Beteja Apple vs Samsung - Mobile | Apps

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Beteja Apple vs Samsung

Beteja Apple vs Samsung

· 4 · 736

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 15-09-2011, 16:20:30
Samsung Electronics nuk do të promovojë tabletën e re të kompjuterëve në shoun më të madh të elektronikës IFA që po mbahet në Berlin. Shkak është bërë bllokimi i shitjeve në Gjermani pasi një gjykatë në Duseldorf pranoi kërkesën e Apple për të ndaluar shitjen e produktit të Samsungut.

Dy rivalet po zhvillojnë një betejë mbi të drejtat për smartphone dhe tabletat. “Samsung e respekton vendimin e gjykatës… në këtë mënyrë ka vendosur që të mos shfaqi Gallaxy Tab 7.7 në IFA” ka bërë të ditur në një komunikatë kompania. Vendimi i gjykatës erdhi pas një vendimi të mëparshëm që kishte ndaluar përkohësisht shitjen e Galaxy Tab 10.1.

Apple pretendon se kompania nga Koreja e Jugut ka shkelur patentën e saj me linjë e smartphonëve Galaxy dhe kompjuterëve tabletë duke argumentuar se Samsung ka kopjuar dizajnin, pamjen dhe ndjeshmërinë e iPhone dhe iPad. Samsungu është kundërpërgjigjur duke thënë se Apple ka bërë të njëjtën gjë me patentën e wireless-it.

” Lufta ligjore” mes dy kompanive po zhvillohet në SHBA, Evropë, Korenë e Jugut dhe Australi që prej muajit prill. /shekulli

  • Postime: 95
  • Karma: +0/-0

#1 ne: 15-09-2011, 17:08:25
Nje arsye me teper per ta urryer Apple me shume.

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 15-09-2011, 23:14:12
Nuk kemi pse behemi fanboys :) Secilit t'i jepet vleresimi qe meriton ;)

  • Postime: 95
  • Karma: +0/-0

#3 ne: 16-09-2011, 01:04:01
Nuk kemi pse behemi fanboys :) Secilit t'i jepet vleresimi qe meriton ;)
E ça vleresimi meriton Apple? Ato kopjojne dhe i nxjerrin ne treg si shpikjet e tyre.
Megjithate, jane shume te afte ne marketing, prandaj hipsters dhe idioterit i blejne produktet e tyre. Me e keqja eshte se pretendojne te marrin vesh nga teknologjia.

Shif dhe kte.

Temat e fundit