Ngjarjet.com - nje faqe anti-sociale - Albwebmaster

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Ngjarjet.com - nje faqe anti-sociale

Ngjarjet.com - nje faqe anti-sociale

· 21 · 2167

 • Postime: 27979
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

ne: 24-01-2011, 00:32:32
Te jemi te sinqerte te qe te mos genjejme as veten dhe as te tjeret, duhet pranuar se faqe shqiptare te tipit social news nuk mund te kete dhe kjo per arsye te ndryshme, per te cilat s'eshte vendi te diskutojme ketu. Tani jane dy faqe qe gjithesesi ekzistojne dhe eshte mire keshtu. Bravo i qofte atyre qe u rrine gjithe diten ne koke duke vene vete lajme dhe duke mos pritur te vijne perdorues qe te bejne punen per te cilen jane konceptuar keto faqe.
Tani une mora mundimin dje te regjistrohem te keto dy faqet dhe pasi jam regjistruar e pasi kam postuar ndonje artikull, shoh qe te Ngjarjet.com nuk mund te postoj me!


Citim
You have already submitted 1 of 1 link(s) which is your actual limit.
To submit more link(s) you have to wait: (01/23/2011 07:18 pm) You can submit more link(s) now!

Ky njoftim me vjen kur tentoj te postoj dicka.

Ne nje faqe qe pretendon se:
Citim
Ngjarjet.com eshte nje webfaqje per arkivim dhe lexim sa me te leht dhe te shpejt te te gjitha lajmeve dhe ngjarjeve me aktuale ne internet. Te gjith ju mund te publikoni nje lajm edhe ai lajm do te jet ne sitin ton me emrin tuaj. Ju falemnderit

WTF, ok keni vendosur te beni nje faqe te mbyllur, ku poston vetem administratori, por te pakten mos pretendoni se jeni faqe ku: Te gjith ju mund te publikoni nje lajm edhe ai lajm do te jet ne sitin ton


PS: Mqs jemi ketu, perkthimi i faqes eshte katastrofe. Me mire te ishte lene 100% anglisht!
« Editimi i fundit: 25-01-2011, 11:30:43 nga M A X »

 • Postime: 7
 • Karma: +0/-0

#1 ne: 24-01-2011, 23:41:53
M A X,separi shum gjera qe ke permende ktu jan te verteta,sa iperket webfaqes ka disa bug ne disa modulet antispam,i kam aktivizu maksimalisht pasi shum bota te huaja tentojne te postojne ne webfaqe,tjetra ishte fjala tek postimet,sic po e sheh ne si social bookmark site duhet ti lusim webmasterat shqiptare qe ata te postojne tek ne,ndoshta edhe duhet te paguajm qe ata ta shfrytezojne nji sherbim tonin,ne tani jemi duke prit te vendosim dizajnin e ri edhe gjithsesi i perkthyer me bukur dhe te eliminuara shum gabime,se shpejti do te leshojme dhe butonat per votim nga faqet e juaja.
te pershendes provo te postosh tani,pasi e kam ndalu at modul.kerkoj ndjese per kete.

 • Postime: 328
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 25-01-2011, 00:42:47
Un provova dhe publikova 3 aritikuj gjithcka OK

 • Postime: 260
 • Karma: +2/-5

#3 ne: 25-01-2011, 03:12:58
Qe kur doli rss module per pligg keto faqe skane interes qe te jene me solciale.

 • Postime: 27979
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 25-01-2011, 11:27:53
Citim
separi shum gjera qe ke permende ktu jan te verteta,sa iperket webfaqes ka disa bug ne disa modulet antispam,i kam aktivizu maksimalisht pasi shum bota te huaja tentojne te postojne ne webfaqe


Ok, rrofsh per sqarimin.
Te kuptoj mire qe keni probleme me spammerat, sepse te njejtin problem kam pasur dhe une me Pligg kur e kisha te instaluar te Laj.me
Te keshilloj te gjesh ndonje menyre per te konvertuar Databazen ne Wordpress dhe pastaj te perdoresh ndonje plugin/theme per Wordpress qe ben punen e Pligg, pra per Social News.

 • Postime: 7
 • Karma: +0/-0

#5 ne: 25-01-2011, 12:22:09
Qe kur doli rss module per pligg keto faqe skane interes qe te jene me solciale.
Po kjo eshte problemi,po cte bejm ne kur webaqet shqiptare nuk jan te interesuar per publikim te lajmeve te tyre tek ne,ata publikojne nji dy vetem se sa te marin nji backlinks apo te shohin se sa vizitore do ju sjell per ate dite ajo faqe,po sikur te benin ata nji pune te tille ne aspak nuk do te shftyrezonin rss import,po shpresojn se do mesohen edhe do ju a dine vleren ktyre lloje te faqeve me kohe,ne sherbimin tone nuk kemi ndermend ta ndalojne sadoqe te duhet,perndryshe po mundohemi edhe me teper ta lehtesojme per publikime.tash se shpejti do te bejm shum ndryshime ne faqe,shpresoj qe wembastert shqiptar do te fillojn te shfrytezojne kto faqe me teper.

 • Postime: 1113
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#6 ne: 23-03-2011, 04:24:31
Ka disa kohe qe mua nuk po me hapem me kjo faqe mos eshte mbyllur, apo si eshte problemi? hmmmmm:

 • Postime: 27979
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#7 ne: 23-03-2011, 10:58:40
Une dje e provova dhe hapej ok. Por sot jo, nuk hapet.

 • Postime: 27979
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#8 ne: 24-03-2011, 00:20:23
http://ngjarjet.com/ eshte online!

 • Postime: 7
 • Karma: +0/-0

#9 ne: 24-03-2011, 15:08:46
Djema po ju njoftoj se kemi disa probleme me serverin,pasi tani e kemi bart faqen ne server te dedikuar dhe ka disa probleme ne kofigurim deri sa ti rregullojme mund te ket disa ore offline,sa ti rregullojme ato do te punohet ne faqe dhe te rregullohen ca gjera tjera,ju pershdes te gjithve

 • Postime: 1113
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#10 ne: 30-04-2011, 14:04:33
kam disa dite dite qe duat te beje postime por nuk me lejon, kam publikuar vetem nje here dhe tani me thote se mungone titulli e gjera te tjera, provova te shkurtoje url-n por as nje rezultat  hmmmmm:

 • Postime: 27979
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#11 ne: 01-05-2011, 01:39:06
Mendim.I e ka shpjeguar mesiper pse ndonjehere ka probleme ne postimin e lajmeve.

 • Postime: 174
 • Karma: +0/-5
 • Gjinia: Mashkull

#12 ne: 01-05-2011, 18:34:18
Ecin keto faqet social bookmariking? Une kam ca kohe qe po mendoj te krijoj nje te tille. Kam nje domain disi te lezetshem per kete lloj site, "ETJ.biz" :p

 • Postime: 27979
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#13 ne: 01-05-2011, 19:15:41
Eshte shume lodhje dhe humbje kohe. Do te jesh ne lufte te vazhdueshme me spamersat. Pastaj, interneti shqiptar nuk ka perdorues te mjaftueshem (per shkak te popullsise relativisht te vogel) dhe si rezultat jane gati inekzistente ata qe do te merreshin me postime neper keto sherbime. Ngjarjet dhe Kapsit si dy faqet e vetme shqiptare te stabilizuara perdorin ne pergjithesi robote per te postuar lajme vazhdimisht.

 • Postime: 27979
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#14 ne: 12-07-2011, 22:11:21
Mendim, ajo video super-e-madhe ne fund te faqes e ngarkon faqen tejmase. E veshtireson goxha navigimin ne faqe.

 • Postime: 1113
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#15 ne: 04-10-2011, 23:06:55
Eshte mbyllur kjo apo mua sme hapet me  :S

 • Postime: 95
 • Karma: +0/-0

#16 ne: 04-10-2011, 23:18:15
Citim
This Account Has Been Suspended
Njarjet ishte nje faqje me te vertete e bukur.

 • Postime: 27979
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#17 ne: 05-10-2011, 00:05:44
Duhet te jete problem i castit, sepse une dje e vizitova dhe me pelqeu shume si ishte bere.

 • Postime: 982
 • Karma: +3/-3
 • Gjinia: Mashkull

#18 ne: 05-10-2011, 12:04:06
Duhet te jete problem i castit, sepse une dje e vizitova dhe me pelqeu shume si ishte bere.

This Account Has Been Suspended

 • Postime: 1113
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#19 ne: 05-10-2011, 23:02:17
Sot u hapka, ndoshte nje problem i perkohshem  ;)

 • Postime: 27979
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#20 ne: 05-10-2011, 23:32:46
Po pra, thashe une; problem i perkohshem. http://ngjarjet.com/

Temat e fundit