Si ta detektojmë iPad përmes PHP apo JavaScript - AlbDEVs

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Si ta detektojmë iPad përmes PHP apo JavaScript

Si ta detektojmë iPad përmes PHP apo JavaScript

· 1 · 749

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 28-04-2010, 01:56:39
Pad është produkti më i ri i sjellur në treg nga kompania Apple. Gjatë ditëve të para të tij pati një dyndje të madhe për ta blerë edhe shumë persona lundrojnë në internet përmes kësaj pajisjeje. Ne këtu do ju tregojmë si të detektoni përdoruesit e këtij produkti.

Shumica prej nesh që merremi me ndërtimin e Web faqeve herët a vonë do të na nevojitet të bëjmë përshtatje për këtë pajisje të re dhe shumë atraktive, më poshtë keni dy mënyra përmes dy gjuhëve programuese (nqs mundemi ti quajmë ashtu) se si ta detektoni që vizitori i faqes suaj përdorë pajisjen iPad.

Zhvilluesit e iPad, në blog-et e tyre kanë treguar “header” për “user-agent” qe është i këtillë:

Me shume: http://www.feniksi.com/web/si-ta-detektojme-ipad-permes-php-apo-javascript

Temat e fundit