Apple Computer, Inc. - 2

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Diskutime Apple Computer, Inc. dhe produkteve te saj, si Mac, iPhone, iPad, iTunes etj

akifix
15-05-2011, 17:16:53

Apple bëhet marka më me vlerë!

Mbas shumë vitesh në kryesi të charts të BrandZ,  Google i dha vëndin e sajë Apple, e cila bëhet marka më e rëndesishme me çmim jo më të vogël se 153 miliard dollarë.Një levizje shumë e rëndesishme nga ana e  Apple e cila arrihet nga rritja e madhe e Apple nga 2006. Sipas BrandZ  Apple ka një ng...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
29-04-2011, 01:21:36

Më në fund “zbardhet” iPhone 4

Në ditën kur Apple debutoi versionin e bardhë të vonuar të iPhone 4, departamenti i marketingut gozhdoi historikun e turbulluar të këtij produkti. “Më në fund” u shkrua në titullin e madh, ndërsa në faqen w...

M A X
09-03-2011, 13:57:51

Apple lanson iOS 4.3?

Një burim i afërt me kompaninë Apple i ka thënë faqes BGR se softueri i shumëpritur Apple iOS 4.3, për të cilin thuhej se do të vijë më iPad 2, do të mund të lëshohet sot në mbrëmje, rreth orës 22:00.Njëra ndër veçoritë kryesore të sistemit të fundit operativ të Apple për pajisjet mobile, iOS 4....
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
27-02-2011, 22:49:37

Hakeri shkruan një virus për Mac, të lehtë për përdorim

Si provë që vërteton se hakerët, si shumë të tjerë, janë duke u interesuar rreth shumë gjërave të ndërmarrjes Apple, hulumtuesit në Sophos thonë që ata kanë gjetur një program të ri Trojan, të shkruar për Mac.Quhet the BlackHole RAT (pjesa RAT është për “qasje të largët të trojanit”) dhe mjaft l...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
23-02-2011, 02:15:12

iPad 2 do të prezantohet me 2 mars?

Thashethemet ditore janë vërtetë problematike dhe nuk mund t’i evitojmë. Më e fundit po sinjalizon se me 2 mars do të paraqitet iPad 2.Sipas AllThingsDigital, gjiganti Apple do të mbajë një konferencë për media me datën 2 mars gjatë së cilës do të bëjë edhe paraqitjen e iPad 2. “Burime të shumta...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
18-01-2011, 09:36:29

Probleme shëndetësore për kreun e Apple, Steve Jobs

Probleme shëndetësore për kreun e AppleProbleme shëndetësore për bosin e Apple, Steve Jobs. Jobs njoftoi tërheqjen e tij nga kompania për t’iu përkushtuar shëndetit të tij.Me anë të një e-maili të shpërndarë për të gjithë punonjësit e kompanisë së tij, Jobs sqaron ata se ka nevojë për pushim për...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
08-01-2011, 11:57:41

Apple hap Mac App Store

Apple e ka konfirmuar edhe njëherë lajmin se dyqani i saj virtual për kompjuterët Mac, i njohur si Mac App Store do të hapet sot, më 6 janar 2011, mirëpo i njëjti ende nuk është lëshuar.Mirëpo, sipas burimeve të afërta me Loop thuhet se Mac App Store do të hapet sonte prej orës 24:00, prandaj të...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
07-12-2010, 16:06:16

iPad 2 i gatshëm në shkurt 2011?

Tableti i kompanisë Apple – iPad, ka qenë një sukses shumë i madh për këtë kompani, ndërsa tani pritet që të lansohet edhe gjenerata e dytë e këtij tableti, gjë e cila pritet të ndodh në muajt e parë të vitit të ardhshëm.Sipas Digitimes, modeli i ri iPad 2 ose iPad HD do të dal gjatë muajit shku...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
29-10-2010, 00:08:02

Steve Jobs dhe feja e tij e shkencologjisë

Fshehtësia ekstreme me të cilën operon Steve është diçka shumë e njohur për të gjithë ata që kanë punuar dhe punojnë me Steve Jobs. Madje, ajo është shumë e njohur edhe për industrialistët e tjerë të Silicon ValleySteve Jobs dhe feja e tij e shkencologjisëSteve i përçmon ata që ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
26-06-2010, 01:00:10

Apple lëshon iOS 4

Apple lëshon iOS 4

M A X
06-06-2010, 01:33:49

Çfar risi do të sjell Apple në WWDC?

Çfar risi do të sjell Apple në WWDC?Të hënën, Steve Jobs do të mbajë një prezantim në WWDC, konferencën vjetore të kompanisë Apple, përkatësisht të zhvilluesve te saj.Parashikimet e adhuruesve të produkteve të kësaj kompanie janë rritur, pasi që Drejtori i Përgjithshëm i Apple p...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
28-05-2010, 16:12:50

iPad-Mania

Mijëra adhurues të objekteve të teknologjisë së lartë në të gjithë botën kanë vërshuar nëpër dyqane pasi kompania “Apple” filloi shitjen ndërkombëtare të iPad-it.Një radhë e gjatë prej 200 metrash u krijua jashtë dyqanit të “Apple” në Sidnej, ndërkohë që situata analoge u regjistruan edhe në Tok...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Ilir Selmani, Trendafili i kuq, olti

iPad i xhepit në zhvillim e sipër

Ilir Selmani
25-05-2010, 16:37:34
Top-channel
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
05-02-2010, 11:36:09

Vijnë kritikat e para për iPad

Vijnë kritikat e para për iPad Presidenti i kompanisë Nintendo, Satoru Iwata, beson se produkti i paraqitur kohë më parë i kompanisë Apple, iPad lë shumë gjëra për t’u dëshiruar kur bëhet fjalë se sa do t’u pëlqej kjo pajisje përdoruesve. Iwata thekson se iPad nuk është gjë tje...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
17-01-2010, 23:49:11

Mac Chrome bëhet me shtojca

Mac Chrome bëhet me shtojcaGoogle ka mundësuar mbështetjen për shtojca (extensions) për edicionet e shfletuesit Chrome duke sjellë funksionalitet të njëjtë siç kanë edhe versionet për Windows e Linux.Veç mbështetjes për shtojca tek versionet e shfletuesit tek Mac si karakteristi...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

SocialNetwork
08-01-2010, 10:55:04

“Apple”, boom shkarkimesh nga “App Store”

Boom aplikimesh te shkarkuara nga App Store: ne 18 muaj jane shkarkuar 3 miliarde aplikime nga klientet e “iPhone” dhe “iPod touch”. “Asgje e tille nuk eshte pare me pare”, ka komentuar administratori i deleguar i “Apple”, Steve Jobs. “Revolucioni ‘App Store’ u ofron perdoruesve...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
29-12-2009, 18:47:11

MSN Messenger për Mac në 2010

MSN Messenger për Mac në 2010Pasi që gjatë vitit 2009 nuk ka arritur të paraqitet MSN Messenger për Mac, vijnë fjalë të forta se kjo gjë megjithatë do të ndodhë gjatë vitit 2010.Megjithatë, në pyetje është aplikacioni të cilin e përdorin një numër shumë i vogël i përdoruesve, pr...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
06-12-2009, 20:47:47

Deri vitin tjeter 300.000 aplikacione për iPhone

Deri në mot 300.000 aplikacione për iPhoneAnalistët e kompanisë IDC për vitin e ardhshëm parashohin rritje të fuqishme të internetit mobil, mirëpo rritjen më të madhe e parashohin për dyqanin online AppStore të kompanisë Apple i cili ofron aplikacione për celulari e popullarizua...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
26-09-2009, 20:16:13

Snow Leopard tregohet i suksesshëm

Snow Leopard tregohet i suksesshëmVersioni i fundit i sistemit operativ të kompanisë Apple po shënon rezultate të shkëlqyeshme të shitjes, dy herë më të mira sesa ai Leopard.Apple është duke shënuar rezultate shumë të mira të sistemit operativ të paraqitur kohë më parë - Snow Le...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
19-06-2009, 09:21:50

iPhone OS 3.0

iPhone OS 3.0 në dispozicionPërditësimi i sistemit operativ për iPhone e iPod Touch është ofruar në dispozicion për instalim me anë të iTunes.Apple, siç edhe ka premtuar, ka lëshuar në distribucion iPhone OS 3.0 për pajisjet iPhone e iPod Touch. Siç dihet, ky përditësim më i madh i sistemit oper...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
12-03-2009, 00:21:54

Mbi 25.000 aplikacione në App Store

Mbi 25.000 aplikacione në App StoreNuk është zyrtare, por gjithsesi është informacion i besueshëm, në dyqanin online të kompanisë Apple – App Store janë në dispozicion mbi 25.000 aplikacione.Përkundër kritereve rigoroze me të cilat Apple pranon aplikacione të reja në App Store, ky shërbim është ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
27-01-2009, 01:11:32

Trojani për Mac sulmon sërish

Mysafiri i padëshiruar në kompjuterët Mac, trojani i quajtur OSX.Trojan.iService s.B, është kthyer më i rrezikshëm se më herët.Pas paraqitjes së parë të këtij aplikacioni dashakeq me të cilin përdoruesit më së lehti mund të infektohen gjatë...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
08-01-2009, 23:43:10

Në Macworld u paraqit Macbook Pro i ri

Në panairin e sivjetmë Macworld kompania Apple ka paraqitur edhe paketat e re softuerike iLife e iWork si dhe modelin e ri të laptopit Macbook Pro me ekran 17 inçësh.
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

AT¹
28-12-2008, 22:32:23

Linux ne iPhone!

Linux ne iPhone!
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
08-12-2008, 14:08:01

Apple ndërron mendje në lidhje me antivirusin

Apple ndërron mendje në lidhje me antivirusinVërejtja e djeshme për përdoruesit e kompjuterëve Mac që të instalojnë mbrojtje nga viruset është larguar, derisa Apple pohon se kompjuterët e vet janë të sigurt dhe pa nevojë për mbrojtje kundër viruseve.Zëdhënësi i Applet, Bill Evan...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: imazhiyt.com, angeldeviled, olti

Mac Screenshots

*
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
12-06-2007, 09:14:36

Safari i ri përveç për Mac tani dhe për Windows.

Unë- dhe besoj shumë te tjerë kanë dashur gjithmonë te përdorin kompjutera Mac, por nuk kemi mundësinë. Tashme ekziston një mundësi qe te lejon te ndjehesh sikur je ne Mac edhe duke perdorur Windows. Apple ka leshuar një version të ri te Browserit te saj te famshem "Safari" i cili funksionon edh...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
17-01-2007, 15:45:08

Cfare eshte Mac OS?

Nga Wikipedia, Enciklopedia e lire.Mac OS, which stands for Macintosh Operating System, is the trademarked name for a series of graphical user interface-based operating systems developed by Apple Computer for their Macintosh line of computer systems. The Mac OS is often credited with popularizin...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe