Problem me grafiken e wordpressit, ... ? - AlbDEVs

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Problem me grafiken e wordpressit, ... ?

Problem me grafiken e wordpressit, ... ?

· 3 · 705

  • Postime: 556
  • Karma: +4/-2
  • Gjinia: Mashkull

ne: 26-03-2009, 20:41:52
Te bejsh nje blog me wordpress eshte nje nder gjerat me te thjeshta prandaj po me vjen pak turp te pyes...!  :-[
Gjithsesi problemi im qendron qe sapo publikoj 4 artikuj ne blog me prishet grafika e faqes, disa pjes te faqes zhvendosen, ne pergjithesi kullona qe gjindet djathtas shkon poshte dhe zhvendosje te tjera te ketij tipi, kjo gje me ndoll pothuajse gjithmone, edhe pse e kam provur ne servera te ndryshem, me template te ndryshem, etj  :( .
Di ndokush ti jape ndonje shpjegim apo i plot fuqishmi nga lart me ka denuar te mos perdor wordpress......... hmmmmm:

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 26-03-2009, 23:13:59
Kam pershtypjen se e kuptoj ku eshte problemi!
Ka mundesi qe problemin ta shkaktojne artikujt qe poston. WP ka editor WYSIWYG prandaj kur kopjon artikuj nga diku i merr ato bashke me kodin qe i perben dhe ky kod mund te shkaktoje deformimet. Nese vendos vertete artikuj nga faqe te tjera ka shume mundesi te jete ketu problemi. Nqs eshte keshtu artikuj qe kopjon hidhi perpara ne Notepad pastaj merri nga aty dhe hidhi ne editorin e WP.

  • Postime: 556
  • Karma: +4/-2
  • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 27-03-2009, 00:54:34
Faliminderit shum MAX , me shpetove pa u qmendur, po me ikte truri fare, nuk e mbaj veten per te zotin si webmaster por nje blog te thjesht me wordpress din ta beje gjithkush, ndersa un spo arrija:

Gjithsesi hapa gjith artikujt si html dhe ishin plot me kode nga me te ndryshmit, i hodha ne Notepad dhe pastaj perseri ne blogun me wordpres dhe si per mrekulli blogu doli perfekt, qdo gje ne vendin e vet, flm dhe njeher.

Temat e fundit