Si te shtojm nje scripti ne header? - Albwebmaster

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Si te shtojm nje scripti ne header?

Si te shtojm nje scripti ne header?

· 6 · 631

 • Postime: 1116
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

ne: 10-02-2020, 01:10:18
Hi,
mund te duket pak e cuditshme por po hase nje problem me SMF, po e testoj per nje forum dhe kam hasur nje problem ne shtimin e nje scripti ne header. Po mundohem ta vendos edhe ne php dhe perseri nuk po funksionon. Po perdor versionin SMF 2.1 RC2. nje shtese e mire per kete platforem nuk eshte per versionin tim. Mos keni ndonje ide se si ta rregulloj kete?

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 10-02-2020, 08:13:38
Me siguri eshte dicka qe ka te beje me kodin php. Skriptet e tjera ose dhe html vendosen ne php brenda nje echo dhe thonjzave perkatese. Psh
Kodi: [Zgjidh]
<?php
  
echo"<script language='javascript'>

</script>
"
;
?>

 • Postime: 1116
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 10-02-2020, 12:32:10
nuk po funksionon. nuk po e kuptoj pse nuk po funksionon.

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 10-02-2020, 16:39:10
Shihe mire se dicka e tille duhet te jete. Eksperimento deri sa te gjesh vendin e duhur qe nuk shkakton probleme.

 • Postime: 231
 • Karma: +0/-0

#4 ne: 10-02-2020, 21:06:22
Kodi: [Zgjidh]
echo 'kodi yt ketu brenda';

echo '

Nqs skripti yt ka vlera qe jane mes thonjzash psh 'value' atehere do duhet ti fusesh keshtu \'value\'
Provo dhe kete mod nqs nuk e rregullon ndryshe https://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=2686

 • Postime: 1116
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#5 ne: 10-02-2020, 23:46:35
Kodi: [Zgjidh]
echo 'kodi yt ketu brenda';

echo '

Nqs skripti yt ka vlera qe jane mes thonjzash psh 'value' atehere do duhet ti fusesh keshtu \'value\'
Provo dhe kete mod nqs nuk e rregullon ndryshe https://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=2686
nuk me ben pune as ajo, duket se kane bre shume ndryshime me versionin RC2 gjithsesi e zgjidha problemin duhet te shtoja kodin ne te tille forme.
Kodi: [Zgjidh]
echo ' <!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->
<script async src="https://www.googletagmanager.com/gtag/js?id=UA-XXXXXXXXX-XX"></script>
<script>
  window.dataLayer = window.dataLayer || [];
  function gtag(){dataLayer.push(arguments);}
  gtag("js", new Date());
  gtag("config", "UA-XXXXXXXXX-XX");
</script>';
Burimi: Si te shtojme kodin e Google analytics

Temat e fundit