Motorola Droid RAZR - Mobile | Apps

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Motorola Droid RAZR

Motorola Droid RAZR

· 1 · 539

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 18-10-2011, 23:30:12
Motorola Droid RAZR, më i holli prej të gjithëve!

Pasi doli në skenë produkti i shumëkërkuar Droid Bionic, tani radhën e ka pasardhësi Droid RAZR që është shpalosur me një procesor 1.2 GHz Dual-Core, përkrahje për 4G LTE, konstruksion rezistent dhe shumë veçori tjera.
RAZR është vetëm 7.1 mm i trashë, duke u bërë kështu më i holli i llojit të vet. Ka 1GB RAM, 12.5 orë kohë për biseda në rrjetet e Verizon, falë baterisë 1800 mAh, kamerë 8 megapikselëshe (me 1080p incizim), ekran 4.3 inç qHD Super AMOLED të përforcuar me Gorilla Glass, bërthamë të çeliktë dhe fibra “Kevlar”, që e bëjnë telefonin edhe të lehtë por edhe të fortë. Më e bukura është se i tërë telefoni – përfshirë edhe komponentet elektronike – janë mbuluar me materiale rezistuese ndaj ujit, gjë që do të ndihmojë tejkalimin e telasheve nga uji pa problem.

Droid RAZR (sikurse Atrix 4G) do të lidhet me Moto Webtop, e gjithashtu do të sinkronizohet me MOTOACTV, një orë e mençur e krijuar nga Motorola. Prej asaj që mund të thuhet deri tani është se Droid RAZR, duket më i shpejtë, më i hollë, më i mirë dhe më i avancuar se Bionic. Por në anën tjetër gjatë shpalosjes së modelit të ri nuk është përmendur askund Ice Cram Sandwich si Android OS që fuqizon atë, dhe në vend të kësaj duket se sistemi operativ i tij është Gingerbread. Droid RAZR do të shitet për 299 dollarë me kontratë dyvjeçare për Verizon, por sigurisht nuk mund të thuhet se është një çmim mjaft atraktiv për xhepin e konsumatorit. /pcworldalbanian

Temat e fundit