Mobile | Apps

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Aplikacione, iOs, Android

M A X
15-03-2011, 13:30:03

Si të fotografohet me celular?

Celularët e sotëm në mase të madhe posedojnë fotoaparate solide digjitale dhe me pak mund fotografitë e bëra me ta mund të janë shumë të përdorshme, nëse do t’i keni parasysh këto këshilla.Me këto këshilla të cilat do t’i merrni fotografitë që do të bëni me celularin tuaj do të janë shumë më të ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


Pergjigje nga: Stellina, Trendafili i kuq

Celulari i parë i historisë

stellina
10-08-2022, 00:35:46
Ky Martin-Cooper-with-his-first-cell-phone-that-he-built-at-Motorola-in-1973-Source-Martin.jpg
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Stellina, Syrgjyn, BeRni

Celulari i parë egziston nga viti 1922

stellina
10-08-2022, 00:33:38
Sigurisht 🙄
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqeM A X
29-09-2019, 22:42:21

Si te formatojme nje telefon android

Para se ta formatoni celularin tuaj duhet te dini qe do te fshihet gjithqka qe keni ne te si per shembull fotot, videot, muzikt, programet e shkarkuara, numrat, sms, etj keshtu qe ju duhet qe ti ruani diku tjeter para se ta formatoni. Nese keni nje karte memorie micro sd fotot dhe videot do te r...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
23-11-2012, 15:22:41

Samsung telefona me ekran elastik.

Edhe pse duket sikur është lënë disi në hije nga mediat, ndryshe nga sa ndodh kur prezantohen produktet e Apple, kompania Samsung ka arritur të jetë një konkurrent shumë i fortë në fushën e smartphone-ve. Madje vitin tjetër ata do të sjellin një produkt që pritet të tronditë tregun e celularëve....
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

dreamm
16-05-2012, 13:45:23

iPhone më i shituri në Japoni

JAPONI- Sipas rezultateve të hulumtimit të kryer nga MM Research, iPhone gjatë vitit të kaluar ishte smartphone më i shitur në Japoni. Gjatë vitit të kaluar Apple shiti 7.25 milion ekzemplarë në tregun japonez duke zënë 30% të mbarë tregut.Gjithashtu, edhe në tregun e përgjithshëm të celularëve ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
09-11-2011, 11:50:31

Nokia N9 i bardhë, 699 Euro!

Nëse keni qenë në mesin e atyre që kanë pritur për edicionin special të bardhë të Nokia N9, atëherë mund t’ju njoftojmë se GSM Arena ka konfirmuar sipas burimeve të saja se ky model është gati për para-porosi dhe do të kushtoj 699 Euro.Modeli i bardhë N9 është vërtetë jashtëzakonisht i bukur dhe...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
18-10-2011, 23:30:12

Motorola Droid RAZR

Motorola Droid RAZR, më i holli prej të gjithëve!Pasi doli në skenë produkti i shumëkërkuar Droid Bionic, tani radhën e ka pasardhësi Droid RAZR që është shpalosur me një procesor 1.2 GHz Dual-Core, përkrahje për 4G LTE, konstruksion rezistent dhe shumë veçori tjera.RAZR është vetëm 7.1 mm i tra...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
12-10-2011, 16:53:03

Samsung Galaxy S II, telefoni më i mirë i vitit

Samsung Galaxy S II mund iPhone 4 për titullin “telefoni më i mirë i vitit”. Cmimi u dha nga T3, blogu prestigjioz Anglez mbi teknologjinë.Sipas T3, kjo është hera e parë në tre vjet që çmimi nuk i shkon një produkti të HTC ose Apple. Karakteristikat që bërën fitues Galaxy s II, janë një proceso...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
05-10-2011, 23:26:44

Apple iPhone 4S vs Samsung Galaxy S II

Celulari më i ri i Apple, iPhone 4S është paraqitur në treg. Ka entuziazëm e ka skepticizëm në këtë drejtim, dhe pavarësisht kësaj Digital Trends plotësoi dëshirën e disave që po kërkojnë të mësojnë se çka ofron Apple iPhone 4S në krahasim me liderin ekzistues të deritanishëm (në aspektin e spec...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
04-10-2011, 12:43:52

Windows Phone 7.5 “Mango”

Pas një pritje të gjatë, përdoruesit etelefonave Windows Phone 7 që nga 27 Shtatori kanë filluar të marrin versionin e ri WP7.5 i njohur si Mango. Ata të cilët nuk kanë marrur ende këtë do ofrohet mbrenda 1-2 jave por nëse dëshironi më herët mund të prevoni hapat më posht.Synimin i Microsoft m...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

SocialNetwork
30-09-2011, 11:42:04

Nokia shkurton 3,500 vende tjera pune

Nokia ka vendosur që të shkurtojë edhe 3,500 vende tjera pune, pasi që është duke kaluar nëpër fazat e ristrukturimit të biznesit. Shkurtimet kësaj radhe pritet të prekin një fabrikë në Rumani.Shefi ekzekutiv Stephen Elop që ka marrë përsipër udhëheqjen e kompanisë ka thënë se kompania do të mby...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Tentim.O
26-09-2011, 11:45:15

Tutorial: Si te aktivizojme Find My iPhone

Ne kete tutorial do tju shpjegojme si te aktiizojme Find My iPhone.Find my iPhone eshte nje aplikacion qe te jep te drejte te kontrollojsh vendndodhjen e celularit tuaj ne raste vjedhje apo humbje.Hapi i pare qe duhet te beni eshte qe ne iPhon te keni te instaluar Firmware 4.2 ose me te ri.Me pa...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

SocialNetwork
20-09-2011, 20:01:16

Detaje të reja mbi Samsung Galaxy S III

Forumi 4Chan që ka ofruar disa detaje mjaft interesante në lidhje me Google Nexus Prime dhe Ice Cream Sandwich është dalë sërish në skenë gjatë ditës së sotme duke ofruar disa detaje në lidhje me modelin e ri Samsung Galaxy S III.Edhe pse pretendimet për specifikat në lidhje me pajisjen e re jan...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

SocialNetwork
20-09-2011, 14:43:52

Telefon prej floriri me çmim 42 mijë euro

Shpesh njerëzit ankohen për çmimet e larta të telefonave duke argumentuar se nuk ia vlejnë për atë funksion që kryejnë. Por prodhuesja e pajisjeve luksi Aesir ka nxjerr në treg një telefon AE+Y, cili është i përbërë nga ari. Çmimi i këtij telefonia është 42 000 euro. Përveçse është prej floriri ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
23-07-2011, 15:46:18

Apple del para Nokia’s

Sipas një raporti të bërë së fundi nga Financial Times, Apple tani është prodhuesi numër një në botë për celularë të mençur, ndërsa Nokia ka rrëshqitur në vendin e dytë, duke postuar edhe kësaj radhe rënie në të hyra për çerekun e dytë.Apple ka përjetuar një rritje të jashtëzakonshme në shitje t...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
13-07-2011, 07:44:47

25% preferojnë shfletim online me celularë

Sipas një studimi t ë bërë së fundi nga Pew Research Center del se pronarët e celularëve të mençur janë ata që më së shumti po përdorin këto pajisje për të kryer gjëra online.E përveç “gjërave online” përdoruesit po përdorin pajisjet e tyre edhe për shkarkim të aplikacioneve, për cicërima në Twi...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
27-06-2011, 11:10:41

Galaxy S II vs. Motorola Droid Bionic

Cili nga këto dy smartphone dybërthamorë që kanë sistemin Android do të jetë më i shitur?Samsung Galaxy S II dhe Motorola Droid Bionic kanë marrë mjaft shumë vëmendje, së paku në fillim të këtij viti dhe ndërmarrja që analizon median shoqërore, Mashwork, deshi që të gjejë se cili smartphone do t...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
04-05-2011, 00:49:54

Celularët, abonenti zgjedh kompaninë, duke ruajtur të njëjtin numër

Teuta ShamkuÇdo abonent shqiptar i telefonisë mobile do të mund të ndërrojë kompaninë që i jep shërbimin, duke ruajtur të njëjtin numër. Shërbimi i portabilitetit ka hyrë në fuqi nga data 1 maj, i cili bën të mundur zgjedhjen e shërbimit nga vetë abonenti. Çdokush që mendon se një prej kompanive...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Trendafili i kuq, +ERELA+, Gjumashi

Celularët, rekord, një në dy shqiptarë 3 telefona

ßåßy ღ
26-03-2011, 10:01:27
E thone skemi buke..
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
11-03-2011, 15:21:00

Së shpejti lojrat për PlayStation edhe në paisjet e Android?

PlayStation Suite është platforma e cila si fillim do të sjellë lojrat PlayStation One në paisjet e menqura të cilat do të punojnë në sitemin operativ Andoroid 2.3 Gigerbread, e cila njëherit është dhe hera e parë që Sony të lejonë që lojrat e saja të jenë në dispozicion edhe për platforma tjera...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
07-03-2011, 23:49:21

Ulen tarifat e telefonisë celulare

Shtimi i konkurrencës dhe aplikimi i metodologjive për tarifimin do të sjellin ulje të çmimeve te përdoruesit e telefonisë. Kreu i Agjencisë së Komunikimeve Elektronike dhe Postare gjatë raportimit në Kuvend për punën e vitit të shkuar tha se, tregu i telefonisë po njeh zhvillime pozitive. "Redu...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Gjumashi
03-03-2011, 19:57:59

Telefonim falas ne Amerike dhe Kanada me Google Voice

Duke hapur nje llogari ne Gmail, dhe e zgjedh shtetin sikur jeton ne USA, ateher si te hapet llogaria, ne anen e majt te emailit u hapet nje ikon ku thot call phone, ateher ju mund te b...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

+ERELA+
02-03-2011, 10:30:43

Memoria më e shpejtë në pajisjet celulare

Samsung paraqiti çipin e ri DRAM për pajisjet mobile, të cilin kompania e ka emërtuar thjeshtë I/O DRAM. Për ndryshim nga memoriet klasike në pajisjet mobile, të cilat kanë ndërfaqe seriale dhe deri në 32 pin për hyrje dhe dalje të të dhënave, zgjidhja e re nga Samsung kërkon pak më pak hapësirë...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

+ERELA+
02-03-2011, 10:23:16

Acer Iconia Smart - Smartphone dhe tablet

Acer edhe zyrtarisht ka paralajmëruar pajisjen Iconia Smart, e cila ka ekran 4.8 inç, i ndjeshëm në prekje, funksion multi-touch, përmasa 21:09 dhe rezolucion 1024x480 piksel. Slogani i kësaj pajisjeje është 100% Smartphone dhe 100% tablet. Me siguri se do të garojë me modelet e celularëve Dell ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
01-03-2011, 23:42:46

Malware në aplikacione legjitime të Android!

Aplikacionet legjitime për Android janë duke u prekur nga diçka e çuditshme e maskuar që duket se sjellë malware dhe ndikon negativisht tek konsumatori.Sipas Symantec versione të dëmshme të aplikacioneve legjitime si Steamy Window po janë të vështira për tu dalluar përveç në rastin e tendencës s...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
27-02-2011, 22:52:18

Si e pushtoi Android botën [video]

’ka kush që e ndalë Androidin më! Shihni se si është rritur numri i përdoruesve të Android në mbarë botë nga tetori 2008 deri në janar 2011.Askush më nuk mund ta ngadalësojë rritjen e përshpejtuar të pjesëmarrjes së Android në mbarë botën. Çdo ditë në mbarë botën aktivizohen rreth 350.000 pajisj...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
20-02-2011, 00:52:10

Nexus S arriti në Evropë

Nexus S, është telefoni i parë i mençur i cili vjen me versionin e sistemit operativ Google Android 2.3, dhe i cili ka filluar të shitet edhe jashtë SHBA-ve, është raportuar nga mediat në Londër.Rrjeti britanik i shitjeve me pakicë “Carphone” e ka lëshuar këtë model të telefonit në tregun evropi...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

akifix
10-02-2011, 23:53:00

Apple po përgadit “iPhone nano”!

Nuk ka shumë që kur është dëgjuar për iPhone nano, por duket që sot filluan përseri këto zëra . Siç thekson dhe Bloomberg , në realitet Apple do të lansojë një iPhone të vogël pa kushtin e planit. Apple po punon mbi një iPhone të vogël i cili do të jetë më i
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
28-01-2011, 00:15:59

Lind një celular i ri me tastierë QWERTY

Javët në vazhdim do të prezantohet në treg Samsungu i ri GT-C3500 (Ch@ t 350), një telefon i kategorisë së ulët, i cili dallohet nga një tastierë e tipit QËERTY tepër praktike dhe nga një ekran me prekje (në formatin QVGA dhe i madhësisë 2,4 inç) si smartphonët më të kushtueshëm. Trupi i telefon...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe