Backup i nje folderi Joomla ne Hostgator ? - Albwebmaster

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Backup i nje folderi Joomla ne Hostgator ?

Backup i nje folderi Joomla ne Hostgator ?

· 4 · 594

  • Postime: 556
  • Karma: +4/-2
  • Gjinia: Mashkull

ne: 26-04-2013, 14:24:58
Pershendetje.

Tek nje host i imi ne HostGator fshiva padashje folderin e administratorit dhe fatkeqesisht skishim ruajtur as backup te hostit.
Tani websiti sme hapet, ne te po perdorja joomla 2.5 , a ka ndonje menyre per ta kthyer kete folder ?  :(

  • Postime: 15
  • Karma: +0/-0

#1 ne: 26-04-2013, 15:13:46
1. Shkarko Joomla 2.5
2. Extract
3. Find administrator folder
4. Upload to public_html ose rootin e websitit.

Done. (besoj)

  • Postime: 116
  • Karma: +0/-0

#2 ne: 26-04-2013, 16:36:29
Kontakto me suport te hosgator sepse ata cdo jave i bejn backup te gjithe webeve qe jan hostuar ne ta, dhe normalisht duhet ta japin backup te javes se kaluar bashke me flooder.

  • Postime: 556
  • Karma: +4/-2
  • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 26-04-2013, 19:19:45
sady92 e provova te shkarkoj  joomla 2.5.3 qe ishte i fundit version i 2.5 dhe i mora folderin administrator dhe e vendosa por sme beri. po e shoh se mos duhet egzakt versioni i joomles pershembull nese kam te instaluar 2.5.1 nuk i ben ai i 2.5.2 , pra po shoh qar versioni kam egzakt te instaluar qe ti marr folderin administrator te atij versioni.

Mand1 i kontaktova ata te hostgator dhe akoma sme kan kthyer pergjigje, e di qe mbajne backup te perjavshem, por me siguri te kerkojne ndonje lek per ta dhen backupin se ne fund te fundit te thojne pse se ke ba vete, falas e kishe. Gjithsesi po pres pergjigje njehere dhe shohim qa thone.

Temat e fundit