25% preferojnë shfletim online me celularë - Mobile | Apps

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

25% preferojnë shfletim online me celularë

25% preferojnë shfletim online me celularë

· 1 · 492

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 13-07-2011, 07:44:47
Sipas një studimi t ë bërë së fundi nga Pew Research Center del se pronarët e celularëve të mençur janë ata që më së shumti po përdorin këto pajisje për të kryer gjëra online.
E përveç “gjërave online” përdoruesit po përdorin pajisjet e tyre edhe për shkarkim të aplikacioneve, për cicërima në Twitter, për Facebook, për check-in në Foursquare, etj. 

Në anketën e bërë nga Pew Research Center del se prej 2,277 të të rriturve të anketuar, 35% kanë deklaruar se kanë celularë të mençur, dhe 35% prej tyre ishin me bazë në Android,  24% me iPhone, dhe rreth 24% Blackerry.

Në bazë të anketës 25% e pronarëve të celularëve të mençur përdorin më shumë atë për shfletim online, ndërsa në rend të dytë për këtë gjë vije përdorimi i kompjuterit të shtëpisë, duke sugjeruar kështu se Amerikanë gradualisht po shënojnë rritje në aspektin e konsumimit të të dhënave mobile. /pcworldalbanian

Temat e fundit