Webmaster.al po sulmohet? - Albwebmaster

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Webmaster.al po sulmohet?

Webmaster.al po sulmohet?

· 39 · 4131

 • Postime: 113
 • Karma: +0/-0

ne: 01-08-2010, 18:10:42
Shenjat jan sikur wm.al eshte nen sulme ddos. Nese po nga kush sulmohet dhe pse.......?!

 • Postime: 982
 • Karma: +3/-3
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 01-08-2010, 18:17:31
Nuk eshte cudi qe te sulmohet, kane krijuar mjaft antipatues keshtu qe nese dikujt prej tyre u ra ne dore ndo nje BOT , nuk ma merr mendja se nuk do i predornin qofte edhe per prove tek WM.al


 • Postime: 48
 • Karma: +0/-0

#2 ne: 01-08-2010, 22:36:22
Hmm njehere u prish njo 2-3 dite dhe u kthye ne gjendje te rregull me duket qe jan transferuar ne tjeter host , por perseri offline qe 2-3 dit me duket
Nuk e di se nga jan shkaqet por do ishte mir qe ata te transferohen ne ndonje kompani gjigande si hostgator , bluehost etj etj

 • Postime: 113
 • Karma: +0/-0

#3 ne: 01-08-2010, 22:46:31
Nuk eshte cudi qe te sulmohet, kane krijuar mjaft antipatues keshtu qe nese dikujt prej tyre u ra ne dore ndo nje BOT , nuk ma merr mendja se nuk do i predornin qofte edhe per prove tek WM.al
Edhe antipati mund te kesh po une sdo te deshiroja kurre qe nje shqiptar te sulmoje per vdekje nje tjeter shqiptar qofte dhe virtualisht.

 • Postime: 231
 • Karma: +0/-0

#4 ne: 01-08-2010, 23:25:12
Po ku e dini ju se po sulmohet? Ndoshta do kete probleme teknike ne host.

 • Postime: 556
 • Karma: +4/-2
 • Gjinia: Mashkull

#5 ne: 01-08-2010, 23:30:40
Po ku e dini ju se po sulmohet? Ndoshta do kete probleme teknike ne host.

Nese nuk po sulmohet atehere turp per stafin, nje staf webmasterash qe nuk jane te afte te kthejne nje sit On brenda pak oresh.

 • Postime: 48
 • Karma: +0/-0

#6 ne: 01-08-2010, 23:31:13
Po ku e dini ju se po sulmohet? Ndoshta do kete probleme teknike ne host.

Egzakt mendoj dhe une se probleme me host , sepse 2 dit ka qen suspendet duke nderruar hostin  dhe deri  sa jan ber refresh DNS.
Kur u rregullua ne mbremje  diten e ardhshme  eshte offline  po nuk kam ndonje kontakt me ata te staffit se do i pysja .
Por shpresoj qe te rikthehet
Por nese fillon me kesi problemeve ditore qe i ndohen , seriozisht turp per staffin siq tha Smiba :)

 • Postime: 231
 • Karma: +0/-0

#7 ne: 01-08-2010, 23:32:36
Nese nuk po sulmohet atehere turp per stafin, nje staf webmasterash qe nuk jane te afte te kthejne nje sit On brenda pak oresh.

Ka probleme dhe PROBLEME. Nga te voglat dalin disa te medha qe s'ta pret mendja. Por jam i mendimit se se paku nje njoftim ne Twitter apo FB duhet ta japin se cfare po ndodh. Kane twitter keta, btw?

 • Postime: 48
 • Karma: +0/-0

#8 ne: 01-08-2010, 23:33:50
Ka probleme dhe PROBLEME. Nga te voglat dalin disa te medha qe s'ta pret mendja. Por jam i mendimit se se paku nje njoftim ne Twitter apo FB duhet ta japin se cfare po ndodh. Kane twitter keta, btw?

Administratori i faqes Olgi ka Twitter por ska lajmeruar asgje
http://twitter.com/Olgi

#9 ne: 14-08-2010, 21:50:46
Jan online perseri po nuk treguan arsyen e mbylljes te gjat  hmmmmm:

 • Postime: 231
 • Karma: +0/-0

#10 ne: 11-10-2010, 09:13:17
Prej ditesh mua nuk me hapet forumi.... Jam banned apo esht offline? :D

 • Postime: 409
 • Karma: +3/-0
 • Gjinia: Mashkull

#11 ne: 11-10-2010, 12:15:15
Edhe Mua nuk me Hapet Forumi.... :( Me siguri eshte Offline!

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#12 ne: 11-10-2010, 17:43:47
Para nje jave kishin njoftimin qe po nderronin serverin, ndersa tani s'hapet fare. Edhe dje ishte po e njejta gjendje.
Eh nuk eshte e lehte te mbash nje forum, sidomos kur nuk te sjell ndonje fitim financiar. Nuk besoj se ka ndonje forum shqiptar sot qe eshte fitimprures. Vetem pasioni i mban online, se perndryshe s'do te kishte forume shqiptare :)

 • Postime: 28
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#13 ne: 11-10-2010, 18:24:13
Webmaster.al ka nderruar DNS sefundmi dhe ju duhet te prisni derisa ISP te bejne update DNS.
Nese nuk preferoni te prisni mund te nderroni DNS tuaja me:

8.8.8.8

8.8.4.4

Pastaj do hapet normalisht

 • Postime: 72
 • Karma: +1/-1

#14 ne: 11-10-2010, 19:07:07
Para nje jave kishin njoftimin qe po nderronin serverin, ndersa tani s'hapet fare. Edhe dje ishte po e njejta gjendje.
Eh nuk eshte e lehte te mbash nje forum, sidomos kur nuk te sjell ndonje fitim financiar. Nuk besoj se ka ndonje forum shqiptar sot qe eshte fitimprures. Vetem pasioni i mban online, se perndryshe s'do te kishte forume shqiptare :)

Kohen e fundit me shume eshte offline se sa online.

Jasht teme: MAX perse nuk vendos reklama tek Zeriyt?

 • Postime: 28
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#15 ne: 11-10-2010, 20:04:14
Kohen e fundit me shume eshte offline se sa online.

Jasht teme: MAX perse nuk vendos reklama tek Zeriyt?

E ke gabim. Te pakten kohet e fundit nuk ka qene offiline.
Sic thash me siper kane nderruar Name Serverat dhe do kohe te beje update.
Perdorni DNS e google si alternative dhe nuk do keni te tilla probleme:
http://code.google.com/speed/public-dns/

 • Postime: 955
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#16 ne: 11-10-2010, 20:36:08
E ke gabim. Te pakten kohet e fundit nuk ka qene offiline.
Sic thash me siper kane nderruar Name Serverat dhe do kohe te beje update.
Perdorni DNS e google si alternative dhe nuk do keni te tilla probleme:
http://code.google.com/speed/public-dns/

Ah mor plak sa te lehte e ke ta thuash qe nuk kane qene offline edhe kane nderruar NS LOL

Nuk i shkon  nje forumi te tille dhe me nje domain  te tille qe gjoja perfaqeson te gjithe WEBMASTERAT shqiptare te rri kaq gjate OFF,por ne fakt nuk duhet te rri qoft edhe nje minute OFF.

Ti mos shko kaq gjate por kontrollo forumin e webmasterave ITALIAN apo ate te SERBEVE nuk ka qene qofte edhe 1 sekonde OFF.

Do te thuash ti si ka mundesi kjo?

Sepse tek ato forume e mirembajne dhe punojne profesionista dhe jo disa KALAMONJ(kete e them me shpirt e me zemer sepse sot te gjithe sapo m'sojne pak WP apo JOOMLA ose ndonje script forumi,si ne rastin e ketyre qe perdorin VB,e qujn veten WEBMASTERA).Moj kasolle ku na mbllodhe!

Qe te quash vehten webmaster dhe te mbash nje forum te tille OFF kaq gjate nuk shkon!

Tregoujani kete gje atyre forumeve ITALIONE apo edhe atyre SERBE se kane me qesh me t'modhe.

Mesoni akoma o KALAMONJ pastaj filloni te beni te tilla sipermarrje,sepse kam pare dicka te cuditshme te pakten ketu ne SHQIPERI,qe sapo mesojne ndonje script fillojne e behen mendjefryre e fillojne e hapin WEBHOSTING pastaj. LOL

Ah cna ka gjet belaja ne SHQIPTAREVE,nuk dime cfare te bohemi me perpara:Programues,Webmastera,Dizajnera,Faqosesa,Hackera,Crackera,Kakera,jo per gjo po ku shkruajne CV e tyre disa mendjefryre kalamonj ja fillojne si me poshte.

Une di keto:C,C++,JS,PHP,HTML,C#,Asp,Pascal,Perl,Python,BASE64,CSS,Faqoses,Dizajner etj etj etj etj etj etj LOL

Ju nuk dini me ec akoma me ju hongert mortja o kalamonj.


 • Postime: 123
 • Karma: +0/-0

#17 ne: 11-10-2010, 21:02:35
Une pajtohem me ate cka shkruan ky djali siper.

Faqa webmaster.al shkruante se po nderronte server dhe brenda 48 oreve do ishte online.

Per te trasferuar nje forum nuk duhen me shume se 6 ore pune.

Forumi im kishte 900.000 postime dhe per 3 ore mbarova gjithcka perfshire file te karikuar ne forum se ishin me GB material.

Shume keq per webmaster.al Jojo:

 • Postime: 1116
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#18 ne: 11-10-2010, 21:18:09
Une pajtohem me ate cka shkruan ky djali siper.

Faqa webmaster.al shkruante se po nderronte server dhe brenda 48 oreve do ishte online.

Per te trasferuar nje forum nuk duhen me shume se 6 ore pune.

Forumi im kishte 900.000 postime dhe per 3 ore mbarova gjithcka perfshire file te karikuar ne forum se ishin me GB material.

Shume keq per webmaster.al Jojo:
Por une nje gje nuk kupotoj  hmmmmm:
Ju qe beni kaq shume kritike perse su shkoni ne ndihem?
Ose edhe per me teper akoma ta merni domain edhe ta hapi vertet nje profesioniste.
Se me nje kerkim qe bere une ne http://members.webhost.al rezultoje Congratulations! webmaster.al is available! edhe vete 16.69 € kushtone.
Besoje se zeri yt ja vlene ta marri edhe kete e them jo se jane te mire, por me te mire se keta nuk kam pare :P.
Respekte Poshnja

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#19 ne: 11-10-2010, 21:24:43
Citim
Jasht teme: MAX perse nuk vendos reklama tek Zeriyt?

Ne fakt ka reklama, por jane pak dhe shihen vetem nga vizitoret. Sidoqofte jane sa per te qene, sepse nuk sjellin ndonje gje per t'u marre ne konsiderate.

 • Postime: 955
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#20 ne: 11-10-2010, 21:25:59
Besoje se zeri yt ja vlene ta marri edhe kete e them jo se jane te mire, por me te mire se keta nuk kam pare :P.
Respekte Poshnja

Bravo Poshnja! :D

Ate them Edhe une me mire ta marri MAX-i me SYRGJYN-in sesa ata,te pakten keto ketu tek ZY! jane jane me te pjekur.

Pastaj cfare ti ndihmosh ata,jo per gjo po ato e quajne vehten WEBMASTERA(nese me kujtohet mire). :P
AI qe eshte i zoti e nxjerr vete GOMARIN nga BALTA.

 • Postime: 1116
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#21 ne: 11-10-2010, 21:36:40
Bravo Poshnja! :D

Ate them Edhe une me mire ta marri MAX-i me SYRGJYN-in sesa ata,te pakten keto ketu tek ZY! jane jane me te pjekur.

Pastaj cfare ti ndihmosh ata,jo per gjo po ato e quajne vehten WEBMASTERA(nese me kujtohet mire). :P
AI qe eshte i zoti e nxjerr vete GOMARIN nga BALTA.
Por eshte e vertet edhe me vend kritikat qe jane me larte.
Edhe i ngaterrojme shume gjera ne, mire qe kemi nje njohuri nga scriptet edhe beje 5 lek edhe hajde te hapim nje faqe superprofesionista. al ose shakro ate e shkarko kete kur te gjitha jo vetem jane konrabande por asnje faqe nuk kam pere qe te perputhet me emrin qe mbane edhe vetem sa i bllokojne kote, per tu prishur pune te tjerve.
Por une doja te dija se nese ata vetem sa po bejne nje transferte ne server tjeter perse domain del i lire?

 • Postime: 72
 • Karma: +1/-1

#22 ne: 11-10-2010, 21:45:51
Ajo faqe gjithe kohen esht offline. dhe un per veti zor qe do futem me tek ajo faqe. por problemi eshte se nuk kemi ndonje forum tjeter te mire per webmaster?!

 • Postime: 955
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#23 ne: 11-10-2010, 21:56:12
Ajo faqe gjithe kohen esht offline. dhe un per veti zor qe do futem me tek ajo faqe. por problemi eshte se nuk kemi ndonje forum tjeter te mire per webmaster?!

Mos u mundo kot!
E gjete zgjidhjen tashme,ti je regjistruar tek ZY! :D
Vazhdoje rrugen tende me tej ketu! :D

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#24 ne: 11-10-2010, 21:57:43
Do deshiroja qe kjo teme te mos behej diskutim ZY/Albwebmaster vs. Webmaster.al
Nuk eshte vendi dhe s'ka pse.

Temat e fundit