Apple hap Mac App Store - Apple Computer, Inc.

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Apple hap Mac App Store

· 1 · 317

Apple hap Mac App Store

· 1 · 317

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  ne: 08-01-2011, 11:57:41
  Apple e ka konfirmuar edhe njëherë lajmin se dyqani i saj virtual për kompjuterët Mac, i njohur si Mac App Store do të hapet sot, më 6 janar 2011, mirëpo i njëjti ende nuk është lëshuar.

  Mirëpo, sipas burimeve të afërta me Loop thuhet se Mac App Store do të hapet sonte prej orës 24:00, prandaj të gjithë ata që posedojnë ndonjërin nga modelet e kompjuterëve Mac mund të na e konfirmojnë lajmin për dyqanin e ri të aplikacioneve nga Apple.

  Në anën tjetër, Apple ka thënë se do ta mbyll faqen e Mac OS X për shkarkime, ndërsa përdoruesit do të ri-drejtohen në Mac App Store, duke filluar prej sot.

  Që nga fillimi i muajit nëntor, Apple ka filluar të pranojë aplikacione nga zhvilluesit e ndryshëm të aplikacioneve për sistemin e saj operativ, ndërsa tani pritet që ky dyqan virtual i aplikacioneve të jetë i pasur me mundësi të reja, të cilat deri me tani nuk kanë qenë prezentë në kompjuterët Mac. / Telegrafi /

  Temat e fundit