gazeta zeri i popullit! - Albwebmaster

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

 gazeta zeri i popullit!

   gazeta zeri i popullit!

  · 10 · 4915

  • Postime: 404
  • Karma: +0/-0

  ne: 17-05-2008, 12:23:10
  Para nja 6 muaj ishte nje website shume amatorial, madje kishte edhe Google Adsense Search , dhe Adsense referral per adwords.

  Me pas u be shume profesionale duke perdorur nje CMS si VIVO

  shikoni sot pamjen e faqes!

  http://www.zeripopullit.com/

  Ka akoma logon e default te VIVO.  Mbase nje gje e tille mund te lejohet per ndonje website jo shume profesional, por eshte turp per nje gazete qe me teper eshte edhe organ i nje partie qe te kete nje logo te tille.

  dhe ne fund eshte shkruar Powered by ANA Creative ku duhet te ishte padyshim Powered by Vivo CMS ose nuk duhej shkruar fare nje gje e tille.

  • Postime: 27097
  • Karma: +11/-5
  • Gjinia: Mashkull

  #1 ne: 17-05-2008, 16:06:35
  Qenka njesoj si Korrieri ne pamje te pare, sa per logon ndoshta sdin me e nderruar :D Per mua kjo gazete sduhet te ekzistoj fare se eshte gazet e Enver Hoxhes.As se marr mundimin te futem ne keto gazeta si ZP.

  • Postime: 404
  • Karma: +0/-0

  #2 ne: 17-05-2008, 16:56:31
  Perser edheper Korrierin VIVO CMS eshte perdorur nga e njejta "firme" ana creative!.

  Te pakten te kishin ndryshuar template qe te mos binte shume ne sy se duken te gjitha njesoj pastaj ketyo websitet e gazetave!

  • Postime: 271
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull

  #3 ne: 19-05-2008, 15:37:39
  Mos ndryshimi i template, eshte si puna e firmes,"kete website e kam bere une"... hmm.. kush?
  Sidoqofte gjithsecili tregon profesionalizmin dhe seriozitetin e vet, qofte per gazeten e qofte per dizenjatorin/zhvilluesin e websitit. Ne fund te fundit websitin e ploteson qellimin per te cilin eshte ndertuar.

  • Postime: 672
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull

  #4 ne: 25-05-2008, 00:53:55
  po ti prit mer burre se siti asht under construction hahahahah, ka pune ajo logo re se eshte png. kush ta doje kete template ja jap une :P ai qe do me ba zeri i popullit clone :P

  • Postime: 3782
  • Karma: +16/-2
  • Gjinia: Mashkull

  #5 ne: 01-06-2008, 07:55:37
  Ja një pamje e kokës se faqes ne fjale sot:  Ka disa gjëra qe, te them atë qe mendoj, s'më duken serioze:

  1. Mungesa e shkronjes ë ne titullin e faqes.

  Nga njera anë, ky s'është "mëkat" dhe aq i madh... Kur unë hap, për shembull, faqen e Hsinhua, ky Firefox-i im nuk m'i tregon saktë hieroglifet kineze ne titull. Nga ana tjetër, shkronja ë është e pranishme ne të gjitha fontet me te perhapura; gjithsesi, kjo shkronje mund te paraqitet me kodin ë (kodi emeror) apo ë (kodi numerik dhjetor) dhe shfletuesi e kthen vete ne ë, pavarësisht nga kodimi i faqes (ISO-8859-1, UTF-8 apo ndonjë tjetër). Kështu e kemi bërë ne këtu për Forumin Informatik dhe Google e nxjerr saktë pa kurrfare veshtiresie.

  2. "Oragan i Partise" -- po me pelqeka kjo fjala oragan :P Të jetë fjale e re valle?...

  3. Mungesa e shkronjës ë ne emrin e gazetës, ne logo. Një cope figure është, s'do të perbente ndryshim as për motoret e kerkimit dhe as për CMS po ta vinin atë shkronje.

  4. Meqë jemi te emri i gazetës, s'perdornin dot fontin qe del për shtyp në vend te një fonti çfarëdo?

  5. Ne te vërtetë, shkronjën ë e kanë vënë ne logo, por atë qe mungon ne emrin e gazetës e kanë vënë në fund te fjalës zyrtar, gjë qe dihet se bie ndesh me rregullat e gjuhës shqipe.

  6. Meqë logon e bëra telef, po e çoj deri në fund dhe po them se s'më pëlqen fare se si ka dalë jashtë sfondit, te paktën për shkak te kontrastit.

  7. Forumi kërkon anetaresim për ta shfletuar, gjë qe unë e shoh si shumë te bezdisshme dhe qesharake ne forume.

  Ka edhe gjëra te tjera, por kush rri t'i numeroje...

  Këtu jemi te Forumi i Webmasterave, prandaj unë po merrem me mënyrën se si është bërë faqja, jo me politike -- jo po se mos i shkoje mendja ndonjë tjetri përveç Bernit :P


  Ah, edhe një gjë, se sapo klikova te Arshiva: http://www.zeripopullit.com/archive/index.1.txt

  "NuLLeD by x-MoBiLe T.E.A.M"  :O

  Meqë ra fjala, e njëjta gjë shfaqet edhe te Korrieri: http://www.korrieri.com/feed.php?news=71&output_type=txt

  • Postime: 404
  • Karma: +0/-0

  #6 ne: 11-06-2008, 13:50:49  Ah, edhe një gjë, se sapo klikova te Arshiva: http://www.zeripopullit.com/archive/index.1.txt

  "NuLLeD by x-MoBiLe T.E.A.M"  :O

  Meqë ra fjala, e njëjta gjë shfaqet edhe te Korrieri: http://www.korrieri.com/feed.php?news=71&output_type=txt


  Te dyja nen gjestion nje kompani Ana Kreative qe duken si fantazme, as linku per te wesiti i tyre nuk punon.

  Pastaj te marresh gjithe ato leke nga gazeta ZP dhe Korrieri e te mos blesh te drejtat per CMS me duket shume qesharake dhe jo profesionale.

  Kueshedi se sa leke do ti kerkonin ata te VIVVO CMS ketyre dy gazetave si demshperblim ! Apo nuk jane edhe serbe ata qe kane kete CMS.

  • Postime: 404
  • Karma: +0/-0

  #7 ne: 12-06-2008, 03:08:53
  KURse te kjo adresa paska vend per nje banner 468x60

  http://www.zeripopullit.com/Politike/index.1.html

  do ti them te vendosin ndonje bllok te google.

  • Postime: 57
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull

  #8 ne: 12-06-2008, 04:32:09
  Hey people hahahah me falni qe po qesh :)  ne fakt nuk e kam lexuar te gjithë përgjigjet përsa i përket kësaj teme, për shkak se nuk kam kohe. Por lexova te parën fare, qe ka hap dhe temën.


  UNE QE NE FILLIM E KAM THENE PER KETE TE ANA CREATIVE  :) e kam pas denoncuar këtë fakt menje teme qe e kam hapur para 4 muajsh këtu. Kam pas denoncuar qe korrieri.com  perdor cms vivvo te vjedhur :) keto dyshime te miat tani shtohen dhe me shume me ZeriIkomunisteve  ups me falni zerienverit he me he si e ka emri zeriipopullitt ahahaha... Ai perdor VIVO CMS dhe ja ka heq dhe logon, ka bërë sikur e ka programuar vete.

  MIRE MIRE por fakti është qe ka perdorur dhe template te gatshme, ky person me sa duket sja paska pikën e idesë ne design!!!

  Vari lesht peopleeee, ai merr paret ne shkumen :D, me falni për fjalorin :P

  • Postime: 273
  • Karma: +0/-0

  #9 ne: 14-03-2021, 21:35:19

  Temat e fundit