Mobile | Apps - 3

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Aplikacione, iOs, Android

eurogina
13-03-2009, 10:43:25

Telefon "smart" nga Asus

Kompania Asus cdo dite e me me shume seriozisht po perfshihet ne garen per prodhimin e telefonit te mencur(smartphone) me te mire dhe me te pajisur. Modeli i tyre i fundit, Asus P835, para se gjithash dallohet per ekranin e tij te madh. Asus P835 eshte i bazuar ne sistemin operativ Windows Mobil...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

eurogina
11-03-2009, 12:52:41

Vjen celulari LG Arena

Ne kongresin e sivjetshem "Mobile World Congress" pritet paraqitja e nje vargu te gjere te modeleve te reja te celulareve, midis tyre edhe telefonit te ri te mencur te kompanise LG. Specifikat e modelit, i cili do te kete emrin Arena KM900, njihen qe me pare. Ai ka ekran te ndjeshem ne prekje pr...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

sh2dow
26-02-2009, 11:37:46

Dekodo IPhone 3G

Ki tutorial nuk eshte i ber nga un thjesht hasa ne te duke kerkuar diqka tjeter dhe thash tju shpjegoj.Tani nuk keni nevoj me qe te bleni nje Shtes per Kartelen qe te funksionoj ne IPhone per shkak se Staffi i IPhone ka nxjer nje program te titulluar YellowSn0w (YellowSnow) i cili ben dekododimi...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
22-02-2009, 20:23:13

Mbushësi universal i celularëve bëhet realitetit

Mbushësi universal i celularëve bëhet realitetitKongresi i sivjetmë GSMA “Mobile World Congress” nuk është i dedikuar ekskluzivisht për paraqitjen e pajisjeve të reja dhe shtojcave të ndryshme për pajisje mobile, por edhe për paraqitjen e teknologjive dhe bashkëpunimeve të reja....
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
03-02-2009, 11:55:59

iPhone së shpejti edhe me Bluetooth

Iphone së shpejti edhe me BluetoothNjë nga ankesat më të mëdha për të pajisjen e popullarizuar iPhone vazhdon të jetë mungesa e profileve Bluetooth.Bluetooth në iPhone mund të përdoret vetëm për të pranuar thirrje, derisa përdoruesit madje as nuk mund të dëgjojnë muzikë me anë të lidhjes Bluetoo...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
09-01-2009, 00:52:36

iPhone 3G - tani mund të dekodohet

Edhe pse kur në treg u paraqit versioni 3G i iPhone, nga Apple patën deklaruar se versioni i ri i iPhone nuk do të mund të dekodohet në asnjë mënyrë, mirëpo nuk shkoj shumë kohë dhe tani një person nga Vietnami ka arritur te gjej mënyrën për të debllokuar telefonat iPhone 3G.[im...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
17-12-2008, 14:10:57

Vodafone prezanton celularët 527 (Rainbow)

Vodafone prezanton celularët 527 (Rainbow)Kompania celulare Vodafone ka prezantuar aparatet e rinj celularë, në shtatë ngjyra tërheqëse. Karakteristikat, dizeniot dhe funksionaliteti i aparateve celularë Vodafone 527 (Rainbow), janë specifikuar dhe zhvilluar nga kompania Vodafon...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
08-12-2008, 14:10:55

iPhone tejkalon Windows Mobile

iPhone për herë të parë tejkalon Windows MobileiPhone ka bërë të pamundurën: për gjithsej dy vite e ka tejkaluar numrin e njësive të shitura të celularëve në të gjitha platformat Windows Mobile së bashku.Sipas raportit të fundit të analizave nga shtëpia analitike “Gartner”, treg...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
08-12-2008, 14:06:56

Telefon i ri muzikor nga Motorola

Telefon i ri muzikor nga MotorolaMotorola ka paraqitur telefon të ri rrëshqitës i cili fillimisht është i dedikuar për ata të cilët dëgjimi i muzikës është një prej funksioneve primare të celularit.ROKR EM35 kështu ka zë virtual stereo surround dhe teknologjinë CrystalTalk e cila, me ndihmë të d...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


M A X
25-08-2008, 02:06:15

GSM, GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA

GSM (Global System for Mobile Communications)GSM është standardi ndërkombëtarë për komunikim digjital mobil. Përdoret në shumë shtete dhe dedikohet për tranmision të zërit. GSM gjithnjë e më shumë përparohet me teknologji të re për bartjen e të dhënave. Rrjeti 900 Mhz, është si një standard i te...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: olti, eurogina

HTC Touch -du icik ndihm

M A X
29-03-2008, 09:45:53
HTC Touch How To
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: olti, Sandri11

IPHONE ne Tiranë

M A X
16-03-2008, 12:40:34
Sa kushton?
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
olsion
14-03-2008, 19:39:48

KUJDES. Rrjetet e dyqaneve TECOM shesin mall RIFURBISH.

- Ju ka ndodhur te blini nje celular Nokia dhe te mos punoje qe diten e pare?( Ky mund te jete refurbish, sepse Nokia kontrollon para se ti nxjerre ne treg)- Ju ka ndodhur ta coni celularin e sapoblere tek dyqani dhe shiteset bashke me managerin te tallen me leket tuaja?( Kjo ndodh vetem tek dyq...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
09-10-2007, 20:20:04

Shtetet që përdorin më tepër celularët !

E si mund të shkruash këngën", i tha 100 vite më parë Tunçi Dhaskal Todrit. E si mund ta mbash telefonin në xhep, pyesin 30 vjet më parë banorët e tokës njëri-tjetrin. Por ja që sot, aparati i celular na është bërë njësoj si shpretka, mëlçia, veshka. Të dhënat e Shërbimit Sekret Amerikan, CIA, t...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
13-06-2007, 14:51:52

Historia e Celularit !

Evolucioni i celularit Nga aparati i parë celular i "Motorolas", i cili peshonte rreth 1 kilogram, tek "iPhone" i ardhshëm i "Apple", që parashikon një revolucion më vete. Ja evolucioni i celularëve në vite 1. Gjiganti:...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
10-05-2007, 06:42:45

Si mund të na përgjojnë celularin…

Një vështrim teknik dhe të gjitha përgjigjet mbi mundësitë e përgjimit të celularëve. SHIK dhe disa institucione të huaja në Tiranë, posedojnë aparatura përgjimi  Përgjimet telefonike kane te bëjnë me nxjerrjen e detajeve qe lidhen me bisedat telefonike te bëra, apo te marra...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
06-04-2007, 05:32:56

10 Celularët më të shitur në botë !

Nga “Nokia N90” e deri tek “Sony Ericsson K7800i”'Telefona celularë që kushtojnë më shumë se një rrogë mujore e shumë personave, por edhe telefona që kushtojnë më pak se sa do të kushtonte një darkë në restorant. Për arsye të çmimit, për arsye të cilësisë apo opsioneve të ndrysh...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Terenc
28-03-2007, 08:46:43

Motorola V3X

Ky eshte per motorola v3x. Eshte i testuar, por jo nga une.
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
08-01-2007, 08:18:55

SMS, edhe nëpërmjet orës së dorës !

Herën e ardhshme, kur t’ju bjerë zilja e telefonit, shikoni orën dhe kuptoni, nëse ia vlen t’i përgjigjesh apo jo. Kjo sigurisht që nuk ka të bëjë me njohjen e orës së saktë, por me projektin e ri, që gjen si bashkëpunëtor Sony Ericsson dhe kompaninë e orëve Fossil. Ky bashkëpunim do të nxjerr...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
27-12-2006, 00:27:27

Telefona celularë për qentë

Në tregje së shpejti do të mund të njihemi me celularin më të ri, kryesisht për qentë.    Kjo zgjidhje e re quhet PetsCell phone dhe do të mund të hidhet në treg shumë shpejt nga ana e kompanisë PetsMobility, nga e cila është prodhuar. Do të jetë e lehtë në përdorim, sepse ven...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Terenc
08-06-2006, 05:02:48

Nje dite pa celular

1 milion dollarë.Një ditë pushim i kushton kompanive celulare 1 milionë dollarë dhe i shpëton Shqipërisë 1 milionë dollarë.Vetëm ti mund ta ndalësh këtë vjedhje.Mos harro Vendos zilen e celularit me porosinë "Fike Celularin" për në datën 8 qershor, ora 8.00.Kaloja të gjithëve, përveç..Në...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe