×
Hyrja
Profili

Backup i nje folderi Joomla ne Hostgator ?

Backup i nje folderi Joomla ne Hostgator ?

· 4 · 333

  • Postime: 556
  • Gjinia: Mashkull

ne: 26-04-2013, 14:24:58
Pershendetje.

Tek nje host i imi ne HostGator fshiva padashje folderin e administratorit dhe fatkeqesisht skishim ruajtur as backup te hostit.
Tani websiti sme hapet, ne te po perdorja joomla 2.5 , a ka ndonje menyre per ta kthyer kete folder ?  :(

  • Postime: 15

#1 ne: 26-04-2013, 15:13:46
1. Shkarko Joomla 2.5
2. Extract
3. Find administrator folder
4. Upload to public_html ose rootin e websitit.

Done. (besoj)

  • Postime: 116

#2 ne: 26-04-2013, 16:36:29
Kontakto me suport te hosgator sepse ata cdo jave i bejn backup te gjithe webeve qe jan hostuar ne ta, dhe normalisht duhet ta japin backup te javes se kaluar bashke me flooder.

  • Postime: 556
  • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 26-04-2013, 19:19:45
sady92 e provova te shkarkoj  joomla 2.5.3 qe ishte i fundit version i 2.5 dhe i mora folderin administrator dhe e vendosa por sme beri. po e shoh se mos duhet egzakt versioni i joomles pershembull nese kam te instaluar 2.5.1 nuk i ben ai i 2.5.2 , pra po shoh qar versioni kam egzakt te instaluar qe ti marr folderin administrator te atij versioni.

Mand1 i kontaktova ata te hostgator dhe akoma sme kan kthyer pergjigje, e di qe mbajne backup te perjavshem, por me siguri te kerkojne ndonje lek per ta dhen backupin se ne fund te fundit te thojne pse se ke ba vete, falas e kishe. Gjithsesi po pres pergjigje njehere dhe shohim qa thone.

Temat e fundit