Nexus S arriti në Evropë - Mobile | Apps

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Nexus S arriti në Evropë

Nexus S arriti në Evropë

· 1 · 554

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 20-02-2011, 00:52:10
Nexus S, është telefoni i parë i mençur i cili vjen me versionin e sistemit operativ Google Android 2.3, dhe i cili ka filluar të shitet edhe jashtë SHBA-ve, është raportuar nga mediat në Londër.

Rrjeti britanik i shitjeve me pakicë “Carphone” e ka lëshuar këtë model të telefonit në tregun evropian, me një çmim shumë më të ulët se sa ai i cili ishte paralajmëruar fillimisht. 

Gjatë prezantimit të mëhershëm të këtij modeli të telefonit i cili e mban edhe emrin e kompanisë Google, thuhej se i njëjti do të kushtojë rreth 549 funte britanike, mirëpo tani ky model ka dal në shitje me një çmim prej 429 funtash dhe mund të blihet pa kontratë me ndonjë operator të caktuar telefonik. 

Telefoni i dytë Nexus në SHBA ishte paraqitur më 6 dhjetor, ndërsa çmimi i tij në këtë treg është 529 dollatë, nëse blihet pa kontratë. / Telegrafi /

Temat e fundit