Google do të ndalë shitjen online të Nexus One - Mobile | Apps

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Google do të ndalë shitjen online të Nexus One

Google do të ndalë shitjen online të Nexus One

· 1 · 587

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 15-05-2010, 00:29:04
Kur Google lansoi celularin në janar të këtij viti, është pritur mjaft shumë që dyqani online të “ofrojë një rrugë të shpejtë dhe të lehtë” për njerëz që të blejnë Nexus One. Por gjërat nuk rrodhën ashtu siç u parashikuan.

“Dyqani online ka mbetur një kanal i mirë për adoptuesit e hershëm, por është e qartë se shumë konsumatorë pëlqejnë një eksperiencë të vërtetë para se të blejnë një celularë, dhe ata gjithashtu dëshirojnë një mori shërbimesh në ofertë për të zgjedhur” shkroi Andy Rubin, një inxhinier zëvendës president, në një blog post zyrtar.

Google tani do të fillojë me rritjen e pranisë së celularit në dyqanet shitëse përmes partnerëve, dhe në momentin që shitja të arrijë në një nivel të caktuar, Google do të ndal aftësitë elektronike komerciale të ueb faqes së saj, që më pas do të ofrojë vetëm informacione.

“Ne besojmë se ndryshimet që po paralajmërojmë sot do të ndihmojnë që të dërgojmë më shumë celularë tek më shumë njerëz në forma më të shpejta, që është mjaft mirë për tërë ekosistemin Android: përdoruesit, partnerët dhe gjithashtu Google” shkroi Rubin.

http://www.pcworld.al/harduer/2281-Google-ndal-shitjen-online-Nexus-One.html

Temat e fundit