×
Hyrja
Profili

Si te shtojm nje scripti ne header?

Si te shtojm nje scripti ne header?

· 6 · 297

 • Postime: 1111
 • Gjinia: Mashkull

ne: 10-02-2020, 01:10:18
Hi,
mund te duket pak e cuditshme por po hase nje problem me SMF, po e testoj per nje forum dhe kam hasur nje problem ne shtimin e nje scripti ne header. Po mundohem ta vendos edhe ne php dhe perseri nuk po funksionon. Po perdor versionin SMF 2.1 RC2. nje shtese e mire per kete platforem nuk eshte per versionin tim. Mos keni ndonje ide se si ta rregulloj kete?

 • Postime: 26673
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 10-02-2020, 08:13:38
Me siguri eshte dicka qe ka te beje me kodin php. Skriptet e tjera ose dhe html vendosen ne php brenda nje echo dhe thonjzave perkatese. Psh
Kodi: [Zgjidh]
<?php
  
echo"<script language='javascript'>

</script>
"
;
?>

 • Postime: 1111
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 10-02-2020, 12:32:10
nuk po funksionon. nuk po e kuptoj pse nuk po funksionon.

 • Postime: 26673
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 10-02-2020, 16:39:10
Shihe mire se dicka e tille duhet te jete. Eksperimento deri sa te gjesh vendin e duhur qe nuk shkakton probleme.

 • Postime: 229

#4 ne: 10-02-2020, 21:06:22
Kodi: [Zgjidh]
echo 'kodi yt ketu brenda';

echo '

Nqs skripti yt ka vlera qe jane mes thonjzash psh 'value' atehere do duhet ti fusesh keshtu \'value\'
Provo dhe kete mod nqs nuk e rregullon ndryshe https://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=2686

 • Postime: 1111
 • Gjinia: Mashkull

#5 ne: 10-02-2020, 23:46:35
Kodi: [Zgjidh]
echo 'kodi yt ketu brenda';

echo '

Nqs skripti yt ka vlera qe jane mes thonjzash psh 'value' atehere do duhet ti fusesh keshtu \'value\'
Provo dhe kete mod nqs nuk e rregullon ndryshe https://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=2686
nuk me ben pune as ajo, duket se kane bre shume ndryshime me versionin RC2 gjithsesi e zgjidha problemin duhet te shtoja kodin ne te tille forme.
Kodi: [Zgjidh]
echo ' <!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->
<script async src="https://www.googletagmanager.com/gtag/js?id=UA-XXXXXXXXX-XX"></script>
<script>
  window.dataLayer = window.dataLayer || [];
  function gtag(){dataLayer.push(arguments);}
  gtag("js", new Date());
  gtag("config", "UA-XXXXXXXXX-XX");
</script>';
Burimi: Si te shtojme kodin e Google analytics

Temat e fundit