Mobile | Apps - 2

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Aplikacione, iOs, Android

+ERELA+
11-01-2011, 11:10:56

Reklamimi ne celularin Android po pushton tregun shume shpejt

Nje raport i ri nga Millennial Media, (gusht 2010 Mobile Mix), tregon se pajisjet Android jane duke pare nje periudhe te arte ne kerkesat e reklamave. Te dhenat jane bazuar ne nje vleresim te rrjetit te reklamave Millennial qe arrin 63 milione perdoruesve mobil Web ne Amerike – rreth 81 per qind...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
08-01-2011, 12:02:59

Pse kanë rëndësi këto pesë sisteme operative mobile?

[html]
Telefonat mobil
kanë bërë një rrugë
të gjatë nga forma e tullës gjigante, e cila
ishte paraqitur në fillim dhe e cila ende quhej telefon. Tani
këto mrekullitë e teknologjisë mund
të ju japin udhëzime, ju lejojn&...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
30-12-2010, 18:28:00

Nexus S arriti në Evropë

Nexus S, është telefoni i parë i mençur i cili vjen me versionin e sistemit operativ Google Android 2.3, dhe i cili ka filluar të shitet edhe jashtë SHBA-ve, është raportuar nga mediat në Londër.Rrjeti britanik i shitjeve me pakicë “Carphone” e ka lëshuar këtë model të telefonit në tregun evropi...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


Pergjigje nga: xxxxxxperson, i, kejvi

cbllokim per Nokia 6300

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
06-11-2010, 00:24:54

Sa e rrezikshme është ta mbash celularin në dorë?

Paralajmërimi i Apple: Kur përdorni një iPhone afër trupit tuaj për thirrje zanore apo për shkëmbim të dhënash me wireless, mbajeni iPhone-in të paktën 15 mm larg trupit tuaj dhe përdorni mbajtëse telefoniSa e rrezikshme është ta mbash celularin në dorë?Jemi një shoqëri e rritur...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
04-11-2010, 10:26:06

Blerësit e kënaqur me HTC në Windows Phone 7

HTC thotë se ka arritur të tejkalojë pritjet e kompanisë me shitjet e telefonave të ri të cilët bazohen në Windows Phone 7.Modelet e telefonave si HTC HD7 apo HTC Mozart tashmë janë duke u shitur edhe në Gjermani e Australi, përmes operatorëve O2 dhe Telstra. Për këto modele të reja, HTC ka dekl...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
31-10-2010, 23:43:26

iPhone e tejkalon rivalin BlackBerry

Kur Steve Jobs para tri viteve e pati prezantuar telefonin tashmë të famshëm, iPhone, ai nuk kishte menduar se pajisja e kompanisë së tij do të bëhej aq popullore sa është sot.Për t’i tejkaluar pritjet e tij, Apple sot është shndërruar në prodhuesin e katërt të telefonave të mençur mobil në botë...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: arberm3, marolsi, guest16356

SMS Falas përmes GMX

arberm3
12-09-2010, 01:09:18
**********
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Oqeani
17-08-2010, 12:59:51

Koncepti Nokia Kinect!

Ka pak gjasa që Nokia Kinetic të paraqitet vërtetë në fazat finale të prodhimit, por ideja që një celularë që pushon në një sipërfaqe të rrafshët kur nuk është në përdorim por që ngrihet në këmbë për të shfaqur në ekran se jeni duke pranuar një thirrje, është një ide mjaft interesante.

Oqeani
20-07-2010, 08:51:11

iPhone transformon zërin në tekst?

Përkundër problemeve me pranimin e valëve në modelin e saj të fundit, iPhone 4, Apple megjithatë e ka krijuar një telefon i cili jo rrallë di t'i befasoj përdoruesit.Ditët e errëta të dërgimit të një SMS-i vetëm në formë të tekstit kanë marrë fund, sepse për ta zgjidhur këtë problem ekziston një...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
RKGuitar
09-07-2010, 21:20:31

YouTube me faqe te re per Celular!

Shërbimi për video YouTube ka paraqitur versionin e ri të faqes mobile i cili gjendet në adresën m.youtube.com. Tani, ju mund të pyesni veten çka ju nevojitet versioni mobil i YouTube në internet kur sot shumica e telefonave të mençur vijnë me aplikacion të veçantë për shikim të video materialeve në YouTube? Epo, siç pohojnë në YouTube, faqja e tyre e dedikuar për celularë puno
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
07-07-2010, 16:24:48

iPhone 4 me diamante prej 20.000 dollarësh

iPhone 4 me diamante prej 20.000 dollarëshSiç ndodhë zakonisht me pajisjet e popullarizuara, për dikë ato janë shumë të shtrenjta, e dikujt iu duken shumë të lira. Adhuruesit e iPhone nga grupi i dytë nuk duhet të brengosen më, sepse tash e tutje mund të blejnë iPhone 4 për 20.000 dollarë amerik...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Oqeani
29-06-2010, 15:04:59

Nokia N8

Nokia N8 përmban kamerë 12 megapikselëshe e cila ofron mundësi për të incizuar video në format 720p.
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
10-06-2010, 10:09:49

HTC EVO 4G do ta mposht iPhone

Kësaj radhe, HTC EVO 4G do ta mposht iPhoneNjëri prej financiarëve kryesor në kompaninë Sprint Nextel, beson sinqerisht se modeli i ri i telefonit HTC EVO 4G do t’i bëjë përdoruesit e saj të rrinë me këtë operator, duke mos u joshur nga oferta e rivalit AT&T i cili do ta sjell iPhone 4, gjatë kë...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
06-06-2010, 01:38:43

Pamjet e para të modelit të ri, BlackBerry 9800

Pamjet e para të modelit të ri, BlackBerry 9800Disa fotografi jo-zyrtare shfaqin pamjet e modelit të ri rrëshqitës të BlackBerry 9800. Pamjet janë marrë nga një faqe kineze, e cila e konfirmon se kompania RIM po bëhet gati për modelin e saj të ri të BlackBerry 9800.Përveç faktit...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
olgerti
16-05-2010, 11:54:23

Probleme me iPhone 3G

pershendetje Cuna!Kete jave kam mare nje iphone te ri ne amerike 3G me version 3.1.3 mirepo nuk po e bej dot unlock . kam shkarkuar firmwarin e ri 3.1.3 dhe programin tjeter snowbreeze 3.1.3 mirepo nuk po behet unlock. ne momentin qe filloj ta hedh sistemin nga fillimi telefoni nuk ndizet per te...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
15-05-2010, 00:29:04

Google do të ndalë shitjen online të Nexus One

Kur Google lansoi celularin në janar të këtij viti, është pritur mjaft shumë që dyqani online të “ofrojë një rrugë të shpejtë dhe të lehtë” për njerëz që të blejnë Nexus One. Por gjërat nuk rrodhën ashtu siç u parashikuan.“Dyqani online ka mbetur një kanal i mirë për adoptuesit e hershëm, por ës...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
22-04-2010, 23:46:14

Android në iPhone

Android në iPhoneSistemi operativ i kompanisë Google Android funksionon suksesshëm në pajisjen e popullarizuar iPhone të gjeneratës së parë.

ßåßy ღ
22-04-2010, 16:07:37

Apple shet mbi 8.75 milion pajisje IPhoni!

Apple gjatë ditës së sotme ka prezantuar rezultatet financiare për çerekun e dytë fiskal të vitit 2010 që ka përfunduar me 27 mars,...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
22-04-2010, 01:32:36

“Window” - Telefoni i se ardhmes

[html]

TelefoniWindow! Koncept i se ardhmes

by

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
19-04-2010, 22:25:29

Nokia, prezanton C3, C6, E5

Nokia ka shtuar tre celularë të rinj në kuadër të linjës së saj të produkteve, përkatësisht bëhet fjalë për Nokia C3, Nokia C6 dhe ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
18-04-2010, 18:22:37

Microsoft paraqet celularin për të rinj

Microsoft ka lansuar një telefon të ri të emëruar Kin, e ai është i dedikuar për përdoruesit e rin të cilët kryesisht përdorin rrjetet e popullarizuara për shoqërim online. Kompania ka njoftuar se telefoni i ri është i krijuar me qëllimin e vetëm që t’u ndihmojë njerëzve të mbesin në kontakt me ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
il padrinos
17-02-2010, 06:44:47

Program Blacklist per Celular

pershendetje a mund te me ndihoj ndonji per te jetur nje program blacklist,sherben per celular per te bllokuar numrat privat dhe nr qe sdo te te marin ne tel.nese mundeni me shkruani.klm
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Oqeani
05-02-2010, 16:03:14

Softuerët për telefonat me Symbian pa pagesë

Fondacioni Symbian ka njoftuar se softueri i cili përdoret për shumicën e telefonave të mençur që tani e tutje është bërë pa pagesë për të gjithë shfrytëzuesit e saj.Fondacioni është themeluar në vitin 2008 kur kompania Nokia, si prodhuesi më i madh në botë i këtij lloji të soft...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
05-02-2010, 11:37:53

Sony Ericsson i ri me Windows Mobile 6.5

Sony Ericsson i ri me Windows Mobile 6.5 Tabori i Sony Ericsson nuk ka shënuar rezultate edhe aq të mira afarizmi gjatë vitit që lamë pas, por këtë planifikon ta ndryshojë, në mes tjerash edhe me anë të celularit të emëruar Aspen.Sony Ericsson Aspen është pjesë e serisë GreenHe...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
05-02-2010, 11:35:10

Ovi Maps nga Nokia

Ovi Maps – një milion shkarkime brenda javës Tabori i gjigantit finlandez Nokia ka raportuar se prej paraqitjes së navigacionit pa pagesë për pajisjet e kësaj kompanie Ovi Maps është shkarkuar 1.4 milionë herë, gjersa kufiri prej një milion është thyer brenda vetëm një jave.Suksesi i versionit p...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
12-01-2010, 00:58:16

Nexus One më i lirë se iPhone

Me analizimin e komponentëve të caktuar, duket se celulari i Google do të jetë më i lirë sesa iPhone 3GS.Google Nexus One, të cilin e prodhon kompania HTC, në prodhim është më i lirë sesa i popullarizuari iPhone 3GS, pohojnë nga kompania iSuppli. Sipas të gjitha analiza preliminare, çmimi i përg...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
11-01-2010, 01:12:09

Nje celular qe punon me Coca-Cola

Një telefon mobil që punon me Coca-ColaNokia ka zbuluar një prototip të telefonit të saj, të dizajnuar nga Daizi Zheng. Ky celular do të punojë në bazë të energjisë që do të prodhohet nga bio-bateritë, ndërsa si “lëndë ndezëse” do të shfrytëzohet Coca-Cola.Celulat do të punojnë me sheqer, që nuk...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: olti

Motorola Backflip hapet si libër

M A X
09-01-2010, 00:27:37
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
29-12-2009, 15:26:44

Celulari, zbulohet kodi qe deshifron bisedat

je informaticien gjerman ka publikuar detajet e nje kodi sekret te perdorur per te mbrojtur bisedat telefonike te me shume se 4 bilione perdoruesve te celulareve.Karsten Nohl, ne bashkepunim me eksperte te tjere, ka kaluar 5 muajt e fundit duke gjurmuar alegoritmin e perdorur per te koduar telef...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
24-12-2009, 01:55:58

Mobile Windows 7 në fund të vitit të ardhshëm

Mobile Windows 7 në fund të vitit të ardhshëmUdhëheqësi i njësisë së Microsoftit për teknologji mobile ka deklaruar se Windows Mobile 7 vjen vetëm në fund të vitit 2010.Në valën e lajmeve të këqija për Windows Mobile 7 vjen edhe një. Në fakt, udhëheqësi i njësisë së teknologjive...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
26-11-2009, 14:09:16

Edhe një krimb sulmon përdoruesit e iPhone

Edhe një krimb sulmon përdoruesit e iPhoneSiç raporton ofruesi holandez i shërbimeve të internetit XS4ALL, është paraqitur edhe një krimb i ri për iPhone i cili shfrytëzon lëshimin e njohur që më parë në aplikacionet SSH për iPhone.Në lidhje me krimbin e parë veçmë kemi shkruar,...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
08-10-2009, 23:56:11

Celular me fotoaparat prej 12 megapiksela

Celular me fotoaparat prej 12 megapikselaCelulari Samsung SCH-W880 është i pajisur me fotoaparat prej 12 megapikselash, e pamja e tij lë të kuptojë se bëhet fjalë më shumë për një fotoaparat i cili ka mundësi edhe të bëj telefonata.Kompania Samsung edhe zyrtarisht ka njoftuar pë...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
26-09-2009, 20:20:09

Samsung: Pesë megapiksela për celularë

Samsung: Pesë megapiksela për celularëSamsung ka paralajmëruar zhvillimin e sensorit CMOS me rezolucion prej pesë megapikselash të dedikuar për integrim në celularët e klasës së lartë.Shenja dalluesi e tij është S5K4EA, derisa bëhet fjalë për një pajisje SoC e cila kombinon sens...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
26-09-2009, 20:13:06

Palm Pre ia mësynë Evropës

Telefoni i mençur Palm Pre arrin në ofertën e operatorit të telefonisë mobile evropiane O2 në Gjermani dhe Britani të Madhe. Në Gjermani mund të blihet nga 13 tetori, derisa në Britani të Madhe nga 16 tetori.Britanikët do ta marrin telefonin e mençur të kompanisë Palm pa pagesë, por me nënshkrim...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
26-09-2009, 20:06:27

Shitje rekorde të BlackBerry

Shitje rekorde të BlackBerryKompania Research in Motion (RIM) ka publikuar rezultatet për tremujorin fiskal veror, në mes muajit qershor e gusht janë shitur 8.3 milionë BlackBerry. Ky rezultat është i madh se ai i deritanishmi më i miri i cili ka qenë 7.8 milionë.Gjithashtu, janë publikuar shifr...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
19-06-2009, 09:20:21

Samsung Omnia 2

Samsung Omnia 2Kompania Samsung nga Koreja e Jugut telefonin e saj të parë Omnia e ka paraqitur gjatë muajit qershor 2008. Pothuajse një vit më pas janë paraqitur informatat e para për trashëguesin e këtij brendi të popullarizuar – modelin Omnia 2.Telefoni i cili bart shenjën dalluese I8000, sje...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
01-06-2009, 15:10:10

Celular me fotoaparat prej 12 megapiksela

Në fund të vitit të kaluar Samung në Evropë pati paraqitur disa modele të reja të celularëve, derisa një prej tyre e mbante emrin Pixon. Modeli i përmendur tani bëhet me një varg përditësimesh nga të cilat kryesorja është me fotoaparatin prej 12 megapiksela.
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
EagleZone
25-05-2009, 11:46:03

Eagle Zone Top5

Tashme me EagleZone ( http://www.eaglezone.al ) ju mund ta pёrdorni telefonin tuaj jo vetem pёr tё telefonuar miqtё por dhe mund tё argёtoheni me tё.EagleZone ofron pёr gjithё abonentet e Eagle Mobil...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
15-05-2009, 07:02:07

Kompania koreane Sky nxjerr celularin "Hommage"

Për disa Hommage i ri është vetëm edhe një telefon celular i rrëshqitës i radhës por kompaninë koreane Sky ai është gjithçka. Me lansimin e tij kompania shënon solemnisht 10-vjetorin e punës.
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
05-04-2009, 18:39:43

Wi-Fi çdo ditë e më i popullarizuar tek celularët

Wi-Fi çdo ditë e më i popullarizuar tek celularëtGjatë disa viteve të fundit Wi-Fi ka pë...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe