do te ju duket qesharake kjo mirpo me duhet ta kem per te Merkuren kete kod ta gatshem.Mirpo nese nuk mundet dikush te teren te pakten te me ndihmoj me gjysmen.Jam ne hall te madh per kete kod sepse kam ngec icik mbrapa me kete gjuhe dhe shpresoj te me ndihmoni ndonjeri.Nuk duhet te jete ndonje pune e madhe per nje programues kjo.


Faleminderit

Temat e fundit