Si ta konfiguroj nje faqe qe te kem qasje dhe me celular permes GPRS? - AlbDEVs

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Si ta konfiguroj nje faqe qe te kem qasje dhe me celular permes GPRS?

Si ta konfiguroj nje faqe qe te kem qasje dhe me celular permes GPRS?

· 6 · 2269

 • Postime: 1
 • Karma: +0/-0

ne: 21-01-2007, 11:44:21
si ta kofiguroj nje web faqe psh at faqe qe e kam dhe te kem qasje edhe me telefon mobil permes GPRS
me tregoni se qka duhet te nderroj  dhe qka duhet te konfoguroj dhe me cilat gjuh mund te punohet pasi qe
un merrem me web dizajn por ekam fjalen per me ndertu nje web faqe Wap

pra un prej nje pergjigjje nga ju forumista
« Editimi i fundit: 23-12-2008, 13:29:57 nga M A X »

#1 ne: 21-12-2008, 20:17:53
Faqja web ndertohet duke perdorur programin Macromedia dreamwever. Duhet ta dish mire ta perdoresh kete program. Duhet te vesh ca scripte ne Notepad. Me pak fjale eshte rruge e gjate. Varet ne se ti do ndertosh faqe dinamike apo statike.
« Editimi i fundit: 23-12-2008, 13:30:12 nga M A X »

 • Postime: 404
 • Karma: +0/-0

#2 ne: 23-12-2008, 23:18:49
Faqja web ndertohet duke perdorur programin Macromedia dreamwever. Duhet ta dish mire ta perdoresh kete program. Duhet te vesh ca scripte ne Notepad. Me pak fjale eshte rruge e gjate. Varet ne se ti do ndertosh faqe dinamike apo statike.

Kjo qe thua ti eshte shume e pergjitshme (dhe shume koti sepse me dreamweaver nuk i ben me njeri faqet). Madje nuk i perket fare temes sepse ti thjeshte po tregon si te besh nje faqe te thjeshte, jo e optimizuar per celulare.

 • Postime: 3787
 • Karma: +16/-2
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 24-12-2008, 23:21:37
Le t'i marrim gjerat me radhe... e ke provuar vete ta hapesh faqen nga nje celular? Cfare problemi te del ne kete rast? Apo e ke fjalen ne pergjithesi?

 • Postime: 27274
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 25-12-2008, 00:42:39
Pastaj me sa di une celularet nuk perdorin teknologjine GPRS per komunikim, por GSM, UMTS dhe se fundi shume te tjera si psh HSDPA. GPRS eshte per komunikim satelitor dhe perdoret pergjithsisht nga sistemet e ndryshme te navigimit.
Sidoqofte celularet moderne nuk kane nevoje per teknologji te vecanta per t'i lexuar faqet e internetit.
Nje celular i thjeshte (i viteve te fundit) i hap faqet edhe se jo ne formen sic i hap nje shfletues. Ndersa disa celulare te tjere ultramoderne, si psh iPhone apo disa versione te rinj te Nokias, disa Smartphones e te tjere, kane edhe browser-e te vertete ne to dhe lundrimi neper faqet e internetit eshte po aq normal sa dhe ne nje kompjuter.

 • Postime: 243
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#5 ne: 25-12-2008, 00:47:04
p.sh tek iPaq im faqet hapen me Internet Explorer 7
Browseri eshte i thjeshte dhe ka disa funksione baze

Temat e fundit