Nexus One më i lirë se iPhone - Mobile | Apps

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Nexus One më i lirë se iPhone

Nexus One më i lirë se iPhone

· 1 · 500

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 12-01-2010, 00:58:16
Me analizimin e komponentëve të caktuar, duket se celulari i Google do të jetë më i lirë sesa iPhone 3GS.

Google Nexus One, të cilin e prodhon kompania HTC, në prodhim është më i lirë sesa i popullarizuari iPhone 3GS, pohojnë nga kompania iSuppli. Sipas të gjitha analiza preliminare, çmimi i përgjithshëm i pjesëve që e përbëjnë celularin Nexus One është 174 dollarë amerikanë.

Për dallim, celulari iPhone 3GS me 16 gigabajt në fillim të shitjes së tij ka kushtuar 179 dollarë. Një e dhënë e rëndësishme, sipas iSuppli, është se HTC ka arritur që të bëj një çmim më të vogël të prodhimit përkundër shfrytëzimit të komponentëve të avancuar si ekrani AMOLED dhe kapacitet më të madh të memories.

Megjithatë, çmimit më të ulët të Nexus One i kontribuon edhe kapaciteti më i vogël i memories flash, në vend të së cilës shitet kartela e memories microSDHC prej katër gigabajt. (c) Telegrafi

Temat e fundit