Si i behet puna me Albtelekom?! - AlbDEVs

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Si i behet puna me Albtelekom?!

Si i behet puna me Albtelekom?!

· 3 · 1256

  • Postime: 577
  • Karma: +0/-0

ne: 01-11-2009, 09:30:16
Pershendetje

Kam disa dite qe kam kaluar ne nje server te ri, por vizitoret nga albtelekom drejtohen akoma tek serveri i vjeter! Jo vetem kjo, por edhe per Portokalli.tv qe kam me shume se nje muaj qe e kam transferuar, albtelekom i con userat tek serveri i meparshem!! Kjo gje po me ben qe ne total te humb rreth 1k vizitore ne dite :@ :@
Kam dy pyetje:
A ka ndonje zgjidhje kjo gje?! (hosti i vjeter ka skaduar, kurse per portokalli edhe mund te bej ndonje ndryshim te serveri i meparshem)

A ka ndonje rregull te shkruar qe i detyron ISP-te te bejne expire cachen?!!! Nqs po, ku mund ti kontaktoj ata te albtelekom dhe cfare ti them me saktesi?! Kjo gje po me ben te humb nje sasi te konsiderueshme trafiku potencial...

flm! :)

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 03-11-2009, 01:26:03
Kam frike se nuk ka zgjidhje kjo pune. (apo ka?)
Vetem duhet pritur sa Albtelekomi te beje perditesimin e radhes.
Ky eshte nje problem qe e kemi pasur dhe kemi te gjithe e vetem koha mund ta rregulloje.
Mbase nje dite keta te Albtelekomit do ta marrin seriozisht kete pune dhe do i bejne me shpesh ato updates.

  • Postime: 577
  • Karma: +0/-0

#2 ne: 03-11-2009, 14:23:27
hey :)

pas disa telefonatash me dhane kete adresen e emailit
Alban.Karapici@albtelecom.al
dhe ky tipi duket bashkpunues, por te shohim :)

Temat e fundit