Si te ndryshojme opsionin e celularit ne SMF? - Albwebmaster

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Si te ndryshojme opsionin e celularit ne SMF?

Si te ndryshojme opsionin e celularit ne SMF?

· 6 · 552

 • Postime: 1116
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

ne: 11-02-2020, 00:39:22
Hi,
Po me acaron shume ky SMF, kam hasur nje problem tjeter tashme. Dua te ndryshoj opsionin per postim temash nga celulari. Kur celulari eshte vertikal nuk shfaqen opsionet per postim teme te re, por shfaqet user actions, kur e kthene vertiakl shfaqen. Tashme une dua qe te beje disa ndryshime aty, por nuk po e gjej dot se cilin skedare duhet te ndryshoj. I kam marre te gjitha me radhe skedaret por nuk po e gjej dot.
@Olti ka mundsi ndonje ndihme? Perdor SMF RC2

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 11-02-2020, 07:21:39
Kjo ka te beje me theme qe perdor. SMF standart eshte katastrofe nga ana mobile, por nese gjen ndonje theme qe eshte bere dhe per mobile atehere gjen zgjidhje.

 • Postime: 1116
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 11-02-2020, 12:31:25
Per versionin RC2 kater tema ishin  :(
Dhe asnjera nuk me pelqey. Nga te pyeta se cilin skedare duhet te rregulloj. Kam kerkuar ndihme edhe tek suporti i smf dhe pas 2-3 ditesh akoma pa pergjigje.

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 11-02-2020, 13:02:57
Nuk eshte thjeshte si mendon ti qe rregullon dy tre rreshta kod dhe pamja behet responsive. Ose gjen e perdor nje te gatshme, ose gjen dike qe te beje pamjen sic do ti. Shiko dhe ketu http://tiny.cc/jvyujz

 • Postime: 1116
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 11-02-2020, 16:18:53
e di qe nuk eshte e lehte, por edhe e veshtire nuk mendoj te jete asi nuk dua te beje shume ndryshime, vetem nje modifikim te vogel, qe nuk e kuptoj se perse e kane lene ashtu.

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#5 ne: 11-02-2020, 17:32:21
Kjo psh nuk duket keq, madje eshte shume profesionale https://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=570618.0

Temat e fundit