Apple po përgadit “iPhone nano”! - Mobile | Apps

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Apple po përgadit “iPhone nano”!

Apple po përgadit “iPhone nano”!

· 1 · 555

  • Postime: 108
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull

ne: 10-02-2011, 23:53:00
Nuk ka shumë që kur është dëgjuar për iPhone nano, por duket që sot filluan përseri këto zëra . Siç thekson dhe Bloomberg , në realitet Apple do të lansojë një iPhone të vogël pa kushtin e planit.

Apple po punon mbi një iPhone të vogël i cili do të jetë më i lirë dhe do të ketë ekran  2.3 incesh.

Për të ulur vlerën e prodhimit dhe çmimin e shitjes,  “iPhone nano” do të ketë Processor , ekran dhe materjale të njëjta me ato të iPhone 4.

IPhone nano do të punojë “dual-mode”, d.m.th do të ketë mundësinë të përdoret në rrjete GSM dhe CDMA, dhe do të ketë një universal SIM e cila do të bëjë të lehtë kalimin nga rrjeti në rrjet.

Çmimi i tij do të jetë rreth $200 përkundrazi  iPhone 4 që i cili nëse blihet pa plan nga Amerika kushton $600.

Natyrisht këto janë vetëm zëra dhe nuk ka ndonjë shpallje zyrtrisht nga kompania Apple akoma.

[iphone-alb]

Temat e fundit