Swiffy - Konverton kartelat Flash (SWF) ne HTML5 - AlbDEVs

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Swiffy - Konverton kartelat Flash (SWF) ne HTML5

Swiffy - Konverton kartelat Flash (SWF) ne HTML5

· 1 · 670

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 03-07-2011, 10:47:08
Swiffy eshte nje vegel nga Google Labs, qe mundeson konvertimin e cdo kartele flash ne HTML5.

Citim
Swiffy converts Flash SWF files to HTML5, allowing you to reuse Flash content on devices without a Flash player (such as iPhones and iPads).
Swiffy currently supports a subset of SWF 8 and ActionScript 2.0, and the output works in all Webkit browsers such as Chrome and Mobile Safari. If possible, exporting your Flash animation as a SWF 5 file might give better results.

http://swiffy.googlelabs.com/

Temat e fundit