iPad-Mania - Apple Computer, Inc.

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

iPad-Mania

· 1 · 553

iPad-Mania

· 1 · 553

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  ne: 28-05-2010, 16:12:50
  Mijëra adhurues të objekteve të teknologjisë së lartë në të gjithë botën kanë vërshuar nëpër dyqane pasi kompania “Apple” filloi shitjen ndërkombëtare të iPad-it.

  Një radhë e gjatë prej 200 metrash u krijua jashtë dyqanit të “Apple” në Sidnej, ndërkohë që situata analoge u regjistruan edhe në Tokio.

  Aparati i gjatë 25 centimetra ka dalë gjithashtu në shitje në Mbretërinë e Bashkuar, Kanada dhe vende të tjera të Evropës.

  Sipas raportimeve të mediave ndërkombëtare, 1 milion iPad-ë janë shitur në 28 ditët e para pas daljes së tij në treg.

  Lancimi ndërkombëtar i objektit u bë një muaj para paralajmërimit, për shkak të kërkesës së madhe në SHBA, ku produkti doli në shitje në fillim të prillit. Top Channel

  Temat e fundit