iPhone transformon zërin në tekst? - Mobile | Apps

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

iPhone transformon zërin në tekst?

iPhone transformon zërin në tekst?

· 1 · 662

  • Postime: 2648
  • Karma: +67/-6
  • Gjinia: Mashkull

ne: 20-07-2010, 08:51:11
Përkundër problemeve me pranimin e valëve në modelin e saj të fundit, iPhone 4, Apple megjithatë e ka krijuar një telefon i cili jo rrallë di t'i befasoj përdoruesit.

Ditët e errëta të dërgimit të një SMS-i vetëm në formë të tekstit kanë marrë fund, sepse për ta zgjidhur këtë problem ekziston një aplikacion në iPhone. Aplikacioni i ri për iPhone është në gjendje që ta konvertojë zërin në tekst.

Më saktësisht, përdoruesit e këtij telefoni mund të diktojnë mesazhin e tyre në mikrofonin e telefonit, i cili më pas do të paraqitet në ekran dhe i njëjti mund të dërgohet si SMS ose email.Aplikacioni me emrin "Dragon Dictation“ përveç tjerash ju mundëson të jepni edhe komanda në formë të shenjave të pikësimit, të tilla si: “pikë”, “presje” apo “paragraf i ri”. Më mirë se kaq nuk bën, apo jo? Mirëpo, zhvilluesit kanë bërë edhe më shumë për adhuruesit e aplikacioneve në iPhone.

Ata e ofrojnë falas këtë aplikacion i cili tashmë është bërë shumë i famshëm në SHBA, ndërsa pritet që gjatë javës të jetë në dispozicion edhe për përdoruesit në Britaninë e Madhe./telegrafi/

Temat e fundit